Argentina - Hrvatska online: O Messiju se priča više, o Modriću bolje!

Argentina – Hrvatska online: O Messiju se priča više, o Modriću bolje!

Jednako kao na Svjetskom prvenstvu, Hrvatska je i u online impresijama daleko od gubitnika. U analizi online spominjanja i digitalnih impresija pomogao nam je domaći digitalni alat Mediatoolkit.

Prije svjetskog nogometnog prvenstva u Katru Hrvatska bi se u bespućima digitalnih medija i društvenih mreža u prosjeku spominjala 25.000 puta dnevno. Otpočetka prvenstva, a posebno sa svakom pobjedom, količina spominjanja drastično raste.

Mediatoolkit

Utakmice se i dalje najviše komentiraju na Twitteru

Baš kao što su utakmicu dobili s 3:0, Argentina se otprilike tri puta više spominje u digitalnim medijima (4,1 milijuna u odnosu na naših 1,5) i “zaslužila” je otprilike tri puta više impresija, 84 milijarde u odnosu na naših 35,5.

Mediatoolkit
Mediatoolkit

Iz podataka Mediatoolkita vidi se da se o Argentini online priča i pozitivno i negativno, ali nitko nije neutralan. Hrvatska spominjanja su druga priča (unatoč gubitku) – polovica njih je pozitivna, 20% njih negativnih, a 30% neutralnih.

Mediatoolkit

Iz izvještaja zaključujemo još jednu stvar – bez obzira na sav negativan imidž, poslovna previranja i navodni masovni egzodus aktivnih korisnika, Twitter je još uvijek doista digitalni glavni trg na kojemu se ljudi okupljaju da bi zajednički pratili i u realnom vremenu komentirali aktualni događaj. Hrvatsku i Argentinu, kao i Messija i Modrića najviše se spominjalo baš tamo.

Mediatoolkit

Molimo da prihvatite sve kolačiće kako biste mogli vidjeti ovaj sadržaj

O Messiju se priča više, o Modriću bolje

Inače, argentinskog kapetana se online spominjalo čak 10 puta više nego našeg Modrića. I o njima se najviše raspravljalo na Twitteru. Messi je, doduše, čak 10 puta više spominjan od Modrića, a i dobio je impresivnih 15 puta više impresija.

Mediatoolkit


Bez obzira bili zadovoljni ili razočarani nogometnim rezultatom, 35,5 milijardi impresija i 1,5 milijun online spominjanja nije loše za promociju Hrvatske. Svijet sad već sigurno zna za Hrvatsku pa, za razliku od prvenstva u Rusiji, među najtraženijim pojmovima više nije “Gdje je Hrvatska”, nego ima li Gvardiol curu.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

Netokracija Podcast

Zašto je ovogodišnji Infobip Shift bio za nas najgori, ali i najbolji?

Infobip Shift za nas nije počeo idealno, ali je završio savršeno. Otkrili smo više o umjetnoj inteligenciji i developerskoj produktivnosti te snimili ispovijesti 6 startupa o izazovima, atmosferi među VC-jevima i planovima za iduću godinu.

Tvrtke i poslovanje

16 lekcija koje sam kao suvlasnik digitalne agencije naučio o poslovanju u SAD-u

Pet godina redovito posjećujem SAD, ne bih li upoznao zemlju i proširio poslovanje naše agencije na to tržište. Puno se toga razlikuje od Hrvatske i Europe općenito, a u ovom tekstu dijelim najvažnije lekcije. 

Tvrtke i poslovanje

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Umjetna inteligencija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).