
Employer branding: Kako predstaviti tvrtku kao poželjnog poslodavca (konkretnim sadržajem)
Pronaći i zadržati oskudne talente u IT i digitalnoj industriji danas je posebno izazovan zadatak, stoga slika poslodavca u industriji postaje sve važnija razlika pri odabiru budućeg radnog mjesta. Kako stvoriti konkretan, autentičan i učinkovit sadržaj kojim ćete najbolje komunicirati vaše vrijednosti i prakse, otkrivamo u 22. epizodi.
U 2020. više ne možete objaviti oglas za posao i očekivati da ćete dobiti stotine kvalitetnih prijava u tehnološkoj i digitalnoj industriji.
Dapače, potrebno je predstaviti se kao poželjan poslodavac putem vlastite web stranice, društvenih mreža, konferencija, ali i meetupova. Na žalost, taj sadržaj je teže producirati nego ikada. Čak i kad kao HR profesionalac, marketingaš ili poduzetnik stvorite svoju employer branding strategiju… provesti je u konkretan, autentičan i učinkovit sadržaj nije lako.
Kako u Netokraciji već godinama pomažemo poslodavcima upravo s employer brandingom, nedavno smo počeli organizirati i naprednu radionicu za employer branding sadržaj na kojoj su sudjelovale tvrtke poput Lemaxa, Infinuma i Sberbanke:

Neka vam stoga ova epizoda Netokracija Podcasta posluži kao početnički vodič kroz employer branding sadržaj, a za detalje se vidimo na radionici 17. travnja:
- Kakvi benefiti prolaze kod kandidata i zašto ih tvrtke često ne znaju ni same procijeniti;
- Po čemu je LinkedIn navodno društvena mreža za “zapošljavanje” – s druge strane, zašto bi trebalo uložiti u Instagram;
- Što je najbitnije kod nastupa na konferencijama i meetupovima, posebno kad je u pitanju sadržaj;
- Izbjeći banalnost – zašto trebate imati dobro isplaniranu strategiju medijskih nastupa;
- Kako sve navedeno dovodi do zapošljavanja?
Želite li dobiti još detaljniji uvid, uz konkretne primjere i u sklopu praktične edukacije, prijavite se na Netokracijinu radionicu o naprednom employer brandingu koju održavamo 17. travnja – mjesta su ograničena!
Napomena: Na žalost, imamo tehničkih problema s YouTube snimkom koja će biti dodana tijekom utorka.
Slušajte nas i dalje putem bilo koje aplikacije za podcaste, poput Apple ili Google Podcasta te Spotifya, a ako želite, gledajte nas na YouTubeu – i javite nam svoje komentare na ovu temu, kao i prijedloge za buduće epizode.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Tomislav Bilić
09. 03. 2020. u 11:21 pm
Zašto ja nemam živaca slušati podcastove? Može tekstualna verzija gdje ćete napisati što ste pričali? :)))
Ivan Brezak Brkan
10. 03. 2020. u 8:29 am
Koji si ti lik :))) Dođi na radionicu onda! Bit će članaka na ovu temu, ali članci su onda detaljniji i malo ćeš pričekati…