Zgrabi svoju redovnu ulaznicu za WebCamp Zagreb 2017 do - sutra

Zgrabi svoju redovnu ulaznicu za WebCamp Zagreb 2017 do – sutra

Uskoro nam se bliži novo izdanje WebCampa Zagreb, konferencije namijenjene developerima i dizajnerima, koja će se održati u Plaza Event Centru, a lani je privukla više od 800 profesionalaca i poduzetnika.

WebCamp Zagreb arhiva

Novo izdanje WebCampa Zagreb, konferencije namijenjene developerima i dizajnerima čeka nas vrlo brzo, i to već 6. i 7. listopada. Među brojnim predavačima na ovogodišnjem WebCampu treba svakako istaknuti Anjanu Vakil kojoj je pripala čast da otvori konferenciju, a održat će predavanje na temu Programming across paradigms. Anjana dolazi iz Berlina, a može se pohvaliti iznimno zanimljivom karijerom – od filozofije i predavanja engleskog jezika do računalne lingvistike i razvoja softvera. Tijekom svog predavanja u Zagrebu, govorit će o tzv. programskoj paradigmi koja utječe na svaki aspekt na koji developer piše kod. Konkretno, Anjana će u svom predavanju istražiti veze između koda koji developeri pišu, jezika u kojima rade i paradigmi koje koriste.

Među predavačima prvog dana treba svakako istaknuti i Emmu Gordon, Lead Python developera iz Cambridge Medical Roboticsa, koja će održati predavanje na temu Writing code? Pfft… Evolve it instead! Također tu je (između ostalog, i Netokracijin) dizajner Lucijan Blagonić s predavanjem Design Adventures in Open Source. Okupljeni će, između ostaloga, moći čuti više i o chatbotovima u 2017. godini te o razvoju sigurnijeg weba uz pomoć programskog jezika Rust, da nabrojimo samo dio bogatog programa.

Što sudionike očekuje drugog dana konferencije?

Za keynote predavanje drugog dana zadužen je Morten Rand – Hendriksen, stariji instruktor zaposlenika u tvrtkama LinkedIn Learningu i Lynda.com s više od 60 tečajeva objavljenih o WordPressu, web standardima, dizajnu, UX-u te budućim tehnologijama. U Zagrebu će održati predavanje na temu CSS Grid Changes Everything (About Web Layouts), odnosno dat će uvod u CSS Grid i kako ove promjene mijenjaju zapravo sve kad je riječ o layoutima za web stranice.

Među predavanjima drugog dana treba svakako spomenuti i ono Goran Peuca iz SAP-a, koji iz Dublina u Zagreb dolazi održati predavanje na temu Software industry is making us stupid. Felix van de Sand iz tvrtke COBE ima iskustvo rada u nekima u najvećih europskih dizajn agencija, a na WebCampu Zagreb govorit će o poveznici između neuroznanosti i dobrog UX-a.

Prijavite se za radionice!

Osim zanimljivih predavanja, WebCamp Zagreb se sastoji i od niza zanimljivih radionica. Tu svakako treba izdvojiti Netokracijinog Ivana Brezaka Brkana koji će održati radionicu na temu Writing Superpowers for Geeks, odnosno o vještinama boljeg i konciznijeg pisanja za developere, bilo da je riječ o emailovima, blogovima ili dokumentaciji koju će drugi developeri htjeti pročitati. Tu je i radionica Nele Dunato na temu kako postati bolji dizajner logotipa ili ona Demira Selmanovića o upravljanju dronovima uz NodeJS, stoga bacite oko na cijelu ponudu.

Redovna prodaja ulaznica završava 19. rujna – ostvarite popust od 10%!

WebCamp Zagreb održat će se u Plaza Event Centru, a organizatori podsjećaju kako redovna prodaja karata završava 19. rujna. Svi oni koji odluče ulaznicu nabaviti nakon toga datuma, nažalost ne mogu računati na majice i prigodne poklone. Međutim, za sve koji se premišljaju oko dolaska na WebCamp Zagreb, tu je i promo kod wczgntk2017 za 10 posto popusta na redovne cijene ulaznica koji vrijedi sutra do kraja dana. A za više informacija o predavanjima i radionicama, ostaje vam baciti pogled na službene web stranice i odabrati nešto za sebe, dok se ulaznice mogu nabaviti putem sustava Entrio.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Razvoj weba

UX je posao Project Managera? Dizajnera? Pisca? Developera?

Iako svi trube o važnosti UX-a, nitko ne zna tko bi se time trebao baviti, ne postoje UX istraživači unutar timova niti najvećih domaćih tehnoloških kompanija, a korisničkim iskustvom se bavi tko stigne ili kome to uvale. 

Programiranje

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Tvrtke i poslovanje

Kontroling iliti kako urediti proces naplate prije nego pritok novca presuši

Ako niste ekonomske struke i ako se u svojoj karijeri niste susretali s podacima, izvještajima, projekcijama gotovo je sigurno kako ćete odmah kontroling povezati s kontrolom. I upravo ste upali u prvu veliku zabludu, jer kontroling je prvenstveno usmjeren na otkrivanje „bugova“ u komunikaciji i procesima.

Što ste propustili

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Startupi

“Photomathov exit znači više investicija u hrvatske startupe”

Prvi veliki exit hrvatske tehnološke tvrtke koja je financirana VC kapitalom znak je ulagačima da se investiranjem u hrvatske startupe - može zaraditi. I znači da će, u uvjetima globalne nuklearne zime, za domaće startupe vladati globalno zatopljenje, tvrdi Bernard Ivezić, urednik magazina Startup Report.

Obrazovanje

Naši učenici ne znaju što znači baviti se poduzetništvom – kako to promijeniti?

Djeca školske dobi silno su inovativna i kreativna, no ponekad im službeni nastavni program ne daje dovoljnu podršku u ostvarivanju njihovog potencijala. Evo kako stvar spašavaju entuzijastični pojedinci (nastavnici), relevantne institucije te društveno odgovorne tvrtke.

Programiranje

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

DevDev

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Tvrtke i poslovanje

Kako je tvrtka osnovana u socijalizmu došla na prag komercijalizacije svog prvog AI rješenja u medicini

TIS grupa do sada se gradila daleko od pozornosti šire javnosti. U međuvremenu, radili su na uvođenju SEPA-e, eura, Instant Paymentsa, surađuju s fintechima, prisutni su u velikim bankama, i s vlastitim rješenjima… Ali nijedan njihov projekt nije toliko odjeknuo kao prvi koji su napravili uz pomoć umjetne inteligencije.