Digitalni doručak: Interna komunikacija dobrog, lošeg i svega između u doba krize

Digitalni doručak: Interna komunikacija dobrog, lošeg i svega između u doba krize

Komunikacija prema članovima vašeg tima u doba krize često je bitnija i od toka novca, stanja proizvoda i reakcija klijenata, zbog čega novo izdanje Digitalnog doručka posvećujemo upravo internim komunikacijama s osnivačima, voditeljima komunikacija i HR voditeljima tvrtki Microblink, Lemax, Q, Pevex i A1.

Na prvom Digitalnom doručku okupili smo više od 250 marketingaša kako bi s predstavnicima hrvatskih digitalnih agencija razgovarali o radu u krizi. Jedan od ključnih aspekata rada u izazovnim vremenima jest aktivna komunikacija problema i kako ih riješiti s članovima tima, što je mnogim osnivačima, direktorima, menadžerima, voditeljima timova pa i HR profesionalcima problematično – a čime ćemo se baviti na Digitalnom doručku o internim komunikacijama u doba krize koji će se održati 15. svibnja u 10 sati.

Nije lako, ali moramo biti transparentni i komunicirati prema svojim kolegama kao što je u nedavnoj epizodi Netokracija Podcasta istaknuo osnivač i direktor Lemaxa, Mate Kostovski. Kako bi vam to maksimalno olakšali, na Digitalnom doručku ću s razgovarati s predstavnicima nekih od vodećih hrvatskih digitalnih tvrtki. Pridružit će nam se:

  • Ana Mlinarić – Head of HR, Microblink
  • Dubravka Štefanac Vinovrski – Voditeljica korporativnih komunikacija, A1 Hrvatska
  • Filip Ljubić – Osnivač i direktor, Q agency
  • Ines Bokan – Voditeljica službe za selekciju i regrutaciju, Pevex
  • Mate Kostovski – Osnivač i direktor, Lemax

Komuniciranje u krizi s kolegama – nikad dosta

Jasna, transparentna i višekanalna komunikacija je uvijek bitna kako bi timovi mogli kvalitetno raditi, ali posebno u doba bilo kakve krize kad različiti benefiti poput craft piva ili team buildinga nisu bitni koliko smjer tvrtke. Na Digitalnom doručku o internim komunikacijama ćemo se baviti upravo izazovima, ali i praktičnim savjetima i rješenjima za proaktivnu internu komunikaciju s iskusnim liderima temeljeno na iskustvu iz cijelog niza industrija, stoga je idealno da se pridružite ako ste:

  • Osnivač startupa ili bilo koje druge male ili srednje tvrtke koji nema iskustva u internom komuniciranju, a na čija leđa pada upravo ta uloga;
  • Direktor velike tvrtke koji mora uputiti svoje HR ili interne komunikacije, kao i menadžment u komunikaciju u doba rada od doma;
  • Bavite se HR-om ili komunikacijama i želite kvalitetnije organizirati interne komunikacije u svojoj tvrtki i dobiti kvalitetnu podršku vodstva;
  • Radite u tehnološkoj industriji i jednostavno vas zanima kako se rade interne komunikacije.

Prijavite se besplatno za praćenje panela putem službene web stranice, a najavite svoj dolazak i putem Facebook event stranice s obzirom na to da ćemo Digitalni doručak prenositi putem Zooma i Facebook Livea.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Panel

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Što ste propustili

Karijere

Što Infobip, ReversingLabs i Syntio uče studente na FER-u?

S poznatim hrvatskim tvrtkama razgovaramo o njihovim "vještinama" na FER-u: od osnova kako su koncipirali kurikulum kolegija i što bi savjetovali drugima koji planiraju isto, do toga što im je bio prioritet prenijeti studentima u vezi njihovog područja rada i kako su se polaznici snašli s pojedinom materijom.

Startupi

Matija Nakić: Kako u krizi privući investitore i velike klijente, a kako veteranski kadar?

U novoj epizodi Netokracija podcasta, o građenju odnosa s investitorima, privlačenju veterana u tim i investicijskoj klimi iz perspektive jednog startupa pričamo sa su-osnivačicom Farseera, Matijom Nakić.

Intervju

Andrea Knez Karačić: Broj godina iskustva ne određuje nečiji senioritet

U seriji intervjua s iskusnim inženjerima domaće IT industrije otkrivamo kako su izgledali njihovi karijerni putovi, kako se postaje senior i ostaje u tijeku s novim tehnologijama, je li bolje specijalizirati se za određenu tehnologiju ili biti generalist i - što bi savjetovali juniorima.

Panel

Je li doktorski studij korak na koji se isplati odvažiti – dok radite?

Ivan, Petar, Tomislav i Goran iz Poslovne inteligencije opisali su nam svoj put do doktorske titule: zašto su upisali doktorski studij, što im je pomoglo kad je bilo najteže te koliko im je na kraju donio znanja koja danas mogu koristiti na poslu.

Dizajn

Zašto (i) Spotify želi postati TikTok?

Spotify je najavio velike promjene unutar aplikacije koje narušavaju korisničko iskustvo samog slušanja glazbe. Zašto se podigla tolika prašina, što nam donose nove funkcionalnosti i hoće li Spotify izgubiti vjerne korisnike?

Digitalni marketing

ChatGPT je novi marketinški mesija. Ili?

Svake godine, a ponekad, ako smo dovoljno dobri, i dva puta godišnje pojavi se novi mesija marketinga koji je došao odagnati apsolutno sve naše marketinške muke, promijeniti svijet marketinga i dati nam odrješenje svih naših marketinških grijeha. Trenutno, po nekima, to je ChatGPT.