Moj Vip: Nakon svih sprinteva i radionica, kako je ispala nova verzija aplikacije?

Moj Vip: Nakon svih korisničkih testiranja, sprinteva i radionica, kako je ispala nova verzija aplikacije?

Vipnet je u svoju novu aplikaciju uložio popriličan trud. Radionice, design sprintevi, korisnička testiranja. Krajnji rezultat? Pa… aplikacija koja je funkcionalna i ne ide mi na živce.

Da budem iskrena, stara verzija aplikacije je već očajnički trebala remont. Iako sam je imala na mobitelu, nisam je koristila jer je jedini podatak koji mi je koristio – broj megabajta i preostalih minuta – bio vječno smrznut na nekom nasumičnom broju.

Vijest o radu na novoj verziji aplikacije je bila dobrodošla, a Vipnet je iznimno puno truda uložio u izradu nove verzije aplikacije – bilo da je riječ o osmišljavanju koncepta, testiranju ili dizajniranju aplikacije.

Koliko god takav pristup bio udžbenički, uvijek postoji mogućnost da se aplikacija napuni nepotrebnim opcijama i bude više mamac za PR, nego korisna za redovitu upotrebu. S tom skepsom sam prvi put otvorila aplikaciju i držala fige.

Brza prijava – pogotovo za one koji ne znaju svoje podatke

Plus je definitivno bio što nisam morala pogađati username i lozinku koje nakon toliko nekorištenja više ne znam, nego sam se prijavila tako da je Moj Vip detektirao mobilnu mrežu koju koristim. 

Prvi zaslon je vrlo jednostavan, kao što se vidi iz prikazanog – u prvom planu je moj (ovdje zamućen) broj, stanje na računu, preostali megabajti, preostale minute i SMS-ovi, aktivna tarifa (op. a. U ovoj verziji aplikacije sve i funkcionira kako je zamišljeno).

Mali izbornik sakriven iza plusa u gornjem desnom kutu skriva brze opcije za unos, nadoplatu ili poklanjanje bona.

Oni koji su na pretplati, na glavnom ekranu mogu vidjeti i prikaz zadnjeg računa. Ukratko, u većini slučajeva i svakodnevnom (ili svakotjednom) korištenju nećete se morati maknuti dalje od prvog zaslona.

Aplikacija koja se prilagođava korisniku

Početni zaslon je i donekle modularan pa tako u postavkama možete odrediti što želite vidjeti na njemu:  podatke o trenutnoj potrošnji, prikaz zadnjeg računa ili oboje.

Ostale stvari koje možete podesiti po svojoj volji su želite li da vas aplikacija obavještava kada vam pristigne račun ili kad osvane nova ponuda, a za bržu prijavu možete i upogoniti prijavu pomoću otiska prsta (ako vam telefon to omogućava).

Nije to neka suluda individualizacija gdje umjetna inteligencija prati vaše navike i obećava potpuno poosobljeno iskustvo, ali ni ne treba biti. Postojeće opcije su svaršeno dovoljne da se njima ne trebate zamarati, a da vam aplikacija daje informacije koje želite i ne gnjavi vas ni sa čim drugim.

Sekcija o potrošnji je vrlo samorazumljiva – za korisnike na bonove pokazuje uplate te grafikon potrošnje u mjesecima. (Mislili ste da bonovima kontrolirate potrošnju? Ja sam, izgleda, vrlo kontrolirano nadokupila internet paketa za 400 kuna).

Promjena tarife… I jasne informacije o njima

Pod profilom, na trećem tabu, prikazuje se aktualna tarifa, koja se preko aplikacije može i promijeniti – pritom se prikazuju sve aktualne tarife i jasan pregled što koja uključuje, što je uvijek pozitivna stvar u šumi tarifa i informacija kojoj su telekomunikacijske tvrtke sklone.

Vipnet2 GIF - Find & Share on GIPHY

Offline i online podrška

Na zadnjem tabu nalaze se različiti oblici podrške. Za učestala pitanja tu su forum (da, forum!) i FAQ, a za ona koja su samo vaša i potpuno jedinstvena, tu su kontakti podrške, uključujući i izravni chat.

Osim toga, na interaktivnoj karti možete naći najbližu poslovnicu, centar, prodajno mjesto ili čak bankomat na kojem se mobu kupiti bonovi, ovisno o potrebama.

Sve u svemu, aplikacija je vrlo jednostavna za korištenje, sadrži sve što vam zapravo treba, a najbitnije informacije su i prve koje vidite. S druge strane aplikacija nije opterećena nikakvim nepotrebnim opcijama koje bi je otežavale ili proždirale bateriju.

Jednostavno i funkcionalno – to je sve što sam od aplikacije i htjela, a to sam i dobila.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Ivan

    Ivan

    19. 06. 2018. u 5:05 pm Odgovori

    Aplikacija OK….Nedostatak što se više putem aplikacije ne može direktno nadoplatiti BON na drugi mobitel (da se tereti pretplatnićki račun) nego se mora plaćati s bankovnog karticom….

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Panel

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Što ste propustili

Intervju

Andrea Knez Karačić: Broj godina iskustva ne određuje nečiji senioritet

U seriji intervjua s iskusnim inženjerima domaće IT industrije otkrivamo kako su izgledali njihovi karijerni putovi, kako se postaje senior i ostaje u tijeku s novim tehnologijama, je li bolje specijalizirati se za određenu tehnologiju ili biti generalist i - što bi savjetovali juniorima.

Panel

Je li doktorski studij korak na koji se isplati odvažiti – dok radite?

Ivan, Petar, Tomislav i Goran iz Poslovne inteligencije opisali su nam svoj put do doktorske titule: zašto su upisali doktorski studij, što im je pomoglo kad je bilo najteže te koliko im je na kraju donio znanja koja danas mogu koristiti na poslu.

Kolumna

Zašto (i) Spotify želi postati TikTok?

Spotify je najavio velike promjene unutar aplikacije koje narušavaju korisničko iskustvo samog slušanja glazbe. Zašto se podigla tolika prašina, što nam donose nove funkcionalnosti i hoće li Spotify izgubiti vjerne korisnike?

Digitalni marketing

ChatGPT je novi makretinški mesija. Ili?

Svake godine, a ponekad, ako smo dovoljno dobri, i dva puta godišnje pojavi se novi mesija marketinga koji je došao odagnati apsolutno sve naše marketinške muke, promijeniti svijet marketinga i dati nam odrješenje svih naših marketinških grijeha. Trenutno, po nekima, to je ChatGPT.

Tvrtke i poslovanje

Hrvatska platforma GameBoost osigurala 2 milijuna eura od Fil Rouge Capitala i Feelsgooda

GameBoost planira pobijediti globalnu konkurenciju u ponudi gaming usluga poput treniranja igrača i zajedničkog igranja u popularnim online multiplayer video igrama. Korak bliže tome dovodi ih nova investicijska runda.

Novost

Infobip imenovao Richarda Krasku na mjesto financijskog direktora

Richard Kraska je iskusni financijski stručnjak, koji je prije dolaska u Infobip obnašao dužnosti financijskog direktora u nekoliko brzorastućih softverskih tvrtki.