BE-ON financijski oporavio 260 blokiranih građana, realiziran i ostatak investicije od Feelsgooda

BE-ON financijski oporavio 260 blokiranih građana, realiziran i ostatak investicije od Feelsgooda

Hrvatski startup BE-ON, specijaliziran za financijsko savjetovanje građana u financijskim poteškoćama, ovih je dana primio novu uplatu Feelsgooda, prvog hrvatskog fonda rizičnog kapitala za investiranje s društvenim učinkom.

Novim ulaganjem od 700.000 eura u potpunosti je realizirana investicija vrijedna 1,3 milijuna eura kojom je ovaj fond, prepoznajući pozitivan utjecaj poslovanja tvrtke BE-ON na društvo, temeljem ugovora o ulaganju sklopljenog u prosincu 2021., odlučio doprinijeti rješavanju stvarnih problema hrvatskog društva.

Konkretno, u 2022. godini BE-ON, koji ima ulogu savjetodavca blokiranih građanima, ali i ulogu kreditnog posrednika s modelom poslovanja koji su samostalno osmislili, a posjeduje i sva potrebna odobrenja, pomogao je financijski oporaviti 260 blokiranih građana, dok je u istom razdoblju savjetovao preko 10.000 hrvatskih građana suočenih s ozbiljnim financijskim poteškoćama.

Hrvatski BE-ON za pomoć blokiranim građanima osigurao 1,3 milijuna eura od Feelsgood fonda

U Republici Hrvatskoj evidentirano je 219.918 ovršenih potrošača

Prema podacima FINE s 31. srpnjem 2023. godine, u Republici Hrvatskoj evidentirano je 219.918 ovršenih potrošača, što je za 0,2 posto manje nego u prethodnom mjesecu, odnosno 5,7 posto manje nego prije godinu dana.

Dug potrošača po osnovi glavnice na dan 31. srpanj iznosio je 2,42 milijarde eura, što je za 1,1 posto više u odnosu na lipanj 2023., ali i za 1,7 posto manje u odnosu na srpanj 2022. godine. Kamate su, pritom, iznosile 0,88 milijardi eura.

Najveći dio duga, u iznosu od 0,68 milijardi eura (bez kamata), odnosio se na dug potrošača prema bankama kao vjerovnicima, dok je prema svim financijskim institucijama, dug iznosio 0,78 milijardi eura.

Ne manje važno, procjenjuje se da se još najmanje toliko građana nalazi na samom rubu blokade čime dolazimo do brojke od gotovo pola milijuna stanovnika Hrvatske u ozbiljnim financijskim, a samim time i životnim te društvenim poteškoćama.

Prilikom primitka druge tranše investicije, Sabine Gradištanac Škrgatić, direktorica u BE-ON-u, je istakla:

Prepoznavanje našeg rada od strane Feelsgooda kao i našeg financijskog modela, temeljem kojeg više od 50 posto blokiranih klijenata s redovnim primanjima može odmah izaći iz blokade, dodatno je potvrdilo naša uvjerenja u ispravnost onog čime se bavimo kao i osiguralo kvalitetnu podlogu za proširenje aktivnosti posredovanja u potrošačkom kreditiranju društveno isključenih pojedinaca opterećenih blokadama.

Najveći ponos u našem svakodnevnom radu jesu zadovoljna lica više od 260 deblokiranih građana, kojima smo, nakon godina i godina teških financijskih opterećenja, uspjeli osigurati financijsku slobodu i kvalitetniji život.

Sukladno aktualnim brojkama o zaduženosti hrvatskih građana svakodnevno bilježe povećani broj upita potencijalnih korisnika, dodaje Sabina.

Zahvaljujući prepoznavanju od strane investitora odnosno konkretno Feelsgooda, s kojim ostvarujemo doista izvrsnu suradnju, imamo i dodatne mogućnosti za provedbu naših ideja u praksu, odnosno ostvarenje daljnjeg pozitivnog društvenog učinka kroz savjetovanje i pomoć financijski opterećenih građana.

Podsjetimo, upravo pozitivni utjecaj na društvo jedan je od osnovnih kriterija kojima se Feelsgood vodi pri odabiru kompanija u koje će ulagati. Taj utjecaj mora biti mjerljiv te usklađen s ostvarivanjem 17 ciljeva održivog poslovanja UN-a, bez obzira radi li se o okolišnim, ekonomskim ili društvenim izazovima u životima ljudi.

Dinko Novoselec, suosnivač fonda Feelsgood je naglasio:

Rezultati koje svakodnevno ostvaruje BE-ON u potpunosti potvrđuju vrijednosti i ciljeve naših kompanija kao i kvalitetu naše odluke o ovom ulaganju, a kojom zajedno sudjelujemo u unapređenju kvalitete života onih naših sugrađana koji se nalaze u teškoj i često naizgled bezizlaznoj financijskoj situaciji.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Ekskluzivno

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Tehnologija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Investicije i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene, ali koliko god se pričalo, često tema o neovisnosti ostane postrani. Srećom, ove godine se otvorila na 16. Weekendu.

Panel

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…