Pokretači Wall of Tweetsa odvajaju se od FatDUXa, stvarajući vlastiti brend

Pokretači Wall of Tweetsa odvajaju se od FatDUXa, stvarajući vlastiti brend

Danas sam na Twitteru dobio nerazumljiv tvit od FatDUX-a, prisutnog i na hrvatskom tržištu. Molim? Tvitove s FatDUXovog Twitter profila na hrvatskom više neće pisati tim zagrebačkog ureda (navedeni je poslan očito uz pomoć Google Translatea) te agencije, s obzirom da su nakon malo manje od 2 godine odvojiti i rebrendirati tvrtku.

FatDUX? Ne više.

Danas sam na Twitteru dobio nerazumljiv tvit od FatDUX-a koji je prisutan i na hrvatskom tržištu. Molim? Tvitove s FatDUXovog Twitter profila na hrvatskom više neće pisati tim zagrebačkog ureda (navedeni je poslan očito uz pomoć Google Translatea) te agencije, s obzirom da su se nakon malo manje od 2 godine odličili odvojiti i rebrendirati tvrtku. Vibor Cipan, Antun Debak i Darko Čengija namjeravaju se i dalje baviti user experienceom te proizvodima poput Wall of Tweetsa koji se od predstavljanja na Netokraciji pojavio na nebrojenim konferencijama širom svijeta. Kao razlog odvajanja od FatDUX-a Cipan navodi:

Kako je lokalni tim u Zagrebu rastao i širio svoje poslovanje na svih 6 naseljenih kontinenata, a FatDUX Grupa nije bila u mogućnosti pratiti sva naša nova poslovna očekivanja i planove, odlučili smo se prijateljski razići. Proces tranzicije i rješavanja formalnosti bi trebao biti okončan do kraja lipnja. Ovaj korak našem timu u Zagrebu daje, po prvi put, apsolutnu slobodu odlučivanja i oblikovanja novog branda kojeg gradimo. Naravno, neovisnost predstavlja i veliki izazov i odgovornost, no nakon 19 mjeseci vrlo uspješnog timskog rada, klijenata poput RealNetworksa, Microsofta, T-Mobilea, Sprinta, Vodafona, Qualtraka i našeg twitter walla Wall of Tweets, imamo razloga s velikim uzbuđenjem i osjećajem potpune sigurnosti ući u nove pothvate.

U regiji (ali i šire) velike klijente zaista možete dobiti na račun većih brendova, što je praksa među mnogim marketinškim agencijama. Čini se da neki pokušavaju ići i u drugom smjeru, stvarajući vlastiti brend kojim se misle predstaviti na stranim tržištima. Bilićev Inchoo uspio je pozicionirati za Magento, a vidjet ćemo hoće li dečki, iz sada već bivšeg FatDUX d.o.o uspjeti i s novim brandom. Što vi mislite o ovom potezu?

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Ivo Špigel

    Ivo Špigel

    19. 05. 2011. u 9:58 pm Odgovori

    Što mislimo o ovom potezu? A što bi mislili nego da je uvijek sjajno i uzbudljivo vidjeti talentiranu ekipu koja se odluči preuzeti vlastitu sudbinu u vlastite ruke. Znam jednog bradatog tipa koji je s još nekima to isto išao raditi prije more-than-I-care-to-remember godina pa mogu samo reći – go get it, doodez! :-)))

  2. Vibor Cipan

    Vibor Cipan

    19. 05. 2011. u 10:13 pm Odgovori

    Ivan, evica, Ivo – teško se ne ponavljati, ali uvijek mislimo isto – jako nam puno znači podrška koju nam dajete i iskreno se radujem baš svemu što nas (zajedno) čeka!

    Živjeli 🙂

  3. Dario Kreštalica

    Dario Kreštalica

    25. 05. 2011. u 3:30 pm Odgovori

    Sretno!

    Još ako ste se razišli uistinu radi navedenog razloga sa jasnim planom razvoja i brandiranja proizvoda onda vas čeka siguran uspjeh i to u omjeru od oko 80-90%

    Znam primjere ekipa koje su se odvojile samo radi sebičnog profita, a nisu imali jasam plan i strategiju samostalnog poslovanja i kod takvih ekipa je uspjeh zagarantovan max 40% ali obično se kreće od 20-30%

  4. Vibor Cipan

    Vibor Cipan

    25. 05. 2011. u 11:59 pm Odgovori

    Pozdrav Dario,
    Hvala na komentaru – čisto da potvrdim – da, razlog razilaženja je jednostavno nemogućnost Grupe da parti naše planove oko UX usluga, service designa i, dakako, Wall of Tweetsa. Na brandingu i razvoju se več uveliko radi, siguran sam da će ekipa s Netokracije znati sve na vrijeme 🙂

    U svakom slučaju, hvala na podršci!

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Startupi

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Novost

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Tvrtke i poslovanje

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Programiranje

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Tvrtke i poslovanje

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Programiranje

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?