Ivan Burazin: Shift uživo u rujnu, a do tada organiziramo online predavanja!

Ivan Burazin: Shift uživo u rujnu, a do tada organiziramo online predavanja!

Shift se drži i dalje, a ovogodišnje izdanje neće biti prebačeno online, već će se u rujnu održati uživo!

Jedna od najpoznatijih domaćih digitalnih konferencija, Shift, ovih mjeseci proživljava zaista izazovne trenutke. Kao što nam je njezin osnivač Ivan Burazin rekao prije nekoliko tjedana, ovaj period jedan je od najtežih u povijesti organizacije, ali i dalje se radi i nastoji biti pozitivan.

Iako se očekivalo da će tradicionalna morksa developerska konferencija Shift Dev biti održana online, stižu dobre vijesti – održat će se uživo, i to 14. i 15. rujna. Ivan mi pojašnjava:

Ovu tešku odluku bilo smo primorani donijeti zbog toga što je još na snazi zabrana okupljanja preko 100 ljudi i nažalost još nije sigurno održavati manifestacije kao što je Shift. Kako su stvari u svijetu, a pogotovo u Hrvatskoj krenule u boljem smjeru, dosta smo optimistični da ćemo moći (sa smanjenim brojem ljudi) održati Shift Dev u Splitu 14. i 15. rujna.

Iskreno, prije ovog teksta s Ivanom sam razgovarao o mnogim scenarijima, jedan od kojih bio je i otkazivanje Shifta ove godine kao što je to učinio Webcamp, ali kako se epidemiološka situacija popravila, tako je i tim Shifta maksimalno iskoristio situaciju i evo nas, čekamo konferenciju po prvi puta u nekoliko mjeseci. 

Na Shift AI-ju gostovao je i Mark Weber iz Watson AI Laba. Shift

Remote nije tako loš?

Osim premještanja na rujan iz standardnog termina u lipnju, Ivan i Shift nam donose još neke novosti. Naime, nakon uspješne digitalne konferencije Shift AI koja je nedavno održana, Ivan i ostatak tima odlučili su se za ekspanziju manjim događajima pod imenom Shift Remote. Ivan pojašnjava:

Kako bi skratili vrijeme čekanja do rujna , odlučili smo napraviti Shift Remote. Shift Remote je zamišljen kao niz online predavanja koja će se prenositi uživo, s temama kao što su JS, CSS, DevOps, Serverless, Frontend, Backend, AI ili Blockchain. Baš kao i kod konferencije Shift Dev, Shift Remote će biti interesantan spoj edukativnih i inspirativnih govora te radionica koje drže najbolji stručnjaci industrije.

Ivan dodaje kako ih je u ovoj situaciji spasila pomoć domaće tehnološke zajednice, i tvrtki poput Microsofta, Infobipa, RBA, Autodeska, Microblinka, ICT Županije, Aduro Idee, Pseudocodea, Nanobita, Infinuma, Barragea, Fivea, Q Softwarea, Ars Future, venITurea koje danas nose titulu “spasitelja” konferencije, kaže Ivan.

Iako je prije nekoliko mjeseci bio skeptičan, Ivan je danas puno optimističniji i čak zainteresiraniji za digitalne konferencije više nego gotovo bilo koja osoba s kojom sam razgovarao o toj temi. Kaže mi kako je novi plan konstantno organizirati i virtualna druženja, predavanja i konferencije, te da postoje šanse da će i “veliki” Shift Dev ove godine imati neku virtualnu komponentu o kojoj još nećemo previše govoriti.

Prvo izdanje Shift Remote konferencije održat će se 9. lipnja, a gost će, kaže Ivan, biti Adam Cheyer, poznat kao suosnivač najpoznatije svjetske glasovne asistentice Siri koji je potom osnovao tvrtku Viv Labs i prodao ju Samsungu. Nakon Adama očekuju nas novi govornici, redom poznati osnivači, developeri i stručnjaci u svom polju koje svakako vrijedi poslušati.

Prema tome, zaokružite u kalendarima 14. i 15. rujan i pripremite se za konferenciju uživo, a sve vijesti o Shiftu pratite baš ovdje na Netokraciji. 

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Analiza

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Analiza

TABU: Juniorke u IT-ju imaju 4 %, a seniorke čak 18 % manju plaću od svojih muških kolega

Kako su plaćene žene u IT industriji, za iste godine iskustva, u odnosu na svoje muške kolege? Otvorilo se to pitanje prije pola godine s najnovijim izvještajem platforme TABU, danas mu se vraćamo da vidimo ima li promjena.

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Hrvatski inspektori dio su EU projekta kontrole razvoja AI-ja vrijednog 3,5 milijardi eura

Impresionirani učinkovitošću hrvatskih inspektora, koji su već u prvih 310 posjeta identificirali 168 slučajeva doprinosa razvoju AI-ja, EU je potvrdila uključenost hrvatskog kadra u programu nadzora.

Tvrtke i poslovanje

Evo zašto je poznavanje hrane i vina ključno za uspjeh hrvatskog IT-ja

Osnivači startupa teško da će zadobiti povjerenje investitora ako ne poznaju vina ili naručuju dobro pečene bifteke.

Novost

Otpušteni programeri iz “big techa” završit će u Hrvatskoj: Apis IT planira ih zaposliti 1800

Hrvatska želi “uvesti” i zaposliti otpuštene programere i ostale tehnološke stručnjake iz Googlea, Facebooka, Microsofta i Twittera kao digitalne nomade za potrebe novog projekta daljnje digitalizacije javne uprave na kojemu radi Apis IT.

Digitalni marketing

Svaki bi brend trebao napustiti generičnu “stock” glazbu i razviti svoj – audio identitet!

Iako postoje mnoge "royalty free" glazbene platforme koje nude kvalitetnu glazbu, većina video oglasa napravljena je s glazbom koja zvuči generičko i jeftino. Razlog tome djelomično je loš ukus, manjak hrabrosti ili kreativne vizije menadžmenta, a djelomično manjak vremena posvećen kuriranju kvalitetne glazbe koja zvuči drugačije, ali je konzistentna s brendom.

Gaming

Uskoro kreće 4. sezona Student Esports Tournamenta! Hoće li TVZ ostati nepokoreni prvak?

Idući tjedan počinje nova sezona SET-a, domaćeg esport turnira koji je uspio okupiti 16 tehničkih fakulteta iz svih dijelova Hrvatske, a uz to je postao i nacionalni kvalifikacijski turnir za Amazonov i Intelov University Esports Masters (AUEM)!

Izvještaj

Domaću kreativnu industriju čekaju teški pregovori s Googleom

Iako donosi više od 830 milijuna eura u hrvatski BDP, kreativna industrija još nema u potpunosti odgovarajuću zaštitu i druge uvjete za neometan rad na digitalnom tržištu.