Za tjedan dana u HUB385 stiže dugo očekivano gaming izdanje Ladies of New Business događaja koji će uz podršku Vipneta, Nanobita, Zagrebačke banke i drugih partnera okupiti više od 150 sudionica i sudionika iz samog vrha regionalne gaming industrije. Dok odbrojavate dane do konferencije, bacite oko na program i ne zaboravite zatražiti pozivnicu!
Gaming kao NAJVEĆA zabavna industrija
Tržište videoigara na globalnoj razini vrijedi čak 78,61 milijardi dolara, a do 2020. se predviđa da će ta brojka porasti na 90 milijardi, no to je već poznata činjenica.
Jeste li pak znali da u Hrvatskoj trenutno postoji čak 20 tvrtki koje produciraju videoigre te da ih u 99% slučajeva izvoze na inozemno tržište, a na njima radi više od 200 developerki i developera?
Ladies of New Business – Gaming edition koji se održava 5. prosinca u HUB 385 provest će vas kroz svijet igara i gaminga pod voditeljskom palicom Ane Mitar iz Void Main Studija.
Započet ćemo ga predavanjem Ines Klemenčić, voditeljice edukacije i financija u Machina Game Akademiji, u kojem će predstaviti ključne činjenice i brojke o ovoj brzorastućoj industriji.
Igra je ozbiljan posao
Gaming nije samo hobi, već može biti dobar alat za marketing, poduzetništvo te razvoj ljudskih potencijala. U prvom panelu, koji će voditi Netokracijina urednica Tena Šojer, o Vipnetovom iskustvu ulaganja u eSport i Vip Adria League govorit će Martina Rizman Matić, voditeljica korporativnih komunikacija u Vipnetu.
Stručnjakinja za inovacije i gameifikaciju Snježana Šlabek podijelit će iskustva iz Podravke gdje je primijenila mehanizme iz videoigara za rješavanje problema u stvarnom svijetu s ciljem mijenjanja ponašanja, povećanja motiviranosti i angažiranosti sudionika i zaposlenika.
Zašto je gaming dobar za povezivanje i motiviranje zaposlenika, odgovorit će i Martina Radanović, voditeljica organizacije i razvoja u GoodGame inicijativi, najvećem regionalnom humanitarnom eSports turniru u kojem sudjeluju tehnološke tvrtke.
Da se prisjetimo i da gaming nije samo ozbiljan, GoodGame je pripremio i gaming kutak gdje se možete prisjetiti kultnih igara iz devedesetih.
Žene kao heroine igara
Istraživanja pokazuju da reprezentacije spola u igrama utječu i na percepciju igrača o spolnim ulogama. Jesmo li kada je riječ o ženama u videoigrama zapeli kod hiperseksualiziranih likova poput Lare Croft, dama u nevolji poput Mariove Princess Peach ili je napredak već vidljiv?
Na ovo i brojna druga pitanja o ženama kao heroinama igara odgovore će potražiti Ana Bošković, izvršna producentica u studiju Cateia Games.
Tvoja karijera u gaming industriji: od razvoja igara do streamanja
Koja su znanja i vještine potrebne za razvoj karijere u gamingu? Koji su glavni izazovi za žene u razvoju karijera u tvrtkama koje proizvode igre? Što bi moglo biti bolje, gdje se griješi, što se radi ispravno, i sa strane poslodavaca i sa strane samih zaposlenika te zaposlenica? Što su to “ženske” igre i zašto se lome koplja oko pitanja možemo li osobe koje igraju Candy Crush Sagu nazvati gejmerima? Koje su specifičnosti rada na igrama kojima su glavna ciljana skupina žene?
Na ova i brojna druga pitanja potražit ćemo odgovore u 2 panela o karijeri u gamingu. Na prvom će Netokracijin Ivan Šimić o razvoju karijere u streamanju razgovarati s Jelenom Savić, hostom Vip Adria League, Sandom Mamić, streamericom poznatijom pod YouTube nickom Sansen’s World i Anom Filip, UI/UX dizajnericom i strastvenom gamericom iz Neuralaba.
Raspravu o karijeri u tvrtkama koje se bave razvojem igara vodit će Ines Klemenčić iz Machine, a svoja mišljenja i iskustva podijelit će Tatjana Savić, razvijačica igara iz Eipixa, Nika Dvoravić, Environment Artist i Level Designer iz Croteama, Katarina Amižić, suosnivačica i voditeljica marketinga, Games Revolted, i Jure Rašić, producent igara iz Nanobita.
Uključi se u mentorski program ‘Digitalni karanfili’

Svaki izazov je lakši uz mentora ili mentoricu koji ti mogu pomoći u razvoju (digitalne) karijere. Kroz program Digitalni karanfili povezujemo zainteresirane djevojke i žene s mentoricama i mentorima iz ICT-a i digitalne industrije, što je prilika za razmjenu vrijednih poslovnih savjeta te prilika za učenje od iskusnijih kolega i kolegica. Ako želiš sudjelovati u novom krugu mentoriranja kojeg smo obogatili predavanjima mentorica, prijavi se putem forme.
Zatraži pozivnicu za #LadiesZG!
UPDATE (1.12.): PRIJAVE SU ZATVORENE!
Sve informacije o dogažaju možeš naći na Facebook eventu, no ne zaboravi i zatražiti svoju ulaznicu! Budući da je događaj ograničen na 150 mjesta, ispunjavanjem ove forme zatražit ćeš pozivnicu, a mi ćemo ti u najkraćem mogućem roku javiti rezultate. Ako si već na popisu sudionika(ca) proteklih Ladies događaja, javi nam se mailom.
*obvezna polja
Marketing
Poduzetništvo
Development
Dizajn
Financije
Novinarstvo
Ostalo
DA
NE
(function($) {window.fnames = new Array(); window.ftypes = new Array();fnames[0]=’EMAIL’;ftypes[0]=’email’;fnames[1]=’FNAME’;ftypes[1]=’text’;fnames[2]=’LNAME’;ftypes[2]=’text’;fnames[4]=’MMERGE4′;ftypes[4]=’text’;fnames[5]=’MMERGE5′;ftypes[5]=’dropdown’;fnames[3]=’MMERGE3′;ftypes[3]=’dropdown’;fnames[6]=’MMERGE6′;ftypes[6]=’text’;}(jQuery));var $mcj = jQuery.noConflict(true);
Ne zaboravi – Ladies of New Business NIJE događaj namijenjen samo ženama. Upravo suprotno! Tema nezastupljenosti žena u digitalu, a u ovom slučaju u industriji igara, itekako se tiče i naših muških kolega, stoga i dalje želimo (i očekujemo) njihovu podršku u vidu dolaska na konferenciju i konstruktivnog dijaloga.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Misela
28. 11. 2017. u 1:55 pm
Svakako zanimljv dogadjaj.