Može li ideja za vaš projekt preživjeti 24 "drilanja"? Isprobali su to već mnogi, a cjelodnevna radionica Lean Startup Drill, nakon Osla i prije Graza, ponovno se vraća u Zagreb. Evo zašto biste trebali prijaviti svoju ideju!
Ako ne znate što je Lean Startup Drill, riječ je o zanimljivom edukacijskom programu za učenje i, što je važnije, primjene lean startup metodologije. Projekt dvojice hrvatskih lean startup mentora, Mire Hegedića i Filipa Stipančića, inače suosnivača udruge Lean Startup Hrvatska, dobio je ozbiljan međunarodni zamah.
Naime, Startup Drill prihvaćen je na skandinavskom tržištu, gdje je u suradnji s Lean Startup Norway i Toyen Startup Villageom početkom travnja radionica organizirana u Oslu. Tamošnji je događaj okupio je sudionike željne učenja o lean startupu i njegovoj primjeni, a raznovrsna kombinacija sudionika iz financijskih institucija, turizma, konzaltinga, IT-a, dizajna, neprofitnih organizacija i startupa stvorila je kreativne i agilne timove čijim napretkom su bili zadovoljni mentori i stručni žiri.
Jedan projekt pozabavio se zanimljivom i za ova područja aktualnom temom – selidbe. S obzirom na migracije stanovnika na području Europe u potrazi za poslom, velik broj ljudi posao traži upravo u Norveškoj koja nudi iznadprosječne radne uvjete. U skladu s dobrim prilikama, postoje ulazne barijere, kao što je savladavanje norveškog jezika, što može biti skupocjeno i neučinkovito. Upravo taj problem rješavao je tim Yozzi koji je svoja iskustva sa Startup Drilla pretočio u članak.
Give your idea 24 hours to survive
A ako vas zanima domaće iskustvo, bacite oko na ono moje – prije godinu dana imala sam priliku sudjelovati na radionici, gdje sam puno toga naučila o projektu na koji radim. Dobra vijest za sve one koje je sve ovo zaintrigiralo – sljedeća prilika za sudjelovanje na radionici u Zagrebu je 10. i 11. svibnja, u sklopu programa LEAP Summita. Na Startup Drillu sudjelovat će gosti LEAP Summita iz raznih zemalja te će se mentorskom timu pridružiti nekoliko inozemnih članova. Više informacija o novom Startup Drillu u Zagrebu i kako se prijaviti pročitajte na službenoj stranici.
Osim na iznimno energičnim javnim događanjima, organizatori napominju kako je Startup Drill metoda korištena i u nekim inkubacijskim programima te su s primjenom počele i prve kompanije željne stvaranja novih proizvoda i inoviranja. A nakon Zagreba, Startup Drill bit će organiziran u Austriji, već idućeg mjeseca u Spacelandu, jednom od najpoznatijih coworking prostora u Grazu.
Za kraj, riječi organizatora o lean startup metodologiji – ona čini startupe uspješnijima jer se u razvoju proizvoda vodi stalnim validiranjem pretpostavki i pruža učenja pomoću kojih se startup razvija u pravom smjeru. Stoga, ako i vi imate ideju, a niste sigurni od kud početi i ima li ona smisla, događanje u Zagrebu je prava prilika da testirate sve svoje pretpostavke!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.