Audience.com.hr konačno javno otkriva koliko su hrvatski portali 'mobilno' posjećeni (a uskoro i njihove aplikacije)

Audience.com.hr konačno javno otkriva koliko su hrvatski portali ‘mobilno’ posjećeni

Gemius, hrvatski servis za praćenje posjećenosti internetskih medija koji se postavio kao svojevrstan standard na domaćem terenu, za Netokraciju je ekskluzivno potvrdio redizajn svoje stranice audience.com.hr na kojoj mediji, oglašivači, ali i javnost prate stanje u internetskom medijskom prostoru.

Gemiusov Kalogjera je potvrdio nove mogućnosti Netokraciji
Gemiusov Kalogjera je potvrdio nove mogućnosti Netokraciji

Redizajn Audience.com.hr bit će dostupan u toku dana. Brojke koje ste dosad ondje mogli vidjeti sada bi trebale biti dostupne i u različitim segmentima, kako bi mediji dobili jasniju sliku ne samo o tome koliko posjeta imaju, već i odakle oni dolaze, s naglaskom na mobilne posjete. Gemius ih je dosad uzimao u obzir, a na Audienceu su dosad bile prikazane zajedno s desktop posjetama.

Unatoč redizajnu, osnovna “matematika” tj. metodologija ista je kao i dosad, doznajemo. Metrike koje se koriste su real users, pageviews i visits, a novitet je što se neće pokazivati samo ukupna posjećenost, već i desktop i mobile dihotomija kako bi medijima bilo jasno s kojeg uređaja im publika najviše pristupa.

Stižu i informacije o posjeti putem mobilnih aplikacija

Osim redizajna, Gemius najavljuje kako će uskoro uvesti i neke veće promjene u praćenju posjećenosti. Već od sljedećeg mjeseca trebale bi se pokazati i potkategorije portala koji javno žele prikazati svoju segmentaciju, a u igru će – kako za Netokraciju otkriva Gemiusov Vibor Kalogjera, ući i promet preko mobilnih aplikacija.

audience_1

Tako će korisnici koji pristupaju digitalnom mediju s posebnih aplikacija konačno ući u računicu, što je izuzetno bitno mnogim medijima pa tako i Styriji koja je još prošli mjesec objavila kako smatraju da su njihovi mediji, poput 24sata i Večernjeg lista, zakinuti izostavljanjem podataka o mobilnim aplikacijama.

Podaci – od jučer

Na ljeto se očekuje i kategorija estimated real usersRiječ je o aktualnim podacima s odmakom od samo jedan dan – danas biste tako mogli vidjeti jučerašnju posjećenost, kao i finalne brojke te demografiju korisnika unatrag mjesec dana, kao što je to i dosad bio slučaj.

Radi se o bitnim koraci naprijed u razvoju Gemiusa, servisa koji daje pregled nad metrikama hrvatskih internetskih medija. Ujedno su to i nužni koraci, imajući u vidu konkurenciju poput Dotmetricsa, koji bi mogao ugroziti Gemiusovo mjesto na tronu pokaže li se precizniji i ponudi li relevantnije podatke. Gemiusov potez bi mogao najaviti ubrzanje razvoja te platforme koje će izdavači sigurno pozdraviti…

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Mirio

    Mirio

    26. 05. 2015. u 12:43 pm Odgovori

    Potpuno nebitan podatak jer istraživanja pokazuju da se smanjuje ulaganje i cijene oglasa u mobilnom oglašavanju. Provjerite 2013, 2014 trend. Pokazalo se da nitko ne obraća pažnju na mobilne oglase na premalim ekranima, u žurbi u autu, tramvaju. Ne znam tko je i očekivao da će u takvoj okolini mobilni oglasi biti uspješni.

    To piše čovjek koji se bavi i mobilnim oglašavanjem, ali treba biti realan.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Umjetna inteligencija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Razvoj weba

UX je posao Project Managera? Dizajnera? Pisca? Developera?

Iako svi trube o važnosti UX-a, nitko ne zna tko bi se time trebao baviti, ne postoje UX istraživači unutar timova niti najvećih domaćih tehnoloških kompanija, a korisničkim iskustvom se bavi tko stigne ili kome to uvale. 

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Što ste propustili

Novost

Infobip imenovao Richarda Krasku na mjesto financijskog direktora

Richard Kraska je iskusni financijski stručnjak, koji je prije dolaska u Infobip obnašao dužnosti financijskog direktora u nekoliko brzorastućih softverskih tvrtki.

Tvrtke i poslovanje

Hrvatska je zaposlila jako malo ukrajinskih IT stručnjaka. Ovo su priče nekih od njih

Kroničnoj nestašici IT kadrova na domaćem tržištu i postojanju pravnih preduvjeta usprkos, rijetke su domaće IT tvrtke koje su zaposlile radnike iz Ukrajine koji nisu i prije radili za njih.

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Tvrtke i poslovanje

“Photomathov exit znači više investicija u hrvatske startupe”

Prvi veliki exit hrvatske tehnološke tvrtke koja je financirana VC kapitalom znak je ulagačima da se investiranjem u hrvatske startupe - može zaraditi. I znači da će, u uvjetima globalne nuklearne zime, za domaće startupe vladati globalno zatopljenje, tvrdi Bernard Ivezić, urednik magazina Startup Report.

Obrazovanje

Naši učenici ne znaju što znači baviti se poduzetništvom – kako to promijeniti?

Djeca školske dobi silno su inovativna i kreativna, no ponekad im službeni nastavni program ne daje dovoljnu podršku u ostvarivanju njihovog potencijala. Evo kako stvar spašavaju entuzijastični pojedinci (nastavnici), relevantne institucije te društveno odgovorne tvrtke.

Umjetna inteligencija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?