WebCamp Ljubljana okuplja regionalne web entuzijaste
U Ljubljani će se 28. studenog održati WebCamp, okupljanje regionalnih web programera, dizajnera i ostalih internetskih profesionalaca i entuzijasta. Prijavljeno je preko 150 sudionika, od kojih će 30 njih držati predavanja. WebCamp je, naime, organiziran kao BarCamp konferencija - sudionici su ti koji stvaraju sadržaj. U ovom slučaju to će biti dio njih u tri skupa predavanja, a svako će trajati po 20 minuta.

U Ljubljani će se 28. studenog održati WebCamp, okupljanje regionalnih web programera, dizajnera i ostalih internetskih profesionalaca i entuzijasta. Prijavljeno je preko 150 sudionika, od kojih će 30 njih držati predavanja. WebCamp je, naime, organiziran kao BarCamp konferencija – sudionici su ti koji stvaraju sadržaj. U ovom slučaju to će biti dio njih u tri skupa predavanja, a svako će trajati po 20 minuta. U ovom trenutku dostupno je još 20 mjesta, a možete ih dobiti prijavom naslova i kratkog opisa svog predavanja na info@webcamp.si.
Predavanja o webu za web entuzijaste
Najavljena predavanja su raznovrsna. Ima tehnoloških, marketinških, poslovnih,… Iz Hrvatske će predavati Nikola Plejić o ASP.NET MVC-u te moja malenkost o marketingu za freelancere odnosno slobodnjake. Istaknimo neka od ostalih predavanja koja su nas najviše zainteresirala:
- Getting started with Mozilla Jetpack, predaje Brian King;
- Website development by non-professionals, predaje Matija Jekovec;
- Broadcast Yourself, predaje David Klasinc;
- Continuous Integration, predaje Miha Hribar;
- Bringing an Android app to the Market, predaje Matic Bitenc
Pratite WebCamp putem Twittera

WebCamp ćete u subotu moći pratiti i putem Twittera, praćenjem službenih hashtagova #wclj, #webcamplj te #webcampljubaljana. Ukoliko vam je to prenaporno, jednostavno pratite Netokraciju na Twitteru – prenositi ćemo cijeli WebCamp!
Intervju s Jurom Cuhalevom, organizatorom WebCampa Ljubljana
Zašto WebCamp, a ne BarCamp?
Problem s dva prijašnja BarCampa u Ljubljani bio je što su bili tematski neodređeni. Govorilo se o vrlo različitim stvarima: tehnologiji, raznim osobnim interesima te raznim nasumničnim temama. Malo digresije uvijek je dobrodošlo, ali previše nikada nije dobro. S WebCampom pokušavamo stvoriti osnovu na koju će se sudionici nadopuniti svojim predavanjima.
Što preporučaš onima koji po prvi put sudjeluju na nekom “kamperskom” događanju?

Trebali bi se opustiti te pripremiti petominutno brzo predavanje u kojemu će govoriti o temi oko koje su strastveni. Vjerujem da će biti ugodno iznenađeni reakcijama ostalih sudionika.
Izvan Slovenije najpoznatiji si kao community manager Zemante, koju si nedavno napustio. Što planiraš nakon Zemante i WebCampa?
U zadnje dvije godine nisam mnogo učinio za lokalnu zajednicu tako da trenutno svojim tehničkim znanjem i ekspertizom pomažem kroz događaje slične BarCampovima te volontirajući za Kiberpipu. Osvježujem svoje tehničko znanje radom na Prevoz.org te hakiranjem nekoliko open source projekata. Nakon toga, potražiti ću sljedeći zanimljiv projekt.
Jure vjeruje da je događaj poput WebCampa vrlo koristan za web entuzijaste, tako da će se ekipa Netokracije također pridružiti. Ukoliko ne dolazite na WebCamp, pratite nas na Twitteru, jer ćemo tvitati cijeli WebCamp – od jutra do mraka!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari