
Što Facebook, Twitter, LinkedIn i Google znaju o vama, a da vi možda ne znate – u formi infografike
Često se u mainstream medijima govori odnosno potiče strah od toga što društvene mreže i internetski servisi prate kad ih posjetite. Neke vaše informacije, poput IP adrese ili lokacije, prate odnosno barem mogu pratiti sve web stranice svijeta, ali kako bismo jednom zauvijek zatvoriti ovo poglavlje u "strahu od interneta", dobro pogledajte sljedeću infografiku.

Često se u mainstream medijima govori odnosno potiče strah od toga što društvene mreže i internetski servisi prate kad ih posjetite. Neke vaše informacije, poput IP adrese ili lokacije, prate odnosno barem mogu pratiti sve web stranice svijeta, ali kako bismo jednom zauvijek zatvoriti ovo poglavlje u “strahu od interneta”, dobro pogledajte sljedeću infografiku.
Strah od iNepoznatog
Infografika koju je izradio Baynote, a prenosi Mashable, ne donosi nikakve šokantne informacije i iskusni netokrati neće se previše iznenaditi. S druge strane, neki korisnici u infografici spomenutih servisa poput Facebooka i LinkedIna možda neće biti tako ugodno iznenađeni, ali je krajnje vrijeme da zaključe da na internetu možda nisu tako anonimni koliko misle, ali možda i ne toliko javni koliko se boje:

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.