Mini Seedcamp Ljubljana: Izabrano je 20 regionalnih startupa uključujući Mediatoolkit, Newscurve, PHPAnywhere i Sitecake
Seedcamp je izabrao 20 startupa koji će dobiti priliku predstaviti svoje projekte pred potencijalnim partnerima i investitorima te čuti savjete stručnjaka iz cijele Europe.

Seedcamp je izabrao 20 startupa koji će dobiti priliku predstaviti svoje projekte pred potencijalnim partnerima i investitorima te čuti savjete stručnjaka iz cijele Europe. Dali smo vam čak i savjete kako se učinkovitije prijaviti na Seedcamp. Mini Seedcamp Ljubljana održat će se 14. srpnja u Ljubljani u Sloveniji, dan prije ljubljanskog BarCampa. Izabrani startupi su:
- 360Cities iz Praga pomaže korisnicima s dokumentima i 360º fotografijom;
- Ademptio iz Splita je zapravo PHPAnywhere tj. CodeAnywhere;
- blossom iz Beča razvija sustav za upravljanje projektima i timovima;
- DietPoint iz Ljubljane razvija sustav za pomoć pri mršavljenju;
- Entrio iz Zagreba je platforma za mobilnu prodaju karata;
- Farmeron iz Osijeka je alat za uređivanje podataka za farme;
- Finderly iz Beča pomaže korisnicima otkriti preporuke;
- groupM8 iz Pertha u Australiji je booking sistem za tvrtke koje organiziraju razne događaje i aktivnosti;
- Joinbox iz Berna u Švicarskoj omogućava vam praćenje svih novosti koje vas zanimaju kroz jednu jedinu web stranicu;
- Kumutu iz Londona agregira ponude avanturističkih aktivnosti;
- Labels.io iz Bukurešta u Rumunjskoj je društvena platforma za traženje zaposlenika i poslova;
- Mediatoolkit iz Zagreba analizira popularne sadržaje na društvenim mrežama koju smo već detaljno recenzirali i koji je nedavno dobio 250 tisuća kuna od BICRO-a;
- NewsCurve iz Beograda prati real time popularnost sadržaja na web stranicama i također smo ga recenzirali;
- Omnispot iz Ljubljane omogućava izradu vlastitih lokacijskih servisa;
- Oust.me iz Ljubljane je igra temeljena na lokacijskim mogućnostima;
- PlaceChallange iz Varšavske je lokacijska igra;
- Railsonfire iz Beča je integracijski sustav za Ruby on Rails aplikacije u “oblacima”;
- Slidemotion iz Ljubljane je sustav za automatiziranu izradu visokokvalitetnog videa;
- Sportlyzer iz Estonije je virtualni trener;
- Sitecake iz Novog Sada je jednostavan sustav za upravljanje sadržajem web stranica.
Netokracija će cijelo događanje pratiti kao medijski partner, a osobno ću biti i jedan od mentora. Čestitke izabranima i vidimo se na Mini Seedcampu!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Vukašin
07. 07. 2011. u 1:14 pm
Čestitke svim ekipama!
Damir2
07. 07. 2011. u 10:56 pm
ja ne kužim kaj je taj seedcamp. Hvale se moćnim investitorima a izabiru startupe koji ciljaju na polu lokalne niše a ne na svjetsko tržište. Kako je to kompatibilno sa zahtjevom fondova da startup cilja na globalno tržište i na čim širu publiku stvarno ne znam.
Nek se neuvrijede ali pazi svjetske potencijale, virtualni trener, agregacija ponuda avanturističkih aktivnosti (taj cilja na naročito širkou publiku). Još je bolji ovaj za pomoć pri mršavljenju. Accel VC partneri su se već naoštrili i samo čekaju u niskom startu. I nisam vidio nijedan startup za prodaju hrane za papige (naravno lokalno)
Ne znam je li to ozbiljna priredba ili se to netko samo dobro zabavlja. Ameri se u svakom slučaju ne trebaju zabrinjavati, nema opasne konkurencije iz EU (nažalost u dogledno vrijeme)
Berislav Lopac
08. 07. 2011. u 10:24 am
Damire, izuzetno mi je žao što nemam tvoje podatke da te predložim za mentora na nekom od idućih mini Seedcampova. Mislim da bi tvoje iskustvo i znanje bili od ogromne koristi svim prijavljenim projektima.
Berislav Lopac
08. 07. 2011. u 10:31 am
Ivane, iz Varšavske? 😀
Inače, iako je to logično, drago mi je vidjeti da ih polovica dolazi iz područja bivše Juge, kao i da ih ima čak iz Australije. Podsjećam da je lani 25% pobjednika Seedcamp Weeka bila izvorno predstavljeno upravo u Zagrebu (GISCloud, Albia i Garmz), pa se nadam da bi i ove godine naša regija mogla biti podjednako uspješna.
Damir2
08. 07. 2011. u 2:34 pm
Berislav sorry na ubacivanju (ti se zezaš ali ja sam vrlo ozbiljan), ali kako misliš da je regija bila uspješna. Ako pogledamo najistaknutije, Zemanta je imala u zadnjih godinu dana pad posjete 70% i sada ima cca 5.000 unique daily. Shoutem ima cca 12.000 unique mjesecno. Možeš li to prokomentirati u smislu tvoje opservacije.
Ako možeš prokomentiraj i situaciju gdje je poznati VC potencijalno zainteresiran za ulaganje u agregaciju avanturističkih aktivonosti, virtualnog trenera ili još bolje pomoć pri mršavljenju.
Ono što ja vidim da se sve više javlja sindrom iz razdoblja dot com kraha 2001 godine kada su svakakve ideje dobivale lovu sve dok se nije tržište kompletno srušilo.
Berislav Lopac
08. 07. 2011. u 3:12 pm
Zašto misliš da se zezam? Naprotiv, mislio sam to sasvim ozbiljno, uoči da nema smajlija u mom odgovoru. Ako smatraš da je tvoje znanje relevantno, zašto ga ne bi podijelio s drugima?
Pod “uspješna” sam mislio isključivo na “uspješna u osvajanju Seedcampa”, a ne “uspješna na tržištu”. Mislio sam da je to jasno iz konteksta. U ovom drugom smislu još nijedan od Seedcampovih startupa nije uspješan, jer nije postigao jednu od tri forme startup uspjeha.
Damire, što se tiče tvog drugog pitanja, da pojasnim kako Seedcamp funkcionira, jer mi je iz pitanja očito da ti to nije jasno. Tijekom godine se po gradovima širom Europe (i nekima izvan nje) organiziraju tzv. Mini Seedcampovi. Na njih se može prijaviti apsolutno bilo tko, s bilo kakvim projektom, bez obzira ima li već nešto napravljeno, ima li uopćeg ikakvog potencijala itd. Od svih pristiglih prijava (obično po par stotina po eventu) u Seedcampu odabiru točno 20 koji će imati priliku održati prezentaciju. Dakle to je 20 koji pokazuju najviše potencijala od, još jednom, pristiglih prijava, a ne oni za koje su ulagači zainteresirani — ne mogu ni biti kad ih još nisu ni vidjeli, upoznali osnivače itd.
Tih 20 na Mini Seedcampu ima pet minuta za predstaviti to što radi, nakon čega se raspoređuju po grupama s mentorima, s kojima razgovaraju o svom projektu, dobivaju feedback, daju detaljnije informacije itd. Jednom godišnje Seedcamp radi analizu svih projekata koji su predstavljeni tijekom prethodne godine, te među njima odabire one kojima su spremni ponuditi ulaganje. Ti potom odlaze na tri mjeseca u London na dalji razvoj, i rad s mentorima — o tome bolje pročitaj što je napisao Dino.
Za kraj, u pravu si da se vidi povećanje i broja i iznosa ulaganja. Međutim, danas je puno toga znatno različito nego što je bilo prije desetak godina, i još je rano govoriti kako će to završiti; mogućih ishoda ima bezbroj, a jednostavno nemamo dovoljno podataka. Ustvari, sad je idealno vrijeme da se pokrene projekt i pokuša pronaći investicija, jer novca ima na pretek i rado se ulaže. Naravno, pritom treba biti realističan, ali investitori su odrasli ljudi i njima treba prepustiti da sami odluče ima li nešto smisla za njih ili ne.