Internet of Things povlači se po svim ustima kao budućnost tehnologije, ali činjenično je stanje stvari da u toj budućnosti već stojimo do koljena. Ako si jedna od osoba koje su se već primile posla i razvijaju svoja rješenje u ovoj domeni, Cisco, Intel i hub:raum udružili su snage kako bi kreirali jedinstveni program za startupe koji znaju kako iskoristiti sveopću umreženost koju imamo na dlanu.

Pod imenom challengeUp, organizirano je natjecanje koje želi okupiti najbolje i najinovativnije IoT startupe s područja središnje i istočne Europe kako bi im se pružila intenzivna obuka u Krakowu uz podršku mentora i stručnjaka u ovom području.
Dvanaest najboljih pristiglih prijava proći će u sljedeći krug gdje ih čeka četveromjesečna edukacija u prostorijama hub:rauma u Krakowu, dok je finalni događaj pod nazivom challengeUp Summit zakazan za studeni, kada će timovi predstaviti svoje proizvode i tehnologiju investitorima, poduzetnicima, direktorima velikih korporacija i predstavnicima medija.
Zašto Internet of Things?
Internet of Things trend je koji bi nam svima trebao povećati produktivnost i omogućiti nam da još više kreiramo, smišljamo i kombiniramo, rekao nam je Luka Sučić, evanđelist hub:rauma, a traže upravo startupe kojima je cilj to omogućiti pučanstvu:
Želimo nešto što nije puka iteracija na nešto postojeće. Startupe kao što su Ecoisme, koji prepoznaje po imenu SVE uređaje u kući, zna točno koliko troše energije i rasipaju li energiju. Tražimo startupe u svim fazama razvoja s tim ciljem i svrhom. Idealno je ako su našli neku staru industriju koja je zrela za prodrmavanje tržišta i ogromno povećanje produktivnosti koje će iz toga proizaći, bilo da je riječ o stočarstvu, poljoprivredi, teškoj industriji ili drugim domenama.

Cilj programa je pomoći startupima u IoT području da što efikasnije komercijaliziraju projekte, u što kraćem roku, uz svu podršku koju mogu dobiti od ovog korporativnog trojca:
Ono što pokušavamo je pogurati prihvaćanje i kreiranje Internet of Things scene na području ove regije, sa stvarnim primjerima. Želimo da nakon ovog programa nastane malo čvorište startupa koji će pokazati svojim projektima KAKO treba raditi, lansirati i prodavati IoT.
Ove tri korporacije čine vrlo dobar temelj i podršku za startupe koji se odluče baviti “internetom svega” – Intel proizvodi hardver, Cisco je zadužen za mrežni dio i operativne sustave, a Deutsche Telekom ulazi u igru svojim uslugama povezivosti. Hub:raum pritom ima poprilično iskustva u potpori startupima, pa je tako kreirao program, osigurao mentorstvo, pripremio networking i pobrinuo se za ostale aspekte podrške.
Razvijate li već svoj IoT projekt, nemojte propustiti priliku da to radite pod okriljem tri velika igrača na ovom području. Sve dodatne informacije možete naći na stranicama natječaja – prijave su moguće do 25. svibnja!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.