Degordian je osmislio internetsku stranicu i aplikaciju koje će pomoći brendovima da iskoriste popularnost Pokémon GO igre za svoju promociju.

Marketinška agencija Degordian pokrenula je internetsku stranicu www.degordian.com/pokemon/ namijenjenu brendovima koji se žele povezati s korisnicima kroz igru Pokémon GO. Riječ je o novom projektu GO FOR IT čiji je cilj stvaranje što veće baze ideja za Pokémon GO aktivacije koje će svatko moći koristiti za promociju vlastitog branda, bez ikakve naknade. Posjetitelji mogu sami dodavati nove ideje za aktivacije koje su vidljive i drugim korisnicima, stoga bi projekt trebao poslužiti razmjeni ideja među različitim brendovima. Izvršni direktor Degordiana Tomislav Grubišić smatra da su ovim korakom napravili nešto drugačije od ostalih agencija.
Ispravno smo pretpostavili da će većina marketinških agencija prvo javiti svojim klijentima da mogu iskoristiti Pokémon GO za svoju promociju i to je u redu, no mi smo htjeli nešto više. Cijela poanta igre je međusobno druženje igrača dok u stvarnom svijetu hvataju Pokemone i to smo na neki način htjeli prenijeti u projekt GO FOR IT. Dok igrači s jedne strane zajedno hvataju Pokemone, kompanije sad mogu zajedno raditi na razvoju raznih ideja kojima će se povezati s korisnicima.
Sve se vrti oko ‘lure modula’
Osim toga, Degordianov je tim u sklopu projekta kreirao i aplikaciju LureFinder koja korisnicima omogućava da međusobno dijele obavijesti o mjestima na kojima su postavljeni ‘lure moduli’, tj. posebni predmeti zbog kojih se unutar igre stvaraju velike količine Pokemona. Naime, s obzirom na to da je jedan od glavnih ciljeva igrača skupiti što više Pokemona, postavljanje ‘lure modula’ učinkovit je način na koji brendovi mogu privući korisnike, a Degordianova aplikacija će ih obavijestiti o točnom mjestu gdje su spomenuti moduli postavljeni.

Prema Degordianovom lead developeru Tonyju Mrakovčiću, LureFinder je nastao tijekom razvoja prvotne ideje o web stranici kada su shvatili da se sve vrti oko ‘lure modula’, ali i to da je za promociju brendova nužno da igrači znaju gdje su ti moduli postavljeni.
Tad smo počeli razvijati ideju za ovu aplikaciju, koja je u početku trebala biti samo mjesto na kojem bi igrači i brandovi međusobno dijelili informacije o mjestima gdje se nalaze moduli i okupljaju Pokemoni. No, onda smo shvatili da bi ovo mogla biti i društvena mreža u malom, pa smo implementirali i chat opciju kako bi igrači mogli međusobno komunicirati. Imamo još par ideja za poboljšanje aplikacije i neke dodatne funkcionalnosti, no o tome ćemo kad ih malo detaljnije razvijemo.
Sve u svemu, ovo bi mogao biti dobar poticaj za kompanije da iskoriste popularnost Pokémon GO aplikacije za svoju promociju.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.