Čini se da dani kada nam na zaslonima iskače poruka „Usluga nije dostupna u vašoj regiji“ bliže kraju, barem kada je riječ o digitalnim glazbenim servisima. Prije godinu dana svoje je usluge u regiji ponudio Deezer, nedavno je najavljen dolazak servisa Spotify i Rdio, a sada se, čini se, na to sprema i Google Play Music.

Čini se da dani kada nam na zaslonima iskače poruka “Usluga nije dostupna u vašoj regiji” bliže kraju, barem kada je riječ o digitalnim glazbenim servisima. Prije godinu dana svoje je usluge u regiji ponudio Deezer, nedavno je najavljen dolazak servisa Spotify i Rdio, a sada se, čini se, na to sprema i Google Play Music.
Tri godine nakon što je svjetlo dana ugledala beta ovog digitalnog servisa, Google Play Music konačno dolazi i na naše prostore. Inačica s hrvatskim sučeljem bi prema najavama trebala biti dostupna u Hrvatskoj do kraja prve polovice 2014. godine, a potom se proširiti i na ostale zemlje regije.
Najavljeno je to na na 10. sastanku regionalnih društava za kolektivno ostvarivanje i zaštitu autorskih muzičkih prava, kada je Googleov servis za streaming glazbe predstavljen okupljenim agencijama. Direktor za međunarodna glazbena partnerstva, Sami Valkonen, i voditeljica glazbenih partnerstava za regiju EMEA, Victoria Campoamor pritom su objasnili principe na kojima servis funkcionira.

Direktor HDS ZAMP-a Nenad Marčec pozdravio je ovaj dolazak na domaće tržište:
Dolazak ovog i skori dolazak drugih globalnih digitalnih servisa poput Spotifya i Rdioa, uz već postojeći Deezer, pridonijet će kvalitetnijoj ponudi legalne glazbe po pristupačnim cijenama na jednostavan način. To ono na čemu već dugo radimo.
Google Play Music servis broji više od 18 milijuna pjesama u svojoj kolekciji, a u All Access paketu za 9,99 dolara nudi neograničen pristup glazbi, spremanje do 20 tisuća pjesama u vlastitu kolekciju, pohranjivanje za islušanje, stvaranje personaliziranog “radija” prema vlastitim afinitetima i druge opcije, a postoji i besplatna verzija koja nudi nešto manje mogućnosti.
Sve u svemu, vrlo slično drugim dostupnim ili nadolazećim servisima, no u ovakvom slučaju, bit će lijepo imati širi izbor servisa.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari