Odabrano 15 startupa finalista Zagreb Connecta

Zagreb Connect pred vratima, odabrano 15 finalista za raspodjelu 125.000 kuna

Tjedan dana prije početka Zagreb Connecta, doznali smo koji su startupi ušli u krug finalista okupljanja na Zagrebačkom velesajmu, s prilikom da sudjeluju u raspodjeli nagradnog fonda od 125.000 kuna. Odabrano je 15 startupa, a najboljemu će pripasti glavna nagrada u iznosu od 50.000 kuna.

zg connect

Idućeg tjedna, u srijedu i četvrtak, očekuje nas drugo izdanje Zagreb Connecta, na kojemu će odabrani startupi dobiti priliku za predstavljanje i borbu za raspodjelu nagradnog fonda od 125.000 kuna. Prezentacija i natjecanje zakazani su za naredni četvrtak, 12. studenog, a ako ste prijavili vlastiti startup i nervozno grizete nokte očekujući vijest o finalistima, čekanju je došao kraj.

U konkurenciji više od 70 prijavljenih startupa, žiri koji je odlučivao o finalistima odabrao je 15 sudionika završnice:

  1. Adopto
  2. Amodo Connected Analytics
  3. Canelio
  4. GamingBattleGround
  5. Liana
  6. Mogy
  7. Morska Vidra d.o.o.
  8. Nautical Booking
  9. SailRouter
  10. Smart Lumies
  11. STEMI – Learning by Creating
  12. TeamPlayers
  13. Tourgent
  14. Videoreha
  15. Vision

Finalisti natjecanja imat će priliku doći do informacija koje bi im mogle biti zanimljive u razvoju projekta kojim se bave, s upoznavanjem s načinima poslovanja u Hrvatskoj, savjetom kako odabrati odgovarajućeg ulagača i poslovnog anđela i smjernicama kako okupiti uspješnu ekipu za startup, kako iz startupa izgraditi tvrtku koja će vrijediti milijun američkih dolara i kako izbjeći česte greške dok se bavimo komercijalizacijom. Dakako, to nije sve. Najboljima će pripasti nagrade iz sveukupnog fonda od 125.000 kuna.

Glavna nagrada za najboljega

Na ovogodišnjem Zagreb Connectu najviše će profitirati startup koji bude proglašen najboljim, s dolaskom do glavne nagrade u iznosu od 50.000 kuna. Drugo mjesto nosit će 30.000, a treće 20.000 kuna, dok će biti dodijeljena i Nagrada Grada Zagreba. Najbolji projekt sa sjedištem u glavnom hrvatskom gradu bit će nagrađen s 25.000 kuna, uz mogućnost nastavka rada na projektu u godinu dana dugom besplatnom predinkubacijskom i inkubacijskom programu u zagrebačkom Tehnološkom parku.

Ovogodišnje okupljanje organizirat će Grad Zagreb, a uz partnerstvo Veleposlanstva Države Izrael u Hrvatskoj, Hrvatske agencije za malo gospodarstvo, inovacije i investicije (HAMAG-BICRO) i Zagrebačkog velesajma, želja je pokazati da je hrvatska scena startupa sve zanimljivija. Mirka Jozić, pročelnica gradskog Ureda za gospodarstvo, rad i poduzetništvo, vjeruje da će finalisti moći iskoristiti priliku koja im se pruža:

Sretni smo što će Zagreb Connect pružiti priliku mladim poduzetnicima početnicima da pokažu što mogu i znaju. Za većinu startupa ovo će biti prva prilika da se povežu s poslovnim anđelima i investitorima te ostvare svoje poslovne ciljeve. Njihova uloga je prepoznatljiva te im želimo biti podrška na njihovom putu da postanu uspješna poduzeća.

Startupi koji će se boriti za nagrade već su prošli selekcijski postupak, ali još uvijek su otvorene besplatne prijave za dolazak na Zagreb Connect, s obrascem koji se može ispuniti na internetskoj stranici ovogodišnjeg okupljanja na Zagrebačkom velesajmu.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Ekskluzivno

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Prodaje i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene. Toliko da smo se i na Netokraciji pitali zašto jednako ne slavimo kad naše tvrtke kupuju druge… Bilo kako bilo, neovisnost je tema, a otvorila se na ovogodišnjem Weekendu.

Panel

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…

Tvrtke i poslovanje

HR.WEEKEND: Jelena Jelušić o 7 smrtnih grijeha “employer brandinga”

Na prvome HR.Weekendu na WMF-u saznali smo 7 smrtnih grijeha "employer brandinga" koji će definitivno ubiti sliku vaše tvrtke, ali donosimo i recept kako ga spasiti.