
O Anctuu smo već poprilično pisali, a Ivan je u predstavljanju naveo kako ovaj alat već u alfi pokazuje pedantnost spremnu za američko ‘social media’ tržište. No, što, zapravo, Anctu u ovoj fazi nudi? Odlučili smo istražiti i vidjeti opcije, kako sustav funkcionira i što se njime može sve napraviti.
Problem mnoštva alata za vođenje društvenih mreža, s kojima sam se do sada susretala, je što velik dio njih nudi fantastične opcije, ali sučelje nije intuitivno. Često je broj opcija i informacija jednostavno prevelik, tako da se teško fokusirati na ono što je doista u određenom trenutku bitno. Također, u brzom vremenu, u kojemu radimo i funkcioniramo, teško da tko može izdvojiti nekoliko sati, pa čak i dana intenzivnog proučavanja novoga alata, odnosno, svih mogućnosti koje on nudi. Stoga volim kada me sučelje, prilikom prvog ulogiravanja, brzo provede kroz osnovne mogućnosti i kao malome djetetu kaže:
To ti se nalazi tu, a ovo imaš ovdje.
Hvala, Anctu, što misliš na sve nas pretrpane mnoštvom sadržaja, aplikacija, alata!
Tri osnovne aplikacije: Composer, Feeds i Scheduler
Nakon spajanja računa s društvenim mrežama i upisivanja ključne riječi koje želite pratiti (primjerice, ime vašeg brenda) početku vas dočekaju tri osnovne aplikacije: Composer, Feeds i Scheduler.
Composer, kao što mu i samo ime kaže, služi za kreiranje sadržaja na društvenim mrežama. Sadržaju se može dodati fotografija, lokacija, a može se i namjestiti zadano vrijeme u kojemu se želi postati. Feeds služi za praćenje kolumni, poput timelinea ili mentiona, a Scheduler za praćenje sadržaja koji ste unaprijed odredili ili koji ste već slali putem Anctua.

Da, reći ćete, to sve nude i alati poput Hootsuitea ili Tweetdecka, pa i sam Facebook. No, moć Anctua zapravo leži u aplikacijama koje se mogu dodati ovome alatu. Primjerice, tu je Edge, koji služi za praćenje statistika vaših Twitter profila ili Facebook stranica. Ili FollowBro, koji prati rast osoba koje vas prate, pomaže u otkrivanju kako “diše” vaša zajednica i donekle automatiziranju profila. Zanimljiv je i dodatak Twap, koji bi trebao otkrivati ključne pojmove na mapi svijeta.
Za sada bi se moglo naći par zamjerki u funkcioniranju alata, ali s obzirom da je riječ o proizvodu koji još uvijek nije niti u beta fazi, pokazuje impresivan potencijal. Također, u najavi su i novi dodatci, poput Google Analyticsa ili Facebook Adda, koji bi pomagao u upravljanju, analiziranju i testiranju oglasnih kampanja na Facebooku.

Dakle, glavna prednost je ponovno u tim dodatnim aplikacijama – Anctu je sam po sebi osnovan, ali s mogućnošću kreiranja personaliziranog alata. Kako nisu svima potrebne sve opcije, niti svi imaju jednake ciljeve na društvenim mrežama, besmisleno je imati komplicirane alate od kojih ćemo koristiti samo djelić opcija – nije li bolje kreirati alat koji će biti prilagođen svačijim potrebama, od onih osnovnih, do zatjevnijih?
Anctu, nakon što smo pregledali alat, očekivanja koja imamo su velika, a za sada ne sumnjamo da će biti ispunjena!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari