Web trgovac godine je eKupi.hr

Web trgovac godine je eKupi.hr

Trgovina eKupi.hr web trgovac je godine, najbolja u kategoriji višekanalne prodaja je Sonusart.hr, a u prodaji isključivo putem interneta trgovina Gizzmo.hr, dok je nagrade za izvrsnost u web prodaji dobilo 13 trgovina. Rezultati su to izbora za najbolje web trgovce 2016. koji su danas predstavljeni u sklopu konferencije sMind.

ekupi_wtg2016_jpg

Na danas održanoj konferenciji sMind posvećenoj internetskoj trgovini i trendovima u tom području, saznali smo tko su i najbolji web trgovci 2016. Titula najboljeg pripala je trgovini eKupi.hr, dok je najboljom u kategoriji Omni channel (višekanalna prodaja) proglašena trgovina Sonusart.hr, a u kategoriji Pure player (prodaja isključivo putem weba) Gizzmo.hr. Konferenciju je organizirala tvrtka sMind, dio grupacije Ceneje, a organizatori ističu kako je u izboru sudjelovalo 50 web trgovina, a izboru najboljih doprinijelo je i 34.601 anketiranih hrvatskih online kupaca koji su podijelili svoje iskustvo kupovine u 328 domaćih i inozemnih trgovina.

Prema glasovima potrošača, ove su godine nagrađene tri trgovine. Prvo mjesto osvojila je trgovina Salonatech.com, na drugo se mjesto plasirala trgovina Printink.hr, dok je treće mjesto prema glasovima potrošača osvojila trgovina Pinkpanda.hr.

Za 13 trgovina nagrade za izvrsnost

U sklopu izbora Web trgovac godine, 13 trgovina dobilo je i nagrade za izvrsnost u sljedećim kategorijama:

Audio i video – Sonusart.hr
Automobilizam – Silux.hr
Dječja oprema i igračke – Emporium.hr
Dom i vrt – Emmezeta.hr
IT, elektronika i tehnika – Conrad.hr
Kućni ljubimci – Zooplus.hr
Ljepota i zdravlje – Alternativa-webshop.com
Odjeća i obuća – Dobra-macka.com
Sportska odjeća, obuća i oprema – Ferivisport.hr
Osiguranje – Allianz.hr
Telefonija – Gizzmo.hr
Zabava – Partypops.hr
Internet trgovački centar – eKupi.hr.

Po utjecaju interneta na kupnju Hrvatska iznad prosjeka EU

smind_panel
Internet ima značajn utjecaj na potrošačke navike domaćih online kupaca, a čak 61 posto ispitanika do informacija dolazi ‘guglajući’.

U sklopu konferencije predstavljeno je i istraživanje o potrošačkim navikama domaćih online kupaca koje je pokazalo nekoliko zanimljivih karakteristika. Istraživanje je tako pokazalo kako na webu vrlo često kupuje čak 47 posto hrvatske online populacije, a petina ih na internetu kupuje redovito. Dodatno, više od trećine hrvatskih internet korisnika posljednju kupovinu na webu obavilo je u proteklih mjesec dana.

Kad je riječ o utjecaju interneta i na njemu prikupljenih informacija prije odluke u kupovini, Hrvatska je iznad prosjeka EU. Naime, gotovo 90 posto domaćih korisnika interneta se prije kupovine informira o proizvodu ili usluzi pri čemu koriste različite kanale. Za 61 posto ispitanika glavni izvor informacije je Google, 55 posto ispitanika prije kupovine uspoređuje proizvode dok ih 26 posto uspoređuje cijene. Također, internet ima značajan utjecaj i kad je riječ o tradicionalnim kanalima prodaje.

Prilikom kupnje domaći online kupci u prosjeku troše 350 kuna ili manje, a 33 posto ih plaća PayPal-om, 28 posto pouzećem, a 16 posto kreditnom karticom. Organizatori ističu kako je primjetna znatna razlika sa susjednom Slovenijom, gdje 46 posto udjela u načinima plaćanja drži plaćanje pouzećem, dok se za PayPal odlučuje tek 15 posto slovenskih online kupaca.

Igor Martinović s Jeftinije.hr istaknuo je kako je vidljiv napredak online kupovine u odnosu na istraživanje od prošle godine te da su ulaganja sve veća.

Očekuje nas veći broj novih manjih web trgovina koji će napredovati na istom valu ulaganja. Sve veća konkurentnost dobra je za krajnjeg potrošača zbog podizanja kvalitete usluge.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Ekskluzivno

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Intervju

Evo kako je hrvatska glazbena industrija pregovarala s Big Techom!

Dolazak Spotifya i drugih poznatih glazbenih servisa u Hrvatskoj povijesni su dani, ali njima su prethodile godine i godine pravnih pregovora sa samim servisima, kao i domaćih udruga koja štitne prava svih sudionika. Upravo u tim pregovorima možemo pronaći lekcije za medijsku industriju koja trenutno vodi pregovore s Big Techom.

Programiranje

Infobip Shift 2023: Kako pridonositi projektima otvorenog koda?

Zadnje retke s Infobip Shift 2023 konferencije posvećujemo ljudima i inicijativama vezanima uz open source (otvoreni kod).

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Zabava i zanimljivosti

Infobip Shift 2023: Od pive do savjeta za sreću, što su developeri dobili “ispod Peke”?

Infobip Shift iz godine u godinu potvrđuje kako zalužuje biti na popisu najboljih developerskih konferencija u Europi jer uspjevaju postići nešto teško - kvalitetan sadržaj svjetske razine predstaviti sa stilom u iskrenoj i pozitivnoj atmosferi.

Programiranje

Tacta: Kako smo podržali digitalizaciju i ekspanziju kompanije koja danas ima 150 klinika

Izrada softvera po mjeri uvijek je kompleksan zadatak jer je potrebno dobro proučiti poslovne procese klijenta, odgovoriti na sadašnje potrebe, ali i uzeti u obzir njegove ambicije. Evo kako je Tacta to uspješno napravila za Lazeo, francusku kompaniju specijaliziranu za neinvazivnu estetsku medicinu.

Izvještaj

Infobip Shift 2023: Ne morate trenirati modele da biste bili AI inženjeri

Zaključen je prvi dan hrvatskog Infobip Shifta, jedne od najvećih tehnoloških konferencija u Europi, a mi svoje prve retke posvećujemo gorućoj temi koja je posebno obilježila ovogodišnji program.