'Maker' radionice: Izradite vlastite VR naočale ili elektroničke uređaje

‘Maker’ radionice u Zagrebu: Izradite vlastite VR naočale ili elektroničke uređaje

Tehnički muzej Nikola Tesla u četvrtak, 2. ožujka, ugošćuje međunarodnu konferenciju za umjetnost, kulturu, tehnologiju i znanost. U popodnevnim satima vas očekuju kreativne radionice na kojima možete čuti nešto više o design thinkingu, sastaviti jednostavan zvučni elektronički uređaj, napraviti svijetleću narukvica od tekstila ili vlastite VR naočale.

U tehničkom muzeju Nikola Tesla u Zagrebu očekuje vas čak 8 praktičnih radionica.
U tehničkom muzeju Nikola Tesla u Zagrebu očekuje vas čak 8 praktičnih radionica.

Međunarodnu konferenciju Kreativni muzej A/C/T/S (art, culture, technology, science) organiziraju projekt Kreativni muzej i Radiona.org s ciljem okupljanja muzejskih djelatnika, kustosa, producenata, edukatora, inovatora i djelatnika u kulturi. U Tehničkom muzeju Nikola Tesla u Zagrebu tako će se predstaviti inovativne intermedijalne prakse u kombinaciji s muzejskim i kulturnim sektorom.

Što se nudi za ljubitelje tehnologije?

Jutarnji dio konferencije obilježit će prezentacije i panel diskusije, dok se u popodnevnim satima održava 8 praktičnih radionica kojima je zajednički nazivnik “maker kultura”. Za ljubitelje tehnologije i gadgeta tu su radionice DIY Synth i e-Textiles na kojima možete naučiti kako napraviti jednostavan zvučni elektronički uređaj ili svijetleću narukvicu od tekstilnih materijala, uz pomoć Igora Brkića te Deborah Hustić. Prethodno znanje o elektronici nije potrebno.

O e-knjigama i procesu samoizdavaštva učit ćete od Irene Krčelić, a virtualnom realnošću će se baviti radionica Damira Prizmića i Hrvoja Spudića na kojoj će polaznici izraditi vlastite VR naočale koje se mogu prilagoditi različitim geometrijama lica i veličinama uređaja.

Inovatorima će biti zanimljiva i radionica o design thinkingu, dok se za dizajnere, razvojne programere, muzejsko osoblje, povjesničare umjetnosti, kustose, znanstvenike i druge entuzijaste priprema radionica o konceptu Museomix. Za kraj, na radionicama Muzeja krapinskih neandertalaca moći ćete proučavati modu neandertalaca ili replike poznatih fosilnih lubanja australopiteka, Homo erectusa i neandertalaca.

Tijekom konferencije će se moći razgledati i izložba “Interaktivni melting pot” koja uključuje radove s područja robotike, zvučne umjetnosti, device arta i interaktivnog dizajna. Kreativni muzej A/C/T/S će završiti neformalnim druženjem i networkingom. Ulaz je besplatan, uz obaveznu prijavu te potvrdu dolaska dva dana prije početka konferencije. Svi sudionici će po završetku dobiti i potvrdu o sudjelovanju.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

Netokracija Podcast

Zašto je ovogodišnji Infobip Shift bio za nas najgori, ali i najbolji?

Infobip Shift za nas nije počeo idealno, ali je završio savršeno. Otkrili smo više o umjetnoj inteligenciji i developerskoj produktivnosti te snimili ispovijesti 6 startupa o izazovima, atmosferi među VC-jevima i planovima za iduću godinu.

Tvrtke i poslovanje

16 lekcija koje sam kao suvlasnik digitalne agencije naučio o poslovanju u SAD-u

Pet godina redovito posjećujem SAD, ne bih li upoznao zemlju i proširio poslovanje naše agencije na to tržište. Puno se toga razlikuje od Hrvatske i Europe općenito, a u ovom tekstu dijelim najvažnije lekcije. 

Tvrtke i poslovanje

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Tehnologija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).