ZIP kreće s programom predinkubacije, prijave do 23. srpnja

ZIP kreće s programom predinkubacije, prijave do 23. srpnja

Zagrebački inkubator poduzetništva po prvi put organizira predinkubacijski program namijenjen edukaciji budućih poduzetnika i pokretača startup projekata, a online prijave za program trajat će do 23. srpnja.

Facebook Zagrebački inkubator poduzetništva

Zagrebački inkubator poduzetništva ljeto dočekuje s novim aktivnostima. Naime, u ZIP-u po prvi puta organiziraju predinkubacijski program namijenjen edukaciji budućih poduzetnika, odnosno pokretača startupa. Predinkubacijski program razlikuje se od njihovog startupa programa time što pruža priliku za razvoj poslovne ideje budućim poduzetnicima koji još uvijek nisu u fazi izlaska na tržište, već rade na usmjeravanju svoje poslovne ideje. Sredstva za predinkubacijski program osigurao je Grad Zagreb.

Cilj programa jest kroz neprekidno praćenje i davanje povratnih informacija buduće poduzetnike usmjeriti prema postizanju što boljih rezultata, ohrabriti ih na pokretanje vlastitog startupa te tako dodatno potaknuti razvoj poduzetničke klime.

Što donosi program predinkubacije?

Tijekom tri mjeseca, od sredine kolovoza do studenoga, polaznici će svaka dva tjedna izvještavati o svom radu, uživo ili online, za što će redovno dobivati povratne informacije. S mentorima i članovima ZIP-a definirat će ciljeve i zadatke poslovnog plana. Putem pitch feedback sessiona koji će se održavati jednom mjesečno, polaznici će također naučiti i kako svoju ideju prezentirati pred kupcima ili potencijalnim investitorima što je jedan od najvažnijih aspekata pokretanja vlastitog startupa, naglašavaju u ZIP-u. Uz to, zahvaljujući ZIP-ovoj mentorskoj mreži, polaznicima predinkubacije bit će osigurano i stručno usmjeravanja i praćenje poslovnih ideja.

Dva tima čije koja pokažu najveći napredak postoji mogućnost besplatnog ulaska u ZIP-ov program inkubacije u kojem će uz mentore nastaviti razvijati svoje ideje, ali i dobiti priliku pohađati različite edukativne radionice.

Kako se prijaviti?

Zainteresirani se mogu prijaviti pojedinačno s vlastitom idejom ili kao tim koji će zajednički raditi na svojoj ideji, i to isključivo online. Prijave za program predinkubacije traju do 23. srpnjanakon čega slijedi selekcija timova, a više informacija može se pronaći na službenim stranicama.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Startupi

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Izvještaj

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Društvene mreže

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Prikaz

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Tvrtke i poslovanje

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?