Vipnetovi gameri temeljitim internim turnirom pokazali poantu Good Gamea

Vipnetovi gameri temeljitim internim turnirom pokazali poantu Good Gamea: GG HF!

Od prošlogodišnjeg turnira Good Game dogodilo se mnogo zanimljivih stvari, a drago nam je vidjeti kako su domaće tvrtke ovogodišnjem natjecanju pristupile vrlo ozbiljno. Naime, Vipnet je za Good Game pripremio pravi interni kvalifikacijski turnir, kako bi bili sigurni da samo najbolji CS:GO igrači odlaze predstavljati tvrtku.

vipnetgg

Natjecateljski gaming u svijetu polako uzima sve više maha, a tome u prilog ide i sve veći broj turnira u esports naslovima, kao što su Counter Strike: Global Offensive, League of Legends i slične igre. Profesionalni igrači elektroničkih sportova postaju zvijezde, a organizacije, kao što je NBA, u ove nove načine natjecanja ulaze na velika vrata.

Jedno od najpozitivnijih domaćih esports natjecanja zasigurno je turnir Good Game: powered by Vipnet, koji se održava ovoga vikenda u prostoru HUB385. Kroz dva dana natjecanja svjedočit ćemo spoju networkinga i gaminga s pozitivnim humanitarnim prizvukom. Glavni partner natjecanja, Vipnet, odlučio je pripreme za Good Game dići na novi nivo, organiziravši interni kvalifikacijski turnir koji se održao prije nekoliko dana.

Osam timova, šest sati igranja

Martina Rizman Matić
Martina Rizman Matić objasnila je zašto su se u Vipnetu odlučili na interne kvalifikacije.

U razgovoru s Martinom Rizman Matić, direktoricom Korporativnih komunikacija Vipneta, saznao sam kako je uopće Vipnet došao do organizacije internih kvalifikacija za Good Game:

Znali smo da u Vipnetu postoji interes za gaming te da dosta zaposlenika u slobodno vrijeme igra zajedno. Kad smo se kao kompanija odlučili za sudjelovanje na turniru Good Game, jedino logično bilo je po prvi puta organizirati interni gaming turnir i na taj način okupiti sve ljubitelje gaminga u Vipnetu. Interesa je bilo dosta, prijavilo se devet ekipa sveukupno, od čega je jedan tim do turnira odustao pa smo na kraju imali osam timova, u svakom šest ljudi, a okupili smo se prošlu subotu i igrali se skoro šest sati.

To znači da se gotovo 50 zaposlenika jedne tvrtke okupilo oko igara, što smatram da je u isto vrijeme i izrazito impresivno i vrlo pohvalno.

img_0006

Za mlade VR, za starije – Commodore 64

Osim natjecatelja, Vipnet se pobrinuo za sve zainteresirane koji su možda radije željeli gledati mečeve, a ne igrati ih, ali i djecu svih zaposlenika koji su došli na turnir, koji su imali priliku uživati u najnovijim tehnologijama poput VR-a, ali i nešto više old school zabavi uz Commodore 64 i slične konzole koje pamti ipak malo starija populacija.

Turnir je bio otvoren za sve Vipovce, a za klince smo posebno organizirali “Down the memory lane” gaming kutak u kojem smo predstavili legende 20. stoljeća – Commodore 64, Nintendo na kojem se igrao Super Mario, PC, PlayStation pa sve do VR-a. U tom dijelu prostora konstantno je bila gužva – “starija” ekipa oduševljeno je klincima objašnjavala kako im je Komodorac bio prva igraća konzola. S druge strane klinci su bili oduševljeni Playstationom i VR-om pa je bilo zanimljivo gledati taj “sudar svjetova”.

Osobno mogu reći kako bih i ja bez primjedbe prošetao ovim spomenutim memory lane dijelom kada bi se za to ukazala prilika – nekako mi više leže starije igre, nego VR. Naravno, danas više nema pravog tehnološkog događanja bez VR-a, koji će biti dostupan i na Good Gameu, naravno.

img_0019

Nije lako organizirati turnir

Kako organizacija turnira bilo koje veličine nije baš jednostavan pothvat, zanimalo me kako se Vipnet tim snašao u ulozi organizatora gaming turnira, ali i kako su zaposlenici Vipneta reagirali na ovaj novi način druženja.

U Vipnetu volimo i uvijek smo spremni na nove izazove. Kad smo odlučili organizirati turnir, znali smo kako izgledaju profesionalni turniri i da želimo biti autentični. U organizaciji je sudjelovalo nekoliko odjela – tim za prijenosnu i IP telekomunikacijsku mrežu, odjel za ICT infrastrukturu i usluge, odjel održavanja. Najbitnije je bilo da omogućimo vrhunsko korisničko iskustvo, da tehnički sve teče savršeno i da svi koji sudjeluju budu zadovoljni – dobra konekcija, što nije bio problem (s obzirom na naš super brzi internet koji nudimo po cijeloj Hrvatskoj) i dobar ping, puno struje i dobra gejmerska oprema na koju mogu računati. Igrači su bili jako zadovoljni.

Kada je riječ o reakcijama zaposlenih, Martina je napomenula kako su svi bili i više nego ozbiljni kada je riječ o pripremama. Navela je svakodnevnu komunikaciju na Workplaceu i dogovaranje strategija preko Discorda, ali i napomenula kako sudionici turnira bolje surađuju na poslu sada kada su se upoznali na ovaj način.

img_0046

Budući da svaki pravi turnir treba pravo komentiranje i prijenos, ovaj kvalifikacijski Vipnet turnir imao je podršku udruge EXP Algebra i Tina Božičevića koji su u suradnji s Vipnetom osigurali vrlo visok nivo kvalitete ovog turnira.

Organizirali smo i nezaobilazni navijački korner i komentatore bez kojih to ne bi bilo to. Hvala ovim putem ekipi iz udruge EXP Algebra koji su super odradili streaming i komentiranjem događanja zaokružili cijelu priču. Na turniru je sudio i iskusni Tin Božičević, poznat u gaming zajednici, a koji će istu funkciju imati i na Good Game powered by Vipnet turniru.

Koji je odjel Vipneta najbolji u CS-u?

Kada uzmemo u obzir kako je Vipnet ipak velika tvrtka s mnoštvom odjela, pitao sam Marinu koji to odjel najbolje igra CS, ali i zamolio ju da mi predstavi pobjednike kvalifikacijskog turnira:

Bilo je tu nekoliko favorita, ekipa iz IT odjela, ekipa iz Korisničke službe, odlična ekipa iz odjela tehničke podrške koji su i igrali u finalu i u čijem timu je bila i jedina cura na cijelom turniru. Igrali smo na 11 pobjeda, imali smo nekoliko mečeva koji su završili s 11-0, ali većinom su borbe bile napete i neizvjesne do kraja. Zanimljivo je da pobjednička ekipa ne dolazi iz istog odjela i zapravo su odlični ambasadori uspješne među odjelne suradnje – dolaze nam iz marketinga, digitalnog odjela, iz odjela mreže i sektora Službe za korisnike. Dečki koji će na Good Game powered by Vipnet turniru predstavljati Vipnet su: Luka Krišto, Ante Kraljević, Domagoj Oreški, Matej Kasumović, Ivica Škrnjug i Jan Pleho.

Image may contain: one or more people and text

Kako je čitava bit turnira Good Game igranje igara, networking i humanitaran duh, pobjednički tim se odlučio preko Vipnetove crowdfunding platforme Čini pravu stvar svoje natjecanje posvetiti prikupljanju donacija za Udrugu Mladih nadarenih matematičara “Marin Getaldić”, koja povezuje matematički nadarene učenike u čitavoj Hrvatskoj.

Za kraj, bilo je teško ne primijetiti kako je Vipnet polako sve veći dio gaming zajednice. Martina je to pripisala sve većoj popularnosti gaminga kod nas i u svijetu, ali i potrebi da budu blizu svojim korisnicima. Naravno, i zabava ima veliku ulogu u tome.

Sve novosti o Good Game Zagreb 2017: Powered by Vipnet možete pronaći na Facebook stranici Good Gamea, ali i na Facebook događaju turnira. Kako je ove godine dio turnira otvoren za širu javnost, svi zainteresirani su svakako pozvani!

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Tvrtke i poslovanje

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Digitalni mediji

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Tvrtke i poslovanje

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Tvrtke i poslovanje

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?