Nakon što je osigurao dodatnih 3 milijuna dolara investicije (i to nakon već primljenih 4,5 milijuna) za razvoj svojih proizvoda za buduće majke, ali i sve ostale žene, Bellabeat kreće u novi val zapošljavanja mladih hrvatskih tehnoloških talenata, s naglaskom na mobilne developere.
Podsjetimo, Bellabeat se s jednog proizvoda razgranao na tri: Shell, Leaf te Balance s kojima smo vas već upoznali na Netokraciji. Radi se o hardverskim, tehnološkim proizvodima koji prate trendove nosive tehnologije te Internet-of-Things, odnosno malih tehnoloških uređaja povezanih s korisnicima mobilnim i drugim aplikacijama.
Mobilne aplikacije ključne za razvoj IoT hardvera
Upravo je ta app poveznica ključna za Bellabeatov daljnji razvoj, jer dobro korisničko iskustvo aplikacije olakšava korištenje Bellabeatovih hardverskih proizvoda. Dok se oni proizvode u Kini kroz vodstvo Bellabeatovog hongkonškog ureda, razvojni dio se i dalje – pohvalno – zadržava u Zagrebu. Bellabeatov Sandro Mur za Netokraciju je istaknuo:
Internet-of-Things predstavlja tehnološku revoluciju koja će eksplodirati u narednih tri do pet godina, a Bellabeat je na samom pragu tih događanja.
Bellabeatu osigurana sredstva omogućavaju brzo zapošljavanje kvalitetnog tehnološkog kadra, u ovom slučaju mahom u Zagrebu, gdje putem Netokracija.Poslovi nude poslove iOS i Android developera te UI/UX dizajnera:
- Od Android developera, među ostalim, očekuju stvaranje i implementaciju Bellabeatove Android aplikacije kroz suradnju s dizajnerima;
- Od iOS developera žele iskustvo s osnovama iOS Design Patterna te praktično iskustvo u agilnim modelima razvoja aplikacija;
- Dok kod UX/UI dizajnera svakako preferiraju i iskustvo u samostalnom ili startup radu kao način motivacije.
U Bellabeatu smatraju kako uz bolje osnovne uvjete, poput plaće, potencijalnim zaposlenicima mogu omogućiti rad na projektima koji će utjecati na milijune korisnika, kao i mogućnost putovanja svijetom – među ostalim u Bellabeatove urede u San Franciscu te Hong Kongu. Uz podršku, ali i pasku investitora poput Michaela Arringtona, Twitchovog Justina Kana te Rona Conwaya, Bellabeatov zadatak sigurno neće biti jednostavan. Zanima li vas stoga izazov, pogledajte što vam mogu ponuditi…
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.