U prvom javnom istupu nakon debakla od izlaska na burzu, Mark Zuckerberg, čelni čovjek Facebooka, priznao je svijetu da je njegova kompanija potratila dvije godine ulažući u HTLM5.

U prvom javnom istupu nakon debakla od izlaska na burzu, Mark Zuckerberg, čelni čovjek Facebooka, priznao je svijetu da je njegova kompanija potratila dvije godine ulažući razvoj za mobile internet umjesto u razvoj nativnih aplikacija.
Tko prizna, naraste mu dionica
Zuckerberg je rekao da je loša odluka bila ta što se Facebook koncentrirao na mobile internet umjesto da je jednostavno nadograđivao na Apple i Google platforme za pametne telefone.
Najveća pogreška je bila što smo se kladili na HTML5, umjesto da smo odmah išli u izradu nativnih aplikacija.
Na TechCrunchovoj Disrupt konferenciji u San Franciscu, priznao je da to „jako boli“, obećavši uskoro novu aplikaciju za Android nakon što je nedavno puštena i nova za iPhone.
Naravno, govoreći o Facebooku na burzi, rekao je da je stanje razočaravajuće. Podsjetimo, dionica se nakon otvaranja spustila s poletne vrijednosti od 38 dolara na najmanju vrijednost od 17 dolara. Nakon njegovog govora jučer, vrijednost se povećala sa 19,43 na 20,08 dolara.
Ulagačima se vjerojatno najviše svidjelo što je Zuckerberg čvrsto odredio gdje kompanija stoji. Rekao je kako rade na integraciji mobilea u svaki dio poslovanja te da su zbog tog fokusa imali nekoliko promjena u procesu razvoja.
Što se tiče Instagrama, Zuckerberg je rekao da Facebook neće na silu ugurati kompaniju u svoju infrastrukturu.
Ništa od telefona
Što se tiče Facebook telefona, ponovio je kako ništa od toga.
Razumijem zašto bi Facebook telefon bio zanimljiv novinarima, međutim ta strategija bi bila za nas očito potpuno kriva.
U budućnosti će se vjerojatno malo više usredotočiti na pretraživanje, jer trenutno Facebookov pretraživač obrađuje milijardu upita dnevno bez da se, kako kaže Zuckerberg, uopće trude nešto posebno.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.