Još od početka ljeta kreću problemi s Bookingovom platformom, odnosno isplatama prema iznajmljivačima. Krenulo je sve s planiranom nadogradnjom, a završilo, odnosno još traje, s neplaniranim poteškoćama.
Nije riječ samo o Hrvatskoj, o istim se problemima piše u raznim zemljama, Danskoj, Škotskoj, Portugalu, Španjolskoj, na Baliju…
Koji njihov uzrok može biti? Neki su nagađali, odnosno više strahovali da je riječ o financijskim problemima platforme, no podaci govore drugačije – u rujnu je Glenn Fogel, CEO i predsjednik Booking Holdingsa izjavio kako su i noćenja i bruto rezervacije bile iznad predviđenih. Također, zabilježio se i rast prihoda u drugom kvartalu od 27%, što je također nadmašilo sva očekivanja.
Neki su se programeri pozivali na Perl, u pojedinim krugovima omraženi jezik, ističući da je Bookingov kod pun “hackova” i “hard” kodiranja (a čiji nije?). Također, počelo se pričati o kvaliteti inženjerskih odjela u nizozemskom kampusu, koji zapošljava 6500 ljudi. Kako to obično i biva, neki tvrde da je tamo potpuni kaos, a drugi da je riječ o vrlo kvalitetnim timovima koji teško da bi dopustili da dođe do tolikih problema.
No, što je najvjerojatniji razlog cijelog kaosa, prema neslužbenim, ali povjerljivim izvorima? Otkrivamo u podcastu!
Ostale teme koje su obilježile dane iza nas
Osim toga, komentiramo i Metine nove pametne naočale, nastale u suradnji s Ray-Banom, i činjenicu da izgleda ništa nismo naučili od Google Glassa, a osvrnuli smo se i na tome gdje je Hrvatska na indeksu gospodarske i društvene digitalizacije (DESI) te zašto ju je sad teže uspoređivati s drugim europskim zemljama.
U novom formatu donosimo i najgore i najbolje teme tjedna, po izboru svakog od nas, a veselimo se i vašim povratnim informacijama na novu sezonu Netokracija podcasta.
Sve epizode Netokracija Podcasta pronađite na bilo kojoj aplikaciji za podcaste, poput Apple ili Google Podcasta, Deezera i Spotifya, a, ako želite, gledajte nas na YouTubeu – i javite nam svoje komentare na ovu temu, kao i prijedloge za buduće epizode!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Davor
11. 10. 2023. u 10:00 pm
Ovo je odlično, lepršavo, zanimljivo, nepretenciozno a opet informirano i inteligentno. Mia i kolegica odlične, momak pristojan i nenametljiv. Ovaj podcast može komotno na radio na tjednoj bazi kao osvježenje inače poprilično dosadnog etera.
Mia Biberović
12. 10. 2023. u 6:59 am
Hvala na lijepim riječima, Davore! Baš smo se pitali kako će ljudi reagirati na drugačiji koncept. 😊