Žiga Cerar i Igor Martinović iz Jeftinije.hr otkrivaju sve što trebate znati o e-commerceu u regiji

Žiga Cerar i Igor Martinović iz Jeftinije.hr otkrivaju sve što trebate znati o e-commerceu u regiji

Na drugi OMGCommerce, koji se sutra održava u Kraš auditorijumu u Zagrebu u organizaciji Netokracije, stižu nam Žiga Cerar i Igor Martinović iz vodeće slovenske tražilice proizvoda i uspoređivača cijena Ceneje.si koja je nedavno poharala regiju kao Jeftinije.hr i Ceneje.rs. Žiga, regionalni marketing i PR voditelj, te Igor, direktor hrvatskog i srpskog tržišta, posjetiteljima OMGcommercea ponudit će pregled razvoja internetske trgovine u regiji s naglaskom na razlikama između slovenskog, hrvatskog te srpskog tržišta koje su prepoznali na vlastitom putu.

Žiga Cerar Ceneje
Žiga Cerar je marketing i PR voditelj najvećeg slovenskog uspoređivača cijena Ceneje.si, u Hrvatskoj poznatijeg kao Jeftinije.hr, a u Srbiji kao Ceneje.rs.

Na drugi OMGCommerce, koji se sutra održava u Kraš auditorijumu u Zagrebu u organizaciji Netokracije, stižu nam Žiga Cerar i Igor Martinović iz vodeće slovenske tražilice proizvoda i uspoređivača cijena Ceneje.si koja je nedavno poharala regiju kao Jeftinije.hr i Ceneje.rs. Žiga, regionalni marketing i PR voditelj, te Igor, direktor hrvatskog i srpskog tržišta, posjetiteljima OMGcommercea ponudit će pregled razvoja internetske trgovine u regiji s naglaskom na razlikama između slovenskog, hrvatskog te srpskog tržišta koje su prepoznali na vlastitom putu. Predstavit će prednosti uspoređivača cijena te načine kako ovi servisi mogu pomoći internetskim trgovcima prilikom nastupa na novom tržištu ili poboljšati njihov položaj na postojećem. Bit će govora i o problemima s kojima se susreći e-kupci u regiji i te kako ih savladati.

Ceneje je najposjećeniji i najveći uspoređivač cijena u Sloveniji, a u posljednjih nekoliko godina tvrtka se proširila i u regiju, u Hrvatskoj kao Jeftinije.hr te u Srbiji kako Ceneje.rs. Slovenska verzija nedavno je doživjela obnovu kojom je ova tvrtka prva dovela iskustvo svjetskih uspoređivača cijena u regiju.

E-commerce budućnost u regiji – vremenski stroj uz dozu nepredvidljivosti

Kako smatra Žiga, e-commerce u regiji definitivno je još u fazi rasta:

U Hrvatskoj se trenutno odvija ono što se u Sloveniji dešavalo prije nekoliko godina, uz važne razlike – od drugačije raspoređenih kategorija proizvoda, do demografije. Kupuju uglavnom žene, i to čak 70%!

Budućnost ove industrije u regiji ekipa Ceneje opisuje kao vremenski stroj – na regionalnim tržištima događa se i dogodit će se ono što se na razvijenijim tržištima već odvilo, uz važne lokalne razlike i ponekad nepredvidljive detalje. Pravovremeno prepoznavanje razlika i odgovarajuća reakcija izdići će uspješne ponuđače te ih razlikovati od neuspješnih. Kakve promjene možemo očekivati u sljedećih nekoliko godina?

U sljedeće tri godine pojavit će se još veći broj nišnih ponuđača koji će se natjecati u korisničkom iskustvu. Nešto više vremena bit će potrebno kako bi se konačno ukinula razlika između online i offline kupovine. Upravo natjecanje odjela internetske prodaje i fizičkih trgovina u velikim tvrtkama koči njihov razvoj. Oni koji prvi prepoznaju loše strane ovog pristupa, bit će pobjednici.

Budućnost će obilježiti i brisanje granica između ‘online’ i ‘offline’ kupovine:

U budućnosti internetske trgovine nas očekuje sve veća fluidnost. E-commerce nije više samo e-commerce, već sastavni dio commercea. Važno je korisničko iskustvo. Vašeg kupca ne zanima interna podjela odjela tvrtke, već najbolje moguće iskustvo kojeg mu nećete moći pružiti ako sinergijski ne povežete sve kanale. Svi se prisjećamo vremena kada smo pravili razliku između vremena provedenog ‘online’ i ‘offline’, a dijelio ih je dobro poznati zvuk modema. Ove razlike nema više, jednostavno smo uvijek – online. Zašto bi kod kupovine na internetu bilo drugačije?

Ulaznicu za OMGCommerce još uvijek možete kupiti u okviru promotivne akcije na Crnom jajetu.

OMGCommerce održava se 25. travnja u Kraševom auditoriumu.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Vodič

Morate podnijeti zahtjev za novu osobnu iskaznicu? Evo kako izbjeći gužvu na šalteru

Završetkom pandemije došao je službeni kraj maskama, ali i mnogim identifikacijskim dokumentima pa tako i osobnim iskaznicama bez kojih ne možete boraviti u Hrvatskoj. Ovo znači samo jedno... ogromni redovi na šalterima.

Najava

Belma Gutlić: “Fokus s cijena kriptovaluta treba prebaciti na tehnologiju koja kriptovalute omogućava”

Danas se možemo pohvaliti da na našoj maloj sceni ne nedostaje konferencija vezanih uz blockchain i kriptovalute. Ipak, postoji jedan krovni naziv kojem se nitko dosad nije posvetio na jednak način, a koji možda zaslužuje i najviše pažnje.

Karijere

Tim McKeoun: “Ako želimo da se developeri razvijaju, moramo se pomiriti da će nekad biti manje produktivni”

"Developer Advocate" može postati svatko, ali uspjeh u tome će pronaći mali broj ljudi. Savjete kako općenito postati bolja podrška developerima, na ovogodišnjem QED-u podijelio je IBM-ov Tim McKeoun.

Što ste propustili

Sponzorirano

Studenti RIT Croatia kroz kolegij kreiraju stvarne projekte za Rimac Technology, INA-u, Async Labs… 

Domaće obrazovne institucije često se fokusiraju na teoriju, dok praksa ostaje na poslodavcima. RIT Croatia to mijenja svojim primjerom.

Tvrtke i poslovanje

Potvrđeno: Google preuzeo hrvatski Photomath

Hrvatska aplikacija Photomath postaja je i službeno dio Googleovog portfelja. Tehnološki gigant godišnje akvizira desetak tvrtki, a ove je godine u akvizicijski plan ušao upravo hrvatski Photomath.

Izvještaj

Web3 Tales: Trenutno u web3 sferi ima prilika za sve, ali to ne znači da je web3 za svakoga!

Zašto ući u web3? Kako radi i razmišlja web3 stručnjak/inja? Koji kadrovi su traženi? Je li web3 karijera dugoročno sigurna? Što kad je bear, što kad je bull? Samo su neka od pitanja na koje su se tražili odgovori na prvoj Web3 Tales konferenciji u Muzeju suvremenih umjetnosti u Zagrebu.

Intervju

Iza scene: O dizajniranju evenata poput Porina i Future Tensea uz hrvatski 21 Productions

Dizajnirati velike događaje, konferencije ili televizijske emisije nije lak zadatak. Cijeli posao obuhvaća detaljne razgovore s klijentom i ljudima koji su specijalizirani za snimanje, zvuk ili rasvjetu. Tom procesu uvelike može pomoći jedna stvar, a to je 3D vizualizacija produkcijskog dizajna.

Novost

Google predstavio program za startupe: AI for Health, na koji se mogu prijaviti i Hrvati!

Ovaj hibridni program prvi je u nizu akademija Google for Startups Growth Academy koji je fokusiran na olakšavanje i skalabilnost startupima u inovacijama i rješavanju društvenih izazova pomoću umjetne inteligencije.

Tvrtke i poslovanje

Končar D&ST nakon revizije prema Mamforce standardu učvrstio zdravu i inkluzivnu organizacijsku kulturu

Glavne korporativne vrijednosti u tvrtki Končar D&ST su kontinuirana briga o zaposlenicima, uključivost, društvena odgovornost i ekološka održivost, a sada im se polaže sve sustavnija i promišljenija pažnja.