WhatsApp obara rekorde – mjesečno više od 200 milijuna aktivnih korisnika; milijarde poslanih poruka na dan

WhatsApp obara rekorde – mjesečno više od 200 milijuna aktivnih korisnika; milijarde poslanih poruka na dan

WhatsappAplikacija za izmjenjivanje poruka, WhatsApp, obara sve rekorde. Jan Koum, WhatsAppov CEO, izjavio je čak kako nadmašuju Twitter po broju mjesečno aktivnih korisnikaTechCrunch prenosi kako nije želio odati točnu brojku, ali naveo je da ih je više od 200 milijuna.

Iznio je i podatak kako se putem aplikacije svakodnevno prima osam milijardi poruka, a 12 milijardi se šalje. S obzirom da zapošljavaju 50 inženjera, može se reći da je WhatsApp tehnološka tvrtka s najvećim omjerom aktivnih korisnika po zaposleniku.

Tinejdžeri napuštaju Facebook i Twitter, okreću se WhatsAppu

Inače, Twitter je u prosincu objavio kako su dosegli brojku od 200 milijuna mjesečno aktivnih korisnika. TechCrunch navodi kako bi se uspoređivanje ovih dviju tvrtki moglo shvatiti kao uspoređivanje kruška i jabuka, no podatci nisu zanemarivi, ako se uzme u obzir da velike društvene mreže, poput Facebooka i Twittera, sve više gube mlađu populaciju, koja se okreće platformama kao što je WhatsApp.

S obzirom da je WhatsApp odlučio naplaćivati svoju uslugu 0,99 dolara godišnje, još će se vidjeti hoće li se zbog toga broj korisnika smanjiti. Koum je naveo kako za sada ne razmišljaju o prodaji (iako se nagađalo da im je Google ponudio milijardu dolara), a s obzirom na ove podatke, trenutno o tome niti ne bi trebali razmišljati.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Mario Maric

    Mario Maric

    17. 04. 2013. u 10:36 pm Odgovori

    “Putem aplikacije svakodnevno prima osam milijardi poruka, a 12 milijardi se šalje.”
    A što je s preostalih 4 milijarde otposlanih? Nestaju cyberspace-u?

    “Tinejdžeri napuštaju Facebook i Twitter, okreću se WhatsAppu”
    Facebook, a pogotovo Twitter nisu baš nešto srodni WhatsAppu i ne mogu mu biti konkurencija. Samo mali djelić njihovih usluga je messaging WhatsApp-ovog tipa. Bila bi bolje da je napravljena usporedba s Viberom, a ne samo preveden neki bezvezni članak iz američkih medija. Postajete slični Index-u.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Društvene mreže

Biste li plaćali za korištenje Facebooka i Instagrama? A YouTubea i X-a?

Nova epizoda Netokracijina podcasta kao da se nije odmaknula od Noći vještica jer strava se nastavlja - big tech ekipa uvodi pretplate na sve strane. No, dogodila se jedna stvar koja nam daje nadu... Elon Musk održao je prvi "all hands" sastanak!

Ekskluzivno

Daytona osigurala 2 milijuna dolara od investitora poput CEO-a Stack Overflowa i Damira Sabola

U najranijoj, pre-seed rundi financiranja, Daytona je osigurala investiciju od čak 2 milijuna dolara, primarno od poznatih američkih i hrvatskih (su)osnivača.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Intervju

Kako esport industrija izgleda danas – iz perspektive partnera, sponzora, igrača i regulatora?

Ovoga prosinca u Zagrebu čeka nas prvo izdanje Beyond Esports konferencije koja se, kao što joj i ime kaže, bavi esport industrijom i svemu onome što ju pokreće.

Novost

Vinare čeka EU regulativa, ali Kovačević i Drmač imaju rješenje: Craft Technology E-etikete!

Tko god je imao doticaja s EU regulativama zna da nisu jednostavne niti ih se smije shvatiti olako. Jedna takva stiže i u svijet vinara, a hrvatski Craft Technology mogao bi im tu biti od velike pomoći.

Tvrtke i poslovanje

LAQO opet u potrazi za najodrživijim tech rješenjima koja će nagraditi s 18 tisuća eura

Nakon uspješnog prvog izdanja s više od 250 prijava, krenule su prijave za drugo izdanje LAQOthona, nagradnog natječaja idejnih tech rješenja na temu održivosti u organizaciji Croatijinog LAQO osiguranja, prvog 100 posto digitalnog osiguranja.

Netokracija Podcast

Hoće li robotaksiji na ulice Zagreba i – kad?

I je li uopće realno očekivati da će se to dogoditi? U ovoj epizodi Netokracijinog podcasta pretresli smo tu vruću temu i to iz svih kutova - tehnološkog, operativnog, financijskog i komunikacijskog.

Intervju

10 godina Lean Startup Hrvatska: Ekosustav nekad i danas, što je plan za Smion?

Nakon 10 godina i na desetke radionica, edukacija i događaja Lean Startup Hrvatska postaje Smion te se nastavlja još više fokusirati na razvoj poduzetničkog i inovacijskog ekosustava. U velikom intervjuu, komentiramo desetljeće iza njih, kao i okolnosti na domaćoj sceni nekada i danas.

Analiza

Diskriminira li PlayStation Store Hrvate? Popusta nemamo, euro se tek uveo, a plaćali smo bonovima…

Domaće obožavatelje PlayStation konzole ova godina nije nimalo mazila. Štoviše cijelu godinu obilježio ih je osjećaj "zadnje rupe na svirali" jer sve do sredine studenog nisu mogli kupovati karticama. Zašto? PlayStation Store 11 mjeseci nije prešao na euro niti je dvojno iskazivao cijene...