HootSuite 5 – brža, bolja, možda i najbolja Twitter web aplikacija
HootSuite, jedna od najkvalitetnijih web aplikacija za korištenje društvene mreže Twitter, dobila je novu verziju. Novi Hootsuite osim osvježenog sučelja (zajedno s tamnom varijantom dizajna) donosi integraciju s Google Analytics te poboljšanu podršku za Facebook. HootSuite 5 je dosad je najkvalitetnije izdanje ove aplikacije, prvo koje bi zaista ozbiljno moglo ugroziti desktop konkurente poput TweetDecka. Jedna od prednosti jest podrška za timove odnosno više korisnika na jednom Twitter profilu, idealno za profesionalno korištenje popularne društvene mreže. Je li HootSuite dosad najbolja web aplikacija za korištenje Twittera? Provjerite!
HootSuite, jedna od najkvalitetnijih web aplikacija za korištenje društvene mreže Twitter, dobila je novu verziju. Novi Hootsuite osim osvježenog sučelja (zajedno s tamnom varijantom dizajna) donosi integraciju s Google Analytics te poboljšanu podršku za Facebook.
HootSuite 5 je dosad je najkvalitetnije izdanje ove aplikacije, prvo koje bi zaista ozbiljno moglo ugroziti desktop konkurente poput TweetDecka. Jedna od prednosti jest podrška za timove odnosno više korisnika na jednom Twitter profilu, idealno za profesionalno korištenje popularne društvene mreže.
Je li HootSuite dosad najbolja web aplikacija za korištenje Twittera? Provjerite!
Napokon novo sučelje
Stari zeleni dizajn konačno se može zamijeniti nečim drugim. Na raspolaganju su vam dvije dodatne teme: Blue Steel i Magnum. Blue Steel je tema koju koristi autor ovog teksta i subjektivno mi je najbolja i najdraža. Magnum je tamnija tema i njena žuto-crna kombinacija boja podsjeća na najpopularniju desktop Twitter aplikaciju TweetDeck. Classic tema je pak standardna zelena, ali uz novo korisničko sučelje, moramo priznati kako ni ona ne izgleda loše.

Što se tiče sučelja, ništa nije natrpano, a i preglednije je. Tvitovi su odvojeni samo diskretnom linijom i nisu više u zasebnom okviru. Nema više nepotrebnog razmaka između stupaca, a broj novih tvitova se pojavljuje u balončiću sličnom obavijestima na iPhoneu.
Compose dio je prisutan, ali tek klikom na njega se dodatno otvara i ne zauzima više prostor kao u staroj verziji. U njoj se isto mogao sakriti, ali potpuno što je bilo vrlo nezgrapno.
Retvitaj me kako god želiš
Na stranu o tome koji format retweeta je bolji, HootSuite od ove verzije uvodi i tzv. web-style ritvit, odnosno ritvivanje bez zatrpavanja timelinea, ali i bez mogućnosti ubacivanja vlastitog komentara. Opciju je naravno moguće isključiti, tako da su svi sretni. HootSuite je omogućio i nešto što drugi klijenti nemaju, a to je ubacivanje stupaca koji će prikazati tvitove koje ste vi prenosili, one koji su drugi ritvitali i vaše tvitovi koji su bili ritvitani
Google Analytics i Facebook vaš čekaju
HootSuite je od sada moguće spojiti s Google Analytics profilom vaše web stranice. Cilj je prikazati statistiku vezanu prvenstveno uz vaše Twitter i Facebook aktivnosti, koliko koji tvit šalje prometa i slično. Svidjet će se statističarima i analitičarima i svima koji vole mnogo podataka.

Podrška za Facebook značajno je poboljšana. Dok podršku za Facebook imaju i mnogi druge Twitter aplikacije, ona najčešće podržava samo pisanje statusa i prosljeđivanje tvitova na Facebook.
Osobno, radije držim Facebook otvoren u posebnom tabu s obzirom da je bilo koja druga aplikacija jednostavno ograničenija.
Lokacija, jednostavnost i HTML5 u akciji
GeoSearch je pretraga tvitova po gradovima, odnosno geografskoj lokaciji. Svjedoci smo širenja lokacijskih igara i usluga poput Gowalle i Foursquarea, a otkako Twitter podržava geolociranje, logično je da i aplikacije moraju slijediti taj trend.
Drag’n’drop upload omogućava dodavanje datoteka u HootSuite tako da ih povučete u preglednik. Gmail je ovu mogućnost uveo među prvima, HootSuite ga slijedi u tome. Stvarno nema nekog razloga da osnovni način odabira datoteke za upload bude Browse i pretraživanje računala. Jednostavnije je i intuitivnije odvući datoteku u HootSuite i automatski započeti njen prijenos. HootSuite je sad uz HTML5 i kvalitetni catching osjetno brži, posebice u Chromeu.
HootSuite? Sjedi, 5!
Novi HootSuite donosi toliko novosti da će se zaista morati potruditi kod sljedeće verzije, a ni konkurencija (bilo da se radi o web ili desktop aplikacijama) ne bi smjela spavati. Bez problema bih pristao i plaćati godišnju pretplatu za korištenje. Naravno, kad bi se HootSuite uopće naplaćivao…
Ukoliko se odlučite isprobati ga, nemojte da vas zavara kako je u početku namješten. Odaberite Magnum ili Blue Steel, podesite stupce koje želite da vam se prikazuju, posložite ih u tabove itd. Jednom kad se naviknete, možda se više nikada nećete vratiti na druge Twitter aplikacije. Osim toga, HootSuite je web aplikacija tako da nema straha da ćete negdje ostati bez Twittera.
Hoćete li probati HootSuite ili ga možda već koristite?
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Nebojša Grbačić
25. 06. 2010. u 10:31 am
Tweetdeck mi nikad nije sjeo i naprosto mi je nepregledan. Isprobat ću ovo čudo pa javim dojmove. 🙂
Ivan Ilijašić
25. 06. 2010. u 12:25 pm
Jedno vrijeme nisam bio zadovoljan performansama , ali kasnije se popravio. Hootsuite je odlična aplikacija.
Mihael Šanko
25. 06. 2010. u 1:26 pm
Nemam riječi, ekipa je stvarno napravila super posao. Do sada sam povremeno koristio Hootsuite, ali sada se potpuno prebacujem… 😉
ogiogi
25. 06. 2010. u 1:36 pm
Novi Hootsuite jednostavno vise nema konkurenciju.
P.S jeste primjetili kako pticica u cosku trepce? 😉
Ivan Brezak Brkan
25. 06. 2010. u 2:25 pm
@Ogiogi – Easter egg! 😀
Nikola Krajačić
25. 06. 2010. u 9:26 pm
Ja sam koristio TweetDeck, ali mi je on ili moj ruter počeo zadavati probleme, naprosto bi na random prestao updateati, sve se smrzavalo i sl., a i nisam fan desktop aplikacija (generalno, više manje sve što radim je online :))
I tad sam se vratio na HS, posložio ga kako treba i od tog trenutka je to moj jedini Twitter klijent. Još mi je bilo super u prošloj verziji što su omogućili shareanje određenih stupaca, što je CoTweet potpuno izbacilo iz igre, bar što se tiče accountova na kojima radi više ljudi 🙂
Nikola Krajačić
25. 06. 2010. u 9:38 pm
Also, čisti dokaz preglednosti: na mojoj rezoluciji od 1366*768 je stari HS prikazivao 3 tweeta s otvorenim compose dijelom i 4 sa zatvorenim.
Sad ih vidim 5 😀
Ivan Brezak Brkan
25. 06. 2010. u 9:49 pm
TweetDeck je ipak pregledniji što se tiče čitljivosti tweetova. 🙂
Dario Krznar
26. 06. 2010. u 6:54 pm
Dobri novi featurei ali i dalje preferiram TweetDeck .
Matija Kapić
12. 08. 2010. u 11:08 am
Malo sam prošvrljao po Hootsuiteu i moram priznati da su mi Tweetdeck i Seesmic web još uvijek draži.
P.S. Seesmic Web ima već neko vrijeme mogućnost pregledavanja svih retweetova koje je tek sada uveo
Hootsuite 🙂