Anctu: Nakon testiranja alata, očekivanja od ovog startupa su nam još veća!
Anctuov četveročlani tim

Anctu: Nakon testiranja alata, očekivanja od ovog startupa su nam još veća!

Anctuov četveročlani tim
Tim iza Anctua.

Anctuu smo već poprilično pisali, a Ivan je u predstavljanju naveo kako ovaj alat već u alfi pokazuje pedantnost spremnu za američko ‘social media’ tržište. No, što, zapravo, Anctu u ovoj fazi nudi? Odlučili smo istražiti i vidjeti opcije, kako sustav funkcionira i što se njime može sve napraviti.

Problem mnoštva alata za vođenje društvenih mreža, s kojima sam se do sada susretala, je što velik dio njih nudi fantastične opcije, ali sučelje nije intuitivno. Često je broj opcija i informacija jednostavno prevelik, tako da se teško fokusirati na ono što je doista u određenom trenutku bitno. Također, u brzom vremenu, u kojemu radimo i funkcioniramo, teško da tko može izdvojiti nekoliko sati, pa čak i dana intenzivnog proučavanja novoga alata, odnosno, svih mogućnosti koje on nudi. Stoga volim kada me sučelje, prilikom prvog ulogiravanja, brzo provede kroz osnovne mogućnosti i kao malome djetetu kaže:

To ti se nalazi tu, a ovo imaš ovdje.

Anctuov "onboarding"

Hvala, Anctu, što misliš na sve nas pretrpane mnoštvom sadržaja, aplikacija, alata!

Tri osnovne aplikacije: Composer, Feeds i Scheduler

Nakon spajanja računa s društvenim mrežama i upisivanja ključne riječi koje želite pratiti (primjerice, ime vašeg brenda) početku vas dočekaju tri osnovne aplikacije: Composer, Feeds i Scheduler.

Composer, kao što mu i samo ime kaže, služi za kreiranje sadržaja na društvenim mrežama. Sadržaju  se može dodati fotografija, lokacija, a može se i namjestiti zadano vrijeme u kojemu se želi postati. Feeds služi za praćenje kolumni, poput timelinea ili mentiona, a Scheduler za praćenje sadržaja koji ste unaprijed odredili ili koji ste već slali putem Anctua.

Anctuov Scheduler.
Anctuov Composer.

Da, reći ćete, to sve nude i alati poput Hootsuitea ili Tweetdecka, pa i sam Facebook. No, moć Anctua zapravo leži u aplikacijama koje se mogu dodati ovome alatu. Primjerice, tu je Edge, koji služi za praćenje statistika vaših Twitter profila ili Facebook stranica. Ili FollowBro, koji prati rast osoba koje vas prate, pomaže u otkrivanju kako “diše” vaša zajednica i donekle automatiziranju profila. Zanimljiv je i dodatak Twap, koji bi trebao otkrivati ključne pojmove na mapi svijeta.

Za sada bi se moglo naći par zamjerki u funkcioniranju alata, ali s obzirom da je riječ o proizvodu koji još uvijek nije niti u beta fazi, pokazuje impresivan potencijal. Također, u najavi su i novi dodatci, poput Google Analyticsa ili Facebook Adda, koji bi pomagao u upravljanju, analiziranju i testiranju oglasnih kampanja na Facebooku.

Moć Anctua leži u dodatnim aplikacijama.
Moć Anctua leži u dodatnim aplikacijama, kao što je Edge.

Dakle, glavna prednost je ponovno u tim dodatnim aplikacijama – Anctu je sam po sebi osnovan, ali s mogućnošću kreiranja personaliziranog alata. Kako nisu svima potrebne sve opcije, niti svi imaju jednake ciljeve na društvenim mrežama, besmisleno je imati komplicirane alate od kojih ćemo koristiti samo djelić opcija – nije li bolje kreirati alat koji će biti prilagođen svačijim potrebama, od onih osnovnih, do zatjevnijih?

Anctu, nakon što smo pregledali alat, očekivanja koja imamo su velika, a za sada ne sumnjamo da će biti ispunjena!

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Društvene mreže

Biste li plaćali za korištenje Facebooka i Instagrama? A YouTubea i X-a?

Nova epizoda Netokracijina podcasta kao da se nije odmaknula od Noći vještica jer strava se nastavlja - big tech ekipa uvodi pretplate na sve strane. No, dogodila se jedna stvar koja nam daje nadu... Elon Musk održao je prvi "all hands" sastanak!

Ekskluzivno

Daytona osigurala 2 milijuna dolara od investitora poput CEO-a Stack Overflowa i Damira Sabola

U najranijoj, pre-seed rundi financiranja, Daytona je osigurala investiciju od čak 2 milijuna dolara, primarno od poznatih američkih i hrvatskih (su)osnivača.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

LAQO opet u potrazi za najodrživijim tech rješenjima koja će nagraditi s 18 tisuća eura

Nakon uspješnog prvog izdanja s više od 250 prijava, krenule su prijave za drugo izdanje LAQOthona, nagradnog natječaja idejnih tech rješenja na temu održivosti u organizaciji Croatijinog LAQO osiguranja, prvog 100 posto digitalnog osiguranja.

Analiza

Hoće li robotaksiji na ulice Zagreba i – kad?

I je li uopće realno očekivati da će se to dogoditi? U ovoj epizodi Netokracijinog podcasta pretresli smo tu vruću temu i to iz svih kutova - tehnološkog, operativnog, financijskog i komunikacijskog.

Startupi

10 godina Lean Startup Hrvatska: Ekosustav nekad i danas, što je plan za Smion?

Nakon 10 godina i na desetke radionica, edukacija i događaja Lean Startup Hrvatska postaje Smion te se nastavlja još više fokusirati na razvoj poduzetničkog i inovacijskog ekosustava. U velikom intervjuu, komentiramo desetljeće iza njih, kao i okolnosti na domaćoj sceni nekada i danas.

Analiza

Diskriminira li PlayStation Store Hrvate? Popusta nemamo, euro se tek uveo, a plaćali smo bonovima…

Domaće obožavatelje PlayStation konzole ova godina nije nimalo mazila. Štoviše cijelu godinu obilježio ih je osjećaj "zadnje rupe na svirali" jer sve do sredine studenog nisu mogli kupovati karticama. Zašto? PlayStation Store 11 mjeseci nije prešao na euro niti je dvojno iskazivao cijene...

Tvrtke i poslovanje

Volontiranje zaposlenika donosi dugoročne benefite i njima samima i poslodavcima i zajednici

Kada danas pričamo o volontiranju, unutar kompanije postoji sve više ljudi koji su upoznati s tim pojmom ili su se čak i sami okušali u volontiranju koje je bilo organizirano kroz tvrtku. To pokazuje da napredujemo, ali ima prostora za rast i uključivanje još većeg broja ljudi. 

Tvrtke i poslovanje

Poljski konzultant poručuje: Bez daljnjih odgoda, prilagodite propise i prakse gig ekonomiji

Radite kada želite, koliko želite, s kime želite. Ovo su pogodnosti rada na kojima se gig ekonomija proslavila, ali to ne znači da u praksi uvijek cvate cvijeće...