Proglašeni finalisti i pobjednik HTC-ovog kreativnog natječaja "Moj život u minuti"

Proglašeni finalisti i pobjednik HTC-ovog kreativnog natječaja “Moj život u minuti”

Prije mjesec dana HTC je pokrenuo kreativno natjecanje „Moj život u minuti“ u kojem su kreativci različitih profila morali kratkim video uratkom opisati svoj život, nakon čega je pet finalista moralo na isti način uvjeriti žiri da baš oni uz pametni telefon trebaju osvojiti i putovanje na neku od ponuđenih egzotičnih lokacija.

Video uradak trebao je prikazivati neke sitnice koje  definiraju život pojedinca
Video uradak trebao je prikazivati neke sitnice koje definiraju život pojedinca

Prije mjesec dana HTC je pokrenuo kreativno natjecanje „Moj život u minuti“ u kojem su kreativci različitih profila morali kratkim video uratkom opisati svoj život, nakon čega je pet finalista moralo na isti način uvjeriti žiri da baš oni uz pametni telefon trebaju osvojiti i putovanje na neku od ponuđenih egzotičnih lokacija.

Žiri, koji se sastojao od Roberta Knjaza, Enisa Bešlagića i Hrvoja Šalkovića,  jednoglasno je odabrao video uradak Vlatka Štampara, za kojeg je glasalo i više od tisuću fanova. Vlatko se između ponuđenih destinacija za nagradno putovanje odlučio za Bali,  a uz to dobio je i HTC One. Isti mobitel na korištenje je dobilo i ostalih pet finalista u drugoj rundi natječaja, kako bi se njime snimili i objasnili zašto baš oni zaslužuju nagradno putovanje.

[youtube]http://youtu.be/7n1DuIY_mJo[/youtube]

Ostalih pet finalista natječaja, koji su se plasirali kao autori najboljih uradaka od ukupno 110 prijava, dobili su sljedeće nagrade: 2. mjesto i HTC One osvojio je video Kristijana Dumančića, 3. mjesto i novi HTC Desire 601 osvojio je Stjepan Zelić, 4. mjesto i isti uređaj zaslužio je Žan Novosel. Uradak Luke Tunjića nagrađen je 5. mjestom i uređajem HTCDesire 300, kao i šestoplasirani uradak Matee Hornik.

Uratke pobjednika i finalista možete pogledati i sami procijeniti na linkovima, a svi pristigli video uradci dostupni su ovdje.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Analiza

TABU: Juniorke u IT-ju imaju 4 %, a seniorke čak 18 % manju plaću od svojih muških kolega

Kako su plaćene žene u IT industriji, za iste godine iskustva, u odnosu na svoje muške kolege? Otvorilo se to pitanje prije pola godine s najnovijim izvještajem platforme TABU, danas mu se vraćamo da vidimo ima li promjena.

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Hrvatski inspektori dio su EU projekta kontrole razvoja AI-ja vrijednog 3,5 milijardi eura

Impresionirani učinkovitošću hrvatskih inspektora, koji su već u prvih 310 posjeta identificirali 168 slučajeva doprinosa razvoju AI-ja, EU je potvrdila uključenost hrvatskog kadra u programu nadzora.

Tvrtke i poslovanje

Evo zašto je poznavanje hrane i vina ključno za uspjeh hrvatskog IT-ja

Osnivači startupa teško da će zadobiti povjerenje investitora ako ne poznaju vina ili naručuju dobro pečene bifteke.

Novost

Otpušteni programeri iz “big techa” završit će u Hrvatskoj: Apis IT planira ih zaposliti 1800

Hrvatska želi “uvesti” i zaposliti otpuštene programere i ostale tehnološke stručnjake iz Googlea, Facebooka, Microsofta i Twittera kao digitalne nomade za potrebe novog projekta daljnje digitalizacije javne uprave na kojemu radi Apis IT.

Digitalni marketing

Svaki bi brend trebao napustiti generičnu “stock” glazbu i razviti svoj – audio identitet!

Iako postoje mnoge "royalty free" glazbene platforme koje nude kvalitetnu glazbu, većina video oglasa napravljena je s glazbom koja zvuči generičko i jeftino. Razlog tome djelomično je loš ukus, manjak hrabrosti ili kreativne vizije menadžmenta, a djelomično manjak vremena posvećen kuriranju kvalitetne glazbe koja zvuči drugačije, ali je konzistentna s brendom.

Gaming

Uskoro kreće 4. sezona Student Esports Tournamenta! Hoće li TVZ ostati nepokoreni prvak?

Idući tjedan počinje nova sezona SET-a, domaćeg esport turnira koji je uspio okupiti 16 tehničkih fakulteta iz svih dijelova Hrvatske, a uz to je postao i nacionalni kvalifikacijski turnir za Amazonov i Intelov University Esports Masters (AUEM)!

Izvještaj

Domaću kreativnu industriju čekaju teški pregovori s Googleom

Iako donosi više od 830 milijuna eura u hrvatski BDP, kreativna industrija još nema u potpunosti odgovarajuću zaštitu i druge uvjete za neometan rad na digitalnom tržištu.