Facebook je nedavno osvježio svoju Pages mobilnu aplikaciju kojom administratori lakše mogu upravljati stranicama koje vode, a jedna od većih novosti jest i dodavanje mogućnosti kupnje promoviranih sadržaja, kako bi community menadžeri mogli većinu svog posla preseliti na mobilnu platformu (iOS zasad). Ono što iznenađuje jest kvaliteta sučelja tog 'promoted' dijela priče, pogotovo ako se uzme u obzir da su prošle Facebookove aplikacije bile blagi užas. Očito je kako je u igri novi par očiju, konkretno, praktikantskih očiju.

Facebook je nedavno osvježio svoju Pages mobilnu aplikaciju kojom administratori lakše mogu upravljati stranicama koje vode, a jedna od većih novosti jest i dodavanje mogućnosti kupnje promoviranih sadržaja, kako bi community menadžeri mogli većinu svog posla preseliti na mobilnu platformu (iOS zasad). Ono što iznenađuje jest kvaliteta sučelja tog ‘promoted’ dijela priče, pogotovo ako se uzme u obzir da su prošle Facebookove aplikacije bile blagi užas. Očito je kako je u igri novi par očiju, konkretno, praktikantskih očiju.
Kako prenosi The Next Web, Peter Cottle je praktikant koji je u Facebooku svoje vrijeme proveo na izradi novog sučelja. Kako je opisao na Facebooku, njegov projekt je proizašao iz nekoliko trenutnih događaja: promoviranih postova za desktop, Facebookovo usmjeravanje na mobilne platforme (Zuckerberg je potvrdio kako im većina prometa dolazi upravo iz mobilnog svijeta) te objavljivanje Pages aplikacije za iOS platformu. Cottle je bio zadužen da svo troje spoji u jednu stvar – u nešto što će jednostavno raditi, što za njega nije bio lak zadatak. Konkretno, njegov projekt bio je implementacija Promoted Postsa u Pages aplikaciju.
Naravno, imao je mentore i suradnike koji su pomagali svojim savjetima i informacijama. U radu mu je pomagao i drugi praktikant, Leo Mancini, koji je brinuo o vizualnom aspektu dok je Cottle vodio računa o tehničkoj pozadini. Cijelu priču, koja je prilično inspirativna za mlade umove i pokazuje važnost internshipa pročitajte na Facebooku.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.