Facebook uvodi verificirane profile i mogućnost nadimka. Oh, gdje li smo to već vidjeli?!
Facebook od sutra uvodi opciju verificiranja, odnosno potvrđivanja korisničkih profila. Naravno, ne svih već onih 'istaknutih korisnika', odnosno poznatih, celebritiyja. Uz to što će moći potvrditi svoj račun kako bi svi bili sigurni da iza profila stoji baš ta osoba, te da nije riječ o nekoj prevari, odabrani će korisnici moći koristiti i svoj nadimak. Uz ime i prezime, koje ostaje obavezno. Nakon što poznati korisnici Facebooka verificiraju svoj račun, nadimak će moći koristiti bilo gdje na Facebooku ili će im moći stajati direktno uz ime.

Facebook od sutra uvodi opciju verificiranja, odnosno potvrđivanja korisničkih profila. Naravno, ne svih već onih ‘istaknutih korisnika’, odnosno poznatih, celebritiyja. Uz to što će moći potvrditi svoj račun kako bi svi bili sigurni da iza profila stoji baš ta osoba, te da nije riječ o nekoj prevari, odabrani će korisnici moći koristiti i svoj nadimak. Uz ime i prezime, koje ostaje obavezno. Nakon što poznati korisnici Facebooka verificiraju svoj račun, nadimak će moći koristiti bilo gdje na Facebooku ili će im moći stajati direktno uz ime.
Na tren ste se možda zapitali: Čemu, ako profil može imati samo 5000 prijatelja, ne fanova? Vjerojatno ste zaboravili na opciju ‘subscribe’, odnosno pretplatnike na javne objave pojedinog profila. Nema veze, i mi smo zaboravili na to. Toliko o tome.
Najviše zapinje za oko činjenica da je ovakav model ništa drugo do ‘crno na bijelo’ kopija Twitterova modela, i nikako vam ne možemo pojasniti zašto Facebook uporno strahuje od Twittera i kopira ga. Primjerice, verificiranje službene fan stranice bio bi itekako logičiniji potez.
Kome će Facebook dati mogućnost potvrđivanja profila ovisi o broju pretplatnika na pojedinom profilu. Facebook je na ovaj način prevazišao problem ‘nadimaka’ koji su često odgovarali ‘zabranjenim riječima’, pa korisnici nisu mogli umjesto imena staviti nadimak, bez da ne riskiraju gašenje profila. Ipak, taj problem i dalje ostaje većini Facebook korisnika, jer se promjene odnose na one ‘posebne’ korisnike.
Oni koji verificiraju račun, češće će se pojavljivati na Facebookovoj listi ‘preporučenih profila’, pa će se na taj način povećati interakcija između super posebnih, najčešće slavnih osoba, dok obični korisnici ostaju ‘u sivoj zoni’. Isti slučaj je i s Twitterom, doduše.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari