Prvi vikend u listopadu donijet će četvrto izdanje konferencije WebCamp Zagreb. Tijekom dva dana, ove subote i nedjelje, na rasporedu je niz predavanja s temama koje će zanimati 'web' developere i dizajnere, a zagrebačko okupljanje ponovno će imati međunarodni karakter, s gostovanjima predavača iz inozemstva.

Početak listopada je već uobičajeno vrijeme za WebCamp Zagreb, konferenciju namijenjenu developerima i dizajnerima na ‘webu’ koja je uspjela dostići veličinu od preko 1000 sudionika. Zagrebački WebCamp će krajem tjedna imati svoje četvrto izdanje, a tijekom dva dana u konferencijskom centru Hypo Expo XXI posjetitelji će moći poslušati predavanja domaćih i inozemnih stručnjaka.
Uvodna riječ gostiju iz SAD-a
Zagrebački WebCamp i ove godine neće biti samo hrvatski, već međunarodni, s predavanjima na engleskom. Uvod u program koji će u subotu i nedjelju trajati do kasnoga poslijepodneva imat će Bob Ippolito i Jaime Levy, gosti iz SAD-a, koji će zagrijati posjetitelje za nastavak programa svojim izlaganjima na početku dana.
Ippolito će se u subotnjem uvodnom predavanju pozabaviti funkcionalnim programiranjem, pitajući se ostaje li samo na akademskoj znatiželji ili može biti i pravo, zasad tajno oružje u rukama tehnološke industrije. Levy će na početku nedjeljnog programa približiti UX strategiju, oslanjajući se na znanje i put kojim je prošla baveći se korisničkim iskustvom.
O rješenjima koja će developerima i dizajnerima pomoći da budu što uspješniji pričat će i domaći predavači, među kojima su i Netokracijini Emanuel i Lucijan Blagonić. Netokracija će biti medijski partner konferencije.
Kako do ulaznice?
WebCamp Zagreb će ove godine imati samo jednu kategoriju ulaznica, koje se mogu nabaviti putem sustava Entrio, uz cijenu od 500 kuna (pri čemu svakako iskoristite kod ‘netokracija’). Ako ste zainteresirani za dolazak, ulaznica još ima, ali uz njih nema majice i torbe sa suvenirima povezanima s konferencijom, koji su pripali kupcima u ranijem valu prodaje na Entriju.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.