Poznati timovi koji će se na Idea Knockoutu natjecati za mjesto na CES-u

Poznati timovi koji će se na Idea Knockoutu natjecati za mjesto na CES-u

Sve je spremno za ovogodišnji Idea Knockout, a za put u Vegas borit će se 20 timova.

Sve nam je bliži Idea Knockout na kojem će se ponajbolji regionalni startupi natjecati za mjesto na prestižnom sajmu CES u Las Vegasu koji se održava početkom iduće godine. Knockout je i ove godine za mjesto održavanja odabrao HUB385, a najbolju ideju saznat ćemo 27. rujna.

Podsjetimo, na prošlogodišnjem natjecanju pobjedu je odnio MAKERbuino, godinu prije toga STEMI, a prve dvije godine Knockouta na CES su putovali Streaming Solutions i DivIT. Ovogodišnji natjecatelji tako imaju za ispuniti prilično visoka očekivanja stručnog žirija, a u konkurenciji se ove godine našlo startupa koji se bave zaista svačim: od skeniranja televizije do gaminga. Identitet članova žirija ostaje tajna do samog početka događaja.
Na Idea Knockoutu ove godine natječu se:

  • Baggizmo, poznati domaći startup iza kojeg je jedna od najuspješnijih domaćih crowdfunding kampanja, a na Knockout dolaze s novom, kripto idejom.
  • Beyond Seen Screen, startup koji svojom aplikacijom ExRey nastoji produbiti iskustvo gledanja televizijskih sadržaja,
  • Mundus koji je sa svojom pametnom društvenom igrom nedavno osvojio 100.000 kuna na Good Game Liftoffu.
  • ORQA FPV naočale koje primjenjuju VR i AR tehnologije kako bi olakšale pilotiranje dronovima za pilote utrka, ali i industrijskim korisnicima.
  • Look@, solarna kamera koja fotografira turiste ispred znamenitosti.
  • Holofridge, pametan hladnjak koji u sebi sadrži LCD koji omogućava oglašavanje na mjestu prodaje dok proizvodi u hladnjaku ostaju vidljivi.
  • Sunbee vaga, digitalni IoT proizvod koji pčelarima pomaže pri vaganju pčela i proizvodnji meda i drugih pčelinjih proizvoda.
  • Sunward, pametni ormarić namijenjen za ležaljke na plažama koji istovremeno puni pametne uređaje i štiti ih od krađe.
  • Top Digital Agency, platforma za pronalazak prave digitalne agencije za vaše potrebe.
  • Vizion Football, sustav alata koji nastoje pomoći nogometnim trenerima u pripremi igrača i praćenju njihovog napretka.
  • Winestem, sustav za nadzor vinskih podruma s praćenjem parametara kao što su vlaga, CO, CO2 itd.
  • Eazyoil, startup koji pomoću tehnologije skeniranja registarskih pločica omogućava plaćanje goriva na benzinskim stanicama.
  • Energy Shift, aplikacija za kontrolu i ulaganje u solarne elektrane i postrojenja.
  • Equinox Vision, AR platforma za izdavaštvo interaktivnih sadržaja bazirana na blockchainu.
  • Foodin, aplikacija za planiranje prehrane i naručivanje namirnica.
  • GewdGame platforma za esport igrače, svojevrsni Fiverr za esport.
  • Reservations.hr, web aplikacija za rezervaciju stolova u restoranima ili noćnim klubovima u tri klika.
  • Helloshape, nova generacija fitnes aplikacije koja eliminira potrebu za članstvom u teretani.
  • Luxheal, web platforma koja poboljšava poslovanje zdravstvenim hotelima i klinikama.
  • Roboarenas, platforma za natjecanje robota putem interneta.

Ovi raznovrsni startupi morat će zadiviti službeni žiri koji čine eksperti domaće startup scene i digitalne industrije, ali i publiku koja će također postavljati pitanja. Put do CES-a neće biti lagan, a preostaje nam vidjeti koji će projekti nokautirati, a koji biti – nokautirani.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Intervju

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Novost

Slučaj BitLuckya ide prema zaključenju. Uhićeni osnivači koji su stotine ljudi oštetili za 18,5 milijuna eura

Mnogi su za tvrtku BitLucky čuli prvi put u svibnju ove godine, no nakon tog kobnog mjeseca svi će je itekako dugo pamtiti. Riječka tvrtka za trgovanje kriptovalutama, koju su osnovali i vodili Luka Burazer i Eugen Travalja, tada je svojim klijentima najavila da su nizom “loših trejdova i odluka doveli tvrtku u kriznu situaciju” - nakon čega im se gubi svaki glas.

Startupi

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Prikaz

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Tvrtke i poslovanje

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?

Intervju

Kako esport industrija izgleda danas – iz perspektive partnera, sponzora, igrača i regulatora?

Ovoga prosinca u Zagrebu čeka nas prvo izdanje Beyond Esports konferencije koja se, kao što joj i ime kaže, bavi esport industrijom i svemu onome što ju pokreće.

Mobilne aplikacije

Vinare čeka EU regulativa, ali Kovačević i Drmač imaju rješenje: Craft Technology E-etikete!

Tko god je imao doticaja s EU regulativama zna da nisu jednostavne niti ih se smije shvatiti olako. Jedna takva stiže i u svijet vinara, a hrvatski Craft Technology mogao bi im tu biti od velike pomoći.

Tvrtke i poslovanje

LAQO opet u potrazi za najodrživijim tech rješenjima koja će nagraditi s 18 tisuća eura

Nakon uspješnog prvog izdanja s više od 250 prijava, krenule su prijave za drugo izdanje LAQOthona, nagradnog natječaja idejnih tech rješenja na temu održivosti u organizaciji Croatijinog LAQO osiguranja, prvog 100 posto digitalnog osiguranja.

Analiza

Hoće li robotaksiji na ulice Zagreba i – kad?

I je li uopće realno očekivati da će se to dogoditi? U ovoj epizodi Netokracijinog podcasta pretresli smo tu vruću temu i to iz svih kutova - tehnološkog, operativnog, financijskog i komunikacijskog.