
Kako se probiti na tržište SAD-a? Do ponoći prijave na besplatne radionice u Varaždinu
Idućega tjedna, točnije od 16. do 18. studenoga, u Varaždinu će se održati trodnevna radionica za pripremu hrvatskih tvrtki na izlazak na tržište SAD-a. Zainteresirani za sudjelovanje mogu se prijaviti još danas, a kao trenere i mentore na radionici imat će renomirane predstavnike poduzetničkog ekosustava grada Chicaga.
Trodnevni trening je namijenjen tvrtkama koje imaju potencijal, ambicije i potrebnu razinu spremnosti za izlazak na globalno tržište, a provodi se u sklopu projekta FT2C – Fast track to Chicagoland, financiranog kroz Alumni grants program Veleposlanstva SAD-a u Zagrebu.
Sudionici radionica će iz prve ruke čuti uspješna i neuspješna iskustva hrvatskih poduzetnika koji posluju u SAD-u te uz pomoć mentora izraditi akcijske planove za vlastiti proboj na tržište SAD-a. Treneri koji će moderirati radionicu imaju dugogodišnje iskustvo rada u poduzetničkom ekosustavu grada Chicaga, jednom od najkonkurentnijih gradova svijeta.
Od domaćih mentora tu je Josip Bišćan iz Infinuma, Damir Sabol iz MicroBlinka, a novo ime je Dino Ravnić, direktor i suosnivač tvrtke GIS Cloud, koji će sa sudionicima podijeliti vlastita iskustva o putu svoju tvrtke do uspjeha na tržištu SAD-a.
Prijave još danas do ponoći
Radionice imaju i natjecateljski karakter. Naime, bit će odabran najperspektivniji akcijski plan izrađen u sklopu radionice, a nagrade za pobjednika osigurali su Deskpass, mHub Chicago, Overseas express i GeekDesign. U popodnevnim satima, sudionike očekuje druženja, a treba istaknuti kako će se drugog dana, u 18 sati održati i osmi po redu Devzmeetup.
Trodnevnu radionicu organizira Tehnološki park Varaždin pod pokroviteljstvom Veleposlanstva SAD-u Zagrebu, Europske poduzetničke mreže i Europske komisije. Suorganizatori su Devzmeetup i Voogle, partneri WorldChicago, US Department of State i GeekDesign. Zainteresirani za sudjelovanje mogu se prijaviti još danas, do ponoći, a više informacija može se pronaći na službenim stranicama.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.