WebCamp Zagreb: U listopadu druga konferencija posvećena web programerima

WebCamp Zagreb: U listopadu druga konferencija posvećena web programerima

Korisničke grupe web programera u Hrvatskoj najavljuju drugu jednodnevnu konferenciju WebCamp Zagreb koja će pokrivati raznolike teme zanimljive velikom krugu programera koji se bave razvojem web stranica i servisa, neovisno o programerskom jeziku ili platformi koju koriste.

Atmosfera s prošlogodišnje konferencije Webcamp Zagreb
Atmosfera s prošlogodišnje konferencije WebCamp

Korisničke grupe web programera u Hrvatskoj najavljuju drugu jednodnevnu konferenciju WebCamp Zagreb koja će pokrivati raznolike teme zanimljive velikom krugu programera koji se bave razvojem web stranica i servisa, neovisno o programerskom jeziku ili platformi koju koriste.

WebCamp Zagreb prvi put se održao u listopadu prošle godine u organizaciji korisničkih grupa Code@Six, FrontmenHr, FutureDEV, HUJAK, Python Hrvatska i ZgPHP dok se ove godine organizacijskom timu pridružuju Girl Geek Dinners Hrvatska i Javascript Zagreb. Posebnost konferencije WebCamp leži upravo u činjenici da ju je pokrenula zajednica te potaknuti uspjehom prošlogodišnje konferencije, koja je okupila više od 230 posjetitelja, organizatori najavljuju još kvalitetniji program. Konferencija će se održati u subotu, 26. listopada 2013. godine u Zagrebu, u prostorima Hrvatske gospodarske komore na adresi Nova cesta 7, a fokus će biti na predstavljanju iskustva rada s raznim tehnologijama, metodologijom rada ili zanimljivim rješenjima nekog problema. Miro Svrtan ispred organizacijskog tima WebCampa o svemu je rekao:

Konferenciju WebCamp je pokrenula zajednica pa stoga ista zajednica sudjeluje u odabiru tema čiji bi naglasak trebao biti isključivo na tehničkom znanju. U organizaciju konferencije smo krenuli s ciljem da pružimo mjesto zajednici da se obrazuje i dopunjuje svoje znanje, a u suradnji s partnerima i sponzorima radimo na tome da ulaz na konferenciju i ove godine bude nula kuna, uz prethodnu rezervaciju. Prošle godine nam je stiglo nešto kolega iz regije, tako da i ove godine očekujemo interes iz susjednih zemalja.

Želja organizatora je ponovno okupiti najbolje ljude iz Hrvatske i regije na jednom mjestu te potaknuti kvalitetniju razmjenu iskustva i povezivanje IT zajednice, koja dijeli slične interese. Zanimljivo osmišljen izbor predavanja, koja su se odvijala u dva paralelna smjera, kvalitetan odaziv predavača te iznimna zainteresiranost posjetitelja razlozi su velikog uspjeha ove konferencije prošle godine. Organizatori stoga nastavljaju s provjerenim konceptom te pozivaju zainteresirane predavače da se prijave na službenim stranicama kako bi na vrijeme bili informirani o rokovima za prijavu predavanja. Konferencija će sadržajno biti sastavljena od niza predavanja članova i članica iz zajednice, koje će birati korisničke grupe.

Više informacija o konferenciji možete potražiti na službenim stranicama.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Analiza

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

DevDev

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Što ste propustili

Intervju

Andrea Knez Karačić: Broj godina iskustva ne određuje nečiji senioritet

U seriji intervjua s iskusnim inženjerima domaće IT industrije otkrivamo kako su izgledali njihovi karijerni putovi, kako se postaje senior i ostaje u tijeku s novim tehnologijama, je li bolje specijalizirati se za određenu tehnologiju ili biti generalist i - što bi savjetovali juniorima.

Panel

Je li doktorski studij korak na koji se isplati odvažiti – dok radite?

Ivan, Petar, Tomislav i Goran iz Poslovne inteligencije opisali su nam svoj put do doktorske titule: zašto su upisali doktorski studij, što im je pomoglo kad je bilo najteže te koliko im je na kraju donio znanja koja danas mogu koristiti na poslu.

Kolumna

Zašto (i) Spotify želi postati TikTok?

Spotify je najavio velike promjene unutar aplikacije koje narušavaju korisničko iskustvo samog slušanja glazbe. Zašto se podigla tolika prašina, što nam donose nove funkcionalnosti i hoće li Spotify izgubiti vjerne korisnike?

Digitalni marketing

ChatGPT je novi makretinški mesija. Ili?

Svake godine, a ponekad, ako smo dovoljno dobri, i dva puta godišnje pojavi se novi mesija marketinga koji je došao odagnati apsolutno sve naše marketinške muke, promijeniti svijet marketinga i dati nam odrješenje svih naših marketinških grijeha. Trenutno, po nekima, to je ChatGPT.

Ekskluzivno

Hrvatska platforma GameBoost osigurala 2 milijuna eura od Fil Rouge Capitala i Feelsgooda

GameBoost planira pobijediti globalnu konkurenciju u ponudi gaming usluga poput treniranja igrača i zajedničkog igranja u popularnim online multiplayer video igrama. Korak bliže tome dovodi ih nova investicijska runda.

Novost

Infobip imenovao Richarda Krasku na mjesto financijskog direktora

Richard Kraska je iskusni financijski stručnjak, koji je prije dolaska u Infobip obnašao dužnosti financijskog direktora u nekoliko brzorastućih softverskih tvrtki.