Poznati timovi koji će se na Idea Knockoutu natjecati za mjesto na CES-u

Poznati timovi koji će se na Idea Knockoutu natjecati za mjesto na CES-u

Sve je spremno za ovogodišnji Idea Knockout, a za put u Vegas borit će se 20 timova.

Sve nam je bliži Idea Knockout na kojem će se ponajbolji regionalni startupi natjecati za mjesto na prestižnom sajmu CES u Las Vegasu koji se održava početkom iduće godine. Knockout je i ove godine za mjesto održavanja odabrao HUB385, a najbolju ideju saznat ćemo 27. rujna.

Podsjetimo, na prošlogodišnjem natjecanju pobjedu je odnio MAKERbuino, godinu prije toga STEMI, a prve dvije godine Knockouta na CES su putovali Streaming Solutions i DivIT. Ovogodišnji natjecatelji tako imaju za ispuniti prilično visoka očekivanja stručnog žirija, a u konkurenciji se ove godine našlo startupa koji se bave zaista svačim: od skeniranja televizije do gaminga. Identitet članova žirija ostaje tajna do samog početka događaja.
Na Idea Knockoutu ove godine natječu se:

  • Baggizmo, poznati domaći startup iza kojeg je jedna od najuspješnijih domaćih crowdfunding kampanja, a na Knockout dolaze s novom, kripto idejom.
  • Beyond Seen Screen, startup koji svojom aplikacijom ExRey nastoji produbiti iskustvo gledanja televizijskih sadržaja,
  • Mundus koji je sa svojom pametnom društvenom igrom nedavno osvojio 100.000 kuna na Good Game Liftoffu.
  • ORQA FPV naočale koje primjenjuju VR i AR tehnologije kako bi olakšale pilotiranje dronovima za pilote utrka, ali i industrijskim korisnicima.
  • Look@, solarna kamera koja fotografira turiste ispred znamenitosti.
  • Holofridge, pametan hladnjak koji u sebi sadrži LCD koji omogućava oglašavanje na mjestu prodaje dok proizvodi u hladnjaku ostaju vidljivi.
  • Sunbee vaga, digitalni IoT proizvod koji pčelarima pomaže pri vaganju pčela i proizvodnji meda i drugih pčelinjih proizvoda.
  • Sunward, pametni ormarić namijenjen za ležaljke na plažama koji istovremeno puni pametne uređaje i štiti ih od krađe.
  • Top Digital Agency, platforma za pronalazak prave digitalne agencije za vaše potrebe.
  • Vizion Football, sustav alata koji nastoje pomoći nogometnim trenerima u pripremi igrača i praćenju njihovog napretka.
  • Winestem, sustav za nadzor vinskih podruma s praćenjem parametara kao što su vlaga, CO, CO2 itd.
  • Eazyoil, startup koji pomoću tehnologije skeniranja registarskih pločica omogućava plaćanje goriva na benzinskim stanicama.
  • Energy Shift, aplikacija za kontrolu i ulaganje u solarne elektrane i postrojenja.
  • Equinox Vision, AR platforma za izdavaštvo interaktivnih sadržaja bazirana na blockchainu.
  • Foodin, aplikacija za planiranje prehrane i naručivanje namirnica.
  • GewdGame platforma za esport igrače, svojevrsni Fiverr za esport.
  • Reservations.hr, web aplikacija za rezervaciju stolova u restoranima ili noćnim klubovima u tri klika.
  • Helloshape, nova generacija fitnes aplikacije koja eliminira potrebu za članstvom u teretani.
  • Luxheal, web platforma koja poboljšava poslovanje zdravstvenim hotelima i klinikama.
  • Roboarenas, platforma za natjecanje robota putem interneta.

Ovi raznovrsni startupi morat će zadiviti službeni žiri koji čine eksperti domaće startup scene i digitalne industrije, ali i publiku koja će također postavljati pitanja. Put do CES-a neće biti lagan, a preostaje nam vidjeti koji će projekti nokautirati, a koji biti – nokautirani.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Vodič

Morate podnijeti zahtjev za novu osobnu iskaznicu? Evo kako izbjeći gužvu na šalteru

Završetkom pandemije došao je službeni kraj maskama, ali i mnogim identifikacijskim dokumentima pa tako i osobnim iskaznicama bez kojih ne možete boraviti u Hrvatskoj. Ovo znači samo jedno... ogromni redovi na šalterima.

Najava

Belma Gutlić: “Fokus s cijena kriptovaluta treba prebaciti na tehnologiju koja kriptovalute omogućava”

Danas se možemo pohvaliti da na našoj maloj sceni ne nedostaje konferencija vezanih uz blockchain i kriptovalute. Ipak, postoji jedan krovni naziv kojem se nitko dosad nije posvetio na jednak način, a koji možda zaslužuje i najviše pažnje.

Karijere

Tim McKeoun: “Ako želimo da se developeri razvijaju, moramo se pomiriti da će nekad biti manje produktivni”

"Developer Advocate" može postati svatko, ali uspjeh u tome će pronaći mali broj ljudi. Savjete kako općenito postati bolja podrška developerima, na ovogodišnjem QED-u podijelio je IBM-ov Tim McKeoun.

Što ste propustili

Obrazovanje

Studenti RIT Croatia kroz kolegij kreiraju stvarne projekte za Rimac Technology, INA-u, Async Labs… 

Domaće obrazovne institucije često se fokusiraju na teoriju, dok praksa ostaje na poslodavcima. RIT Croatia to mijenja svojim primjerom.

Novost

Potvrđeno: Google preuzeo hrvatski Photomath

Hrvatska aplikacija Photomath postaja je i službeno dio Googleovog portfelja. Tehnološki gigant godišnje akvizira desetak tvrtki, a ove je godine u akvizicijski plan ušao upravo hrvatski Photomath.

Izvještaj

Web3 Tales: Trenutno u web3 sferi ima prilika za sve, ali to ne znači da je web3 za svakoga!

Zašto ući u web3? Kako radi i razmišlja web3 stručnjak/inja? Koji kadrovi su traženi? Je li web3 karijera dugoročno sigurna? Što kad je bear, što kad je bull? Samo su neka od pitanja na koje su se tražili odgovori na prvoj Web3 Tales konferenciji u Muzeju suvremenih umjetnosti u Zagrebu.

Intervju

Iza scene: O dizajniranju evenata poput Porina i Future Tensea uz hrvatski 21 Productions

Dizajnirati velike događaje, konferencije ili televizijske emisije nije lak zadatak. Cijeli posao obuhvaća detaljne razgovore s klijentom i ljudima koji su specijalizirani za snimanje, zvuk ili rasvjetu. Tom procesu uvelike može pomoći jedna stvar, a to je 3D vizualizacija produkcijskog dizajna.

Novost

Google predstavio program za startupe: AI for Health, na koji se mogu prijaviti i Hrvati!

Ovaj hibridni program prvi je u nizu akademija Google for Startups Growth Academy koji je fokusiran na olakšavanje i skalabilnost startupima u inovacijama i rješavanju društvenih izazova pomoću umjetne inteligencije.

Tvrtke i poslovanje

Končar D&ST nakon revizije prema Mamforce standardu učvrstio zdravu i inkluzivnu organizacijsku kulturu

Glavne korporativne vrijednosti u tvrtki Končar D&ST su kontinuirana briga o zaposlenicima, uključivost, društvena odgovornost i ekološka održivost, a sada im se polaže sve sustavnija i promišljenija pažnja.