Što čini uspješnog voditelja projekata? Zna Tena Šojer!
Predstavili smo već prvi dio serijala Video skripta, koji u sklopu Digitalne karijere prenosi bitne lekcije s ovogodišnjih radionica. One obuhvaćaju 10 područja digitalnih vještina, a Celia Grieme, CEO tvrtke Impaddo, podsjetila nas je nedavno na osnove digitalnog marketinga na društvenim mrežama. Sada je vrijeme zaplivati dalje u digitalne vode!
Tena Šojer, donedavno urednica, a sada i službeno projektna menadžerica Netokracije, predstavila je u Zadru iskustva i znanja koja je skupila tijekom prijašnjeg rada kao PM, kako u medijima, tako i u ICT te oglašivačkoj industriji. Zato će za sve vas koji se dobro snalazite u organiziranju i planiranju, ovo biti neizostavna skripta, ali naravno, i za sve one koji žele znati više, i koji su se oduvijek pitali: što PM-ovi zapravo rade?
Moći dobrog PM-a: Svestrano žongliranje projektima i operativom
Kako je rekla i Tena ususret održavanju svoje radionice, projekt je sve što ima svoj zaključak, odnosno kraj, do kojeg se od početka vodimo nekim ciljem. Iako nam se nekada osnovni pojmovi, poput toga što označava projekt, čine samorazumljivi, često u praksi to ne bude tako jednostavno. Definiranjem tih, skoro pa apstraktnijih pojmova, seciramo njihove dijelove i dolazimo do konkretnih elemenata kojima se možemo voditi u radu s njima. Tako je i u početku, savladavanja digitalne vještine projektnog menadžmenta, bitno dobro razjasniti terminologiju.
U prvom dijelu Video skripte o projektnom menadžmentu, Tena Šojer teoretski i u praksi raščlanjuje pojam projekta te ga stavlja u usporedbu s radom na tekućim stvarima, koje zovemo operativom. Nakon usvajanja tih osnova, možemo se uhvatiti i glavnog pitanja: koji posao u sklopu projekta odrađuje PM?
Tena će vas provesti kroz 5 razina razvoja projekta, od projektiranja do zatvaranja, kako bi vam vizualizirala što se kroz svaku od njih odvija. U sljedećim nastavcima skripti o projektnom menadžmentu, upoznat ćete radne zadatke PM-a u svakoj fazi projekta.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.