Riječki WhoAPI noćas je u San Franciscu pokrenuo novu verziju svoje web stranice i javno pustio platformu te nakon mjeseci razvoja i investicije američkog 500 Startupsa ponudio svoj servis za dobivanje ključnim informacija o domenama u beta verziju dostupnu testnim korisnicima. WhoAPI-jev suosnivač Goran Duškić za Netokraciju je naglasio kako će tek sad zapravo vidjeti što korisnici kažu.

Riječki WhoAPI noćas je u San Franciscu pokrenuo novu verziju svoje web stranice i javno pustio platformu te nakon mjeseci razvoja i investicije američkog 500 Startupsa ponudio svoj servis za dobivanje ključnim informacija o domenama u beta verziju dostupnu testnim korisnicima. WhoAPI-jev suosnivač Goran Duškić za Netokraciju je naglasio kako će tek sad zapravo vidjeti što korisnici kažu.
WhoAPI nakon mjeseci rada – spreman za korisnike
Naglasio je kako je prijašnja verzija bila prototip, tako da je novi build zapravo stvarno testiranje. Vizualno vas WhoAPI u beti neće previše iznenaditi, jer su dečki odlučili zadržati postojeći dizajn koji im je privukao inicijalne korisnike. U praksi, CTO Edi Budimilić navodi kako nisu imali vremena za dodatan dizajn tako da su “ziheraški” odlučili koristiti verziju za koju znaju da radi.

WhoAPI je u divljinu interneta pustio 500 Startupsov osnivač Dave McClure koji je u Hrvatskoj i najavio investiciju u riječki startup poznat po izuzetno radišnim i tvrdoglavim suosnivačima. U sljedećem videu možete vidjeti kako je Dave pristao na daljnje ulaganje u WhoAPI 😉
[youtube width=”600″ height=”338″]http://www.youtube.com/watch?v=YjxEcAYjmuM&fmt=18[/youtube]
Budimilić se povodom pokretanja WhoAPI-ja zahvalio na Facebooku onima za koje smatra da su pomogli u razvoju startupa za koji McClure tvrdi da može postati temeljna internetska platforma:
To je naša beba koja tek počinje rasti. Po PST zoni u popodnevnim satima, Dave McClure će kliknuti gumb koji WhoAPI pušta u pogon. Ovim putem se zahvaljujem svima koju su nam pomogli; investitorima, prijateljima, voljenima, startup zajednici i svima onima koji nas prate i podržavaju.
Sljedeći period do povratka Duškića, Budimilića i njihovog tima u Hrvatsku bit će ključan za testiranje WhoAPI-ja među potencijalnim korisnicima koji su se već skupili kad je WhoAPI bio najavljen i bio samo jedna naslovna stranica temeljena na sadašnjem dizajnu. Više informacija o WhoAPI-ju sad možete naći na službenoj web stranici, a kako izgleda administracija – ekskluzivno na Netokraciji – u nastavku:


Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
@3kolone
20. 12. 2012. u 9:39 am
Dobro izgleda, ali naslov “uz McClureov ‘klik’” kao da je papa pustio u pogon 😛
Ivan Brezak Brkan
20. 12. 2012. u 1:18 pm
Napisah “klik”, ne “blagoslov” 😀 Ali sad kad spominješ!
Kristina Bogovic
20. 12. 2012. u 9:53 am
Dobra fora, sretno dečki 🙂
Branimir
20. 12. 2012. u 11:12 pm
Bravo dečki! 😉