Davor je donio odluku - želi kupiti novi laptop i želi to napraviti putem interneta. No, kako teče proces njegovog odlučivanja, pretraživanja, odabira i same kupovine? Marker je napravio zgodnu infografiku koja prikazuje cijeli proces i koja može pomoći web shopovima da se bolje prilagode navikama kupaca iz Hrvatske.
Podatci korišteni za infografiku temeljeni su na istraživanju Google Consumer Barometra o navikama korištenja interneta u Hrvatskoj. Hoće li Davor istražiti komentare drugih kupaca prije no što se odluči za određeni laptop? Hoće li pretraživati putem mobitela ili putem računala? Hoće li ga kupiti u domaćem ili stranom web shopu? Što bi još mogao kupiti osim laptopa?
Pogledajte infografiku, ali i originalan tekst na Markerovom blogu:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
goran
19. 09. 2015. u 12:42 am
Nemamo “trust me” servis u hrvatskoj.Isključivo kupujem od korporacija ili hrvatskih velikih brandova. A ako se ja bojim kupoviti online od malih hrvatskih poduzetnika, a mogli bi reči i da sam dijelom stručnjak za web shopove, kako se tek osječa netko laički informatički pismen. I moje sugestije na “trust me” ispadaju glupe, no to je onaj most koji bi malom poduzetniku omogučio dati osječaj sigurnosti prema potencijalnim klijetima.
Sjetimo se samo hrvatskih web shop prijevara.
Hrvatski “trust me”, jel ko spreman za fundig:)
Miro
22. 09. 2015. u 10:50 am
Gorane ima li Alibaba ‘trust me’ naljepnicu. Vrijedi stotile milijardi a redovito su slali fake robu (sada manje). Sve je u marketnigu jer povjerenja nema prema nikome, to je definitivno. eBay je bio raj za prevarante pa ipak smatrao se velikim brandom