Crowdspottr vam otkriva najzanimljiva događanja na iPhoneu i Androidu temeljem Foursquarea i Facebooka
Crowdspottr je nova, besplatna mobilna aplikacija za iPhone i Android koja će vam temelj planova i prijava vaših Foursquare i Facebook prijatelja otkriti zanimljiva događanja. Kada se govori o lokacijskim društvenim mrežama, prve asocijacije su u pravilu Foursquare i Gowalla. Foursquare se uspio istaknuti pred Gowallom pa je danas sa svojih 10 milijuna korisnika vodeća aplikacija za prijavu i otkrivanje zanimljivih lokacija. Nije li pomalo smiješno da servisi koji se temelje na lokaciji ne mogu biti korisni kada vas zanima što se na toj lokaciji događa ili će se u budućnosti događati? Crowdspottr mađarske agencije Carnation planira to promijeniti.

Crowdspottr je nova, besplatna mobilna aplikacija za iPhone i Android koja će vam temelj planova i prijava vaših Foursquare i Facebook prijatelja otkriti zanimljiva događanja. Kada se govori o lokacijskim društvenim mrežama, prve asocijacije su u pravilu Foursquare i Gowalla. Foursquare se uspio istaknuti pred Gowallom pa je danas sa svojih 10 milijuna korisnika vodeća aplikacija za prijavu i otkrivanje zanimljivih lokacija.
Nije li pomalo smiješno da servisi koji se temelje na lokaciji ne mogu biti korisni kada vas zanima što se na toj lokaciji događa ili će se u budućnosti događati? Crowdspottr mađarske agencije Carnation planira to promijeniti.
Pronađite događaj, a ne lokaciju
Niti jedan od spomenutih servisa nije uspio odgovoriti na pitanje – kada se i gdje nešto događa? Osobno, dugo mi je trebalo da se počnem redovito prijavljivati i iako se danas redovito checkiram, ni sam ne bih mogao reći točan razlog zašto to radim. Znatiželja i hype, vjerojatno. Uvijek nam je nedostajala stvarna korist od prijava. Crowdspottr je upravo pronašao tu svrhu, dajući vam automatirizan kalendar i plan zanimljivih zbivanja…
Umjesto pukog prijavljivanja na lokaciju, Crowdspottr se usredotočio na pronalaženje raznih društvenih događanja u vašoj okolini, užoj ali i daleko široj. Crowdspottr ćete spojiti sa svojim Facebook i/ili Foursquare profilom, nakon čega će povući sva događanja na koja vaši prijatelji idu.

Događanja na koja i sami potvrdite dolazak pojavit će se u vašem profilu kako biste ih mogli lakše pratiti. Da ne bude zabune, Crowdspottr nije geolokacijska mreža, već prava društvena mreža. Crowdspottr ćete koristiti kada ne budete znali gdje izaći i gdje se upravo nešto događa, gdje se nalaze ljudi i vaše društvo.
Zanimljivo je kako je cijeli sustav napravljen unutar četiri tjedna tokom mađarskog Pangalaktik App Campusa, namijenjenom upravo razvoju proizvoda.
[youtube width=”600″ height=”367″]http://www.youtube.com/watch?v=sCPQekt_hrk[/youtube]
Na koncerte uz iPhone, Android ili mobilne aplikacije
Unutar aplikacije koju možete besplatno preuzeti sa AppStorea ili Android Marketa možete pretraživati događanja u krugu vaših prijatelja i kontakata te RSVP-ati na njih izravno iz Crowdspottr .
Ljepota ovog servisa nalazi se upravo u tome što nije usko vezan uz vašu trenutnu lokaciju, nego uz vaše prijatelje. Na jednom mjestu možete vidjeti sve događaje ili one najpopularnije, pa prema tome odabrati gdje ćete i kako provesti vikend.
Želite li izaći nekog točno određenog datuma, u kalendaru pogledajte što se tog dana nudi. A ako nema nikakvih događanja ili vam ponuđena nisu zanimljiva, uvijek možete stvoriti vlastiti event i podijeliti ga, što možda privuče i ostale goste.

Pratite događaje, ali i prijatelje
Svatko od nas ima prijatelje koji idu na jedan događaj godišnje, dok su drugi stalno negdje. Crowdspottr zato u popisu prijatelja grupira takve u nekoliko grupa, kako biste lakše znali koga treba pratiti ili pitati za savjet gdje izaći.
Za svakog prijatelja možete vidjeti što ima u planu, gdje se prijavio i slično, pa nema više potrebe za pitanjima “Hej, što planiraš”, već samo “Hej, vidim da si u kinu, dolazim!” 🙂

Ako ste koristili Foursquare za pronalaženje nečeg zanimljivog u gradu i pri tome ostali razočarani, isprobajte Crowdspottr . Možete ga preuzeti s Android Marketa i iTunes App Storea. Nisu ni naši gradovi tako dosadni kako se čine, a Crowdspottr bi im mogao pomoći u širenju glasa o raznim događanjima.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.