Besplatna Backend Akademija u organizaciji Factoryja, nagrađenog i za najbolje stručne prakse

Besplatna Backend Akademija u organizaciji Factoryja, nagrađenog i za najbolje stručne prakse

Počele su prijave za Backend Akademiju virovitičkog Factoryja iza kojeg su već 3 uspješne online akademije i više od 60 online praksi. Oni koji uspješno završe program dobit će i priliku za posao!

Backend Akademija besplatna je online edukacija namijenjena svim motiviranim pojedincima koji žele ostvariti karijeru u backend developmentu, a to mogu biti i studenti. Iza edukacije stoji Factory, remote-first tvrtka iz Virovitice fokusirana na digitalne transformacije poslovanja baziranih na Pimcore tehnologiji koja je 2020. godine dobila i nagradu za najbolje stručne prakse.

Edukacija je usredotočena na praktične zadatke uz vodstvo i pomoć developera iz njihovog backend tima. Kažu da će tempo i dinamiku prilagođavati polaznicima jer im je cilj pomoći polaznicima da nauče što više i što bolje.

Kako bi potencijalni polaznici otkrili što mogu očekivati od akademije i kako izgleda selekcijski postupak, razgovarali smo s Markom Čučkovićem, Tech Leadom u Factoryu.

Cilj je stvoriti developere koji će se moći samostalno razvijati ili početi raditi kao developeri

Factory je proveo već 3 uspješne online akademije i više od 60 online praksi što znači kako polaznici mogu računati na iskusne mentore, ističe Marko. Cijeli program se odvija u potpunosti online, a to znači da mjesto stanovanja ne predstavlja nikakvu prepreku u stjecanju novog znanja:

Priliku za sudjelovanje u akademiji dobit će 4 kandidata, od kojih će najbolji polaznici ostvariti mogućnost za posao u Factoryju.

Malen broj polaznika odabran je jednostavnog razloga. Tako mogu osigurati dovoljno vremena i resursa da im se backend tim posveti kvalitetno i pruži maksimalno:

Cilj nam je dovesti nekoga do razine da se, nakon akademije, može samostalno nastaviti razvijati ili početi raditi kao developer.

S povećanjem broja polaznika smanjuje se interakcija i posvećenost prema pojedinom polazniku. Također, pomoću edukacije žele potaknuti i osigurati doživljaj timskog rada.

Što se tiče tehnologija, polaznici će se upoznati s PHP programskim jezikom i Symfony frameworkom. Tijekom trajanja akademije, svi sudionici imat će potpunu podršku mentora. Osigurano je vrijeme za mentore koji će voditi akademiju i biti dostupni preko Google Hangoutsa i Slacka te Discord kanala gdje se mogu družiti cijelo vrijeme:

Glavna svrha Akademije je naučiti i primijeniti stečeno znanje u praksi. Tako da će fokus biti na praktičnim zadacima, a polaznicima će u svemu pomagati naši kolege iz backend tima.

Kako će izgledati selekcijski postupak?

Prvo će ekipa iz Factoryja pregledati dobivene prijave koja se mora sastojati od CV-a i motivacijskog pisma, a nakon toga će pozvati odabrane na testiranje i tehnički intervju:

Također, ako imaju dosadašnjih radova, poželjno je da stave link do GitHub repozitorija!

Zatim slijedi drugi korak u kojem će se provesti selekcijski postupak te izabrati 4 najbolja kandidata koji će osigurati svoje mjesto na akademiji:

Trajanje selekcije procjenjujemo na mjesec dana, najviše ovisi o broju prijavljenih kandidata jer svakome želimo dati šansu da pokaže svoju motivaciju. 

U procesu selekcije, žiri će biti usmjeren na razinu motivacije i uzimat će u obzir koliko kandidat općenito ima doticaja s developmentom te ambicije za daljnje učenje i razvoj. Uz to, kandidati mogu očekivati i zadatak:

Kod testiranja dobit će zadatak kroz koji želimo vidjeti logiku i razmišljanje neovisno o tehnologiji s kojom su do sada bili u doticaju.

Nijanse će odlučiti, zato bolje biti iskren

Pitali smo Marka može li pružiti neki savjet za prijavitelje. Biti iskren u svojoj komunikaciji i davanje posebne pažnje u sastavljanju motivacijskog pisma najbolji je pristup, ističe Marko:

Pokažite nam svoju motivaciju prema programiranju – istaknite sve svoje dosadašnje učenje, tutoriale koje ste prošli, zadatke koje ste rješavali… Ako ste u prilici, otvorite i nešto poput w3 i podsjetite se malo osnova PHPa i MySql te objektnog programiranja.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Tvrtke i poslovanje

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Programiranje

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Tvrtke i poslovanje

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Programiranje

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?