Novim projektom Degordian povezuje brendove s igračima Pokémona GO

Od ideja za aktivaciju do LureFindera, Degordian povezuje brendove s igračima Pokémona GO

Degordian je osmislio internetsku stranicu i aplikaciju koje će pomoći brendovima da iskoriste popularnost Pokémon GO igre za svoju promociju.

U Degordianu su prepoznali da bi popularnost Pokemon GO igre mogla koristiti brendovima za vlastitu promociju i kontakt s korisnicima.
U Degordianu su prepoznali da bi popularnost Pokemon GO igre mogla koristiti brendovima za vlastitu promociju i kontakt s korisnicima.

Marketinška agencija Degordian pokrenula je internetsku stranicu www.degordian.com/pokemon/ namijenjenu brendovima koji se žele povezati s korisnicima kroz igru Pokémon GO. Riječ je o novom projektu GO FOR IT čiji je cilj stvaranje što veće baze ideja za Pokémon GO aktivacije koje će svatko moći koristiti za promociju vlastitog branda, bez ikakve naknade. Posjetitelji mogu sami dodavati nove ideje za aktivacije koje su vidljive i drugim korisnicima, stoga bi projekt trebao poslužiti razmjeni ideja među različitim brendovima. Izvršni direktor Degordiana Tomislav Grubišić smatra da su ovim korakom napravili nešto drugačije od ostalih agencija.

Ispravno smo pretpostavili da će većina marketinških agencija prvo javiti svojim klijentima da mogu iskoristiti Pokémon GO za svoju promociju i to je u redu, no mi smo htjeli nešto više. Cijela poanta igre je međusobno druženje igrača dok u stvarnom svijetu hvataju Pokemone i to smo na neki način htjeli prenijeti u projekt GO FOR IT. Dok igrači s jedne strane zajedno hvataju Pokemone, kompanije sad mogu zajedno raditi na razvoju raznih ideja kojima će se povezati s korisnicima.

Sve se vrti oko ‘lure modula’

Osim toga, Degordianov je tim u sklopu projekta kreirao i aplikaciju LureFinder koja korisnicima omogućava da međusobno dijele obavijesti o mjestima na kojima su postavljeni ‘lure moduli’, tj. posebni predmeti zbog kojih se unutar igre stvaraju velike količine Pokemona. Naime, s obzirom na to da je jedan od glavnih ciljeva igrača skupiti što više Pokemona, postavljanje ‘lure modula’ učinkovit je način na koji brendovi mogu privući korisnike, a Degordianova aplikacija će ih obavijestiti o točnom mjestu gdje su spomenuti moduli postavljeni.

lore modulib ddd
U Degordianu su tijekom razvoja prvotne ideje shvatili da se sve vrti oko lure modula, te da je ključno da igrači znaju gdje su oni postavljeni.

Prema Degordianovom lead developeru Tonyju Mrakovčiću, LureFinder je nastao tijekom razvoja prvotne ideje o web stranici kada su shvatili da se sve vrti oko ‘lure modula’, ali i to da je za promociju brendova nužno da igrači znaju gdje su ti moduli postavljeni.

Tad smo počeli razvijati ideju za ovu aplikaciju, koja je u početku trebala biti samo mjesto na kojem bi igrači i  brandovi međusobno dijelili informacije o mjestima gdje se nalaze moduli i okupljaju Pokemoni. No, onda smo shvatili da bi ovo mogla biti i društvena mreža u malom, pa smo implementirali i chat opciju kako bi igrači mogli međusobno komunicirati. Imamo još par ideja za poboljšanje aplikacije i neke dodatne funkcionalnosti, no o tome ćemo kad ih malo detaljnije razvijemo.

Sve u svemu, ovo bi mogao biti dobar poticaj za kompanije da iskoriste popularnost Pokémon GO aplikacije za svoju promociju.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Programiranje

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Karijere

TABU: Juniorke u IT-ju imaju 4 %, a seniorke čak 18 % manju plaću od svojih muških kolega

Kako su plaćene žene u IT industriji, za iste godine iskustva, u odnosu na svoje muške kolege? Otvorilo se to pitanje prije pola godine s najnovijim izvještajem platforme TABU, danas mu se vraćamo da vidimo ima li promjena.

Što ste propustili

Digitalni mediji

Sofie Hvitved: “Tko će u metaverseu znati i kontrolirati istinu jedna je od najvećih prijetnji”

Uzbudljivo je pratiti kako tehnologija brzo i neprestano napreduje, ali često se izostavlja razgovor o nečemu što na prvu ruku zvuči dosadno, a to je odgovornost. Poznata futurologinja ususret Future Tense konferencije u Zagrebu, za Netokraciju analizira tko će kontrolirati, moderirati i upravljati metaverseom, medijima i samim sadržajem.

Tvrtke i poslovanje

Degordian objavio rezultate ispitivanja zadovoljstva svojih zaposlenika, potiču i druge na transparentnost

Svjesni su da će ovim potezom odbiti neke potencijalne zaposlenike, ali smatraju da je transparentnost najbolji pristup na duge staze.

Analiza

Hrvatska posljednja po povlačenju sredstava i pri dnu po ishodu inovacija prema EIC-u. Zašto?

European Innovation Council je institucija s debljim proračunom – do 2027. ima na raspolaganju 10 milijardi eura za inovativne tvrtke. Koliko će tog novca otići u Hrvatsku? Radi se o promilima, a mi s iskusnim tehnološkim poduzetnicima provjeravamo što bi mogao biti razlog.

Tvrtke i poslovanje

Audrey Russo o green techu u Hrvatskoj: “Gradite na svojim prednostima. Nemojte kopirati Silicijsku dolinu.”

Može li hrvatska IT industrija postati zelenija? Što mora poduzeti da bude barem korak bliže zelenijim praksama i načinu razmišljanja? Odgovore na ta pitanja tražimo uz predsjednicu najvećeg tehnološkog trgovačkog društva u SAD-u.

Tvrtke i poslovanje

Google dobio zeleno svjetlo za akviziciju Photomatha

Službeno je - aplikacija Damira Sabola koja pomaže kod učenja matematike postat će dio Googlea.

Tvrtke i poslovanje

Factory se u potpunosti oprostio s Plavom tvornicom i doživio potpuni rebranding

Iako je Plava tvornica još ranije promijenila ime u Factory, sada ostaje i bez prepoznatljive plave boje doživjevši kompletan rebranding. Koliko je takav korak bio zahtjevan, ali i potreban, otkrila nam je direktorica marketinga Marijana Butorac.