Vip Adria League ulazi u drugu sezonu - Netokracija

Novi format kvalifikacija za Vip Adria League daje više prostora manjim timovima

Vip Adria League lagano ulazi u svoju drugu sezonu u kojoj nas čekaju i neke izmjene, ponajviše kada je riječ o kvalifikacijama. Uskoro nas čeka objava prvih pozvanih timova, a CS:GO se kreće igrati početkom travnja.

Vip Adria League ponovno je s nama! Drugo izdanje regionalne esport lige koju uz pomoć ESL-a organizira Vipnet vraća se i ove godine u nešto drugačijem obliku, ali uz jednako (ako ne i više) napetosti, kvalitetnog gaminga i odličnih akcija.

Prva sezona Vip Adria League bio je nesumnjivo jedan od najvažnijih esport događaja u regiji. Istina, organizacija se borila s nekim “porođajnim mukama” te samim time nije u svakom trenutku sve funkcioniralo savršeno, ali kada se sve zbroji i oduzme, Vip Adria League je bez sumnje pomogla regionalnoj esport sceni.

Upravo na krilima velikih očekivanja polako se gradi druga sezona lige koja će se održavati ove godine. Igrat će se CS:GO i LoL, a novost je i to što će biti pozvana samo dva tima iz svake igre, za razliku od prošlogodišnja četiri. Organizatori ovim potezom planiraju dati više mjesta manjim timovima koji će do svog mjesta dolaziti kroz kvalifikacije.

Nešto drugačije kvalifikacije

Podsjetimo, prošla sezona lige protekla je u dominaciji timova Valiance i KlikTech, a dok je Valiance suvereno prošao CS:GO natjecanje, KlikTech je osvojio duplu krunu, pobijedivši u LoL finalu, a njihov igrač Edi Bešić bio je najbolji i u FIFA natjecanju.

Prema informacijama na službenim stranicama lige, kvalifikacije će se ove godine održavati u nešto izmijenjenom formatu, a CS:GO natjecanja počet će prva. Nakon što budu poznati svi timovi koji će se natjecati u CS:GO grupnoj fazi, na red će doći LoL, a studeni će opet biti rezerviran za LAN finale u obje igre.

Fond nagrada će ove godine biti najmanje 20 tisuća eura, a organizatori napominju kako je Vip Adria League prvenstveno natjecanje koje treba služiti kao profesionalno esport okruženje prvenstveno orijentirano prema manjim timovima iz regije. Timovi tako ovdje imaju priliku ispitati kako izgleda natjecati se na višoj razini i steći iskustvo, ali i pokazati se esport zajednici. Jasno, jednokratne financije ne koriste timovima jednako kao i sponzorski ugovori i stalna primanja.

Finale na poznatom mjestu

Jasno, tu su i veći timovi koji će biti svojevrsni “nositelji” grupa, a u grupnoj fazi natjecat će se po osam timova.

Put do finala na ovogodišnjem Reboot InfoGameru će izgledati ovako:

  • Nakon objave pozvana dva CS:GO tima, kreću otvorene kvalifikacije
  • Kroz kvalifikacije će se 16 timova podijeliti u 4 double elimination grupe
  • Početkom lipnja održat će se još jedne ekstra kvalifikacije za sve timove
  • Grupe će činiti dva pozvana tima, četiri najbolja iz double elimination runde i dva iz dodatne runde kvalifikacija

Ista pravila odnosit će se i na LoL i CS:GO, a najveća razlika je što se kvalifikacije za obje igre neće održavati u isto vrijeme kao što je bio slučaj prošle godine. Tako će se travanj i svibanj igrati kvalifikacije za CS:GO, a lipanj i srpanj će biti rezervirani za LoL. Grupna faza kreće u rujnu, a finala su u studenom kao i prošle godine.

Što nas čeka?

Čini se kako će ovogodišnje izdanje lige nastojati popraviti mane prve sezone koje su bile najviše izražene upravo u kvalifikacijama. Naime, prošlogodišnje online kvalifikacije susrelo je dosta produkcijskih problema koji se u drugoj sezoni moraju ispraviti, a čini se kako je novi format kvalifikacija osmišljen upravo zato.

Kako će se ove godine kvalifikacije za svaku igru održavati posebno, trebalo bi svima biti malo lakše. Osim toga, ovakav format kvalifikacija omogućava više prilike za kvalifikaciju u grupnu fazu, ali također ostavlja nešto mjesta za pogrešku kako timovi ne bi ovisili samo o jednom meču za kvalificiranje.

Osobno pretpostavljam kako će prošlogodišnji pobjednici svakako biti pozvani u ligu, što je i donekle potvrđeno na današnjoj konferenciji za novinare, a preostaje vidjeti tko će zauzeti ostala dva mjesta. KlikTech je do sada dominirao sezonu EBL-a, a Valiance je neupitno najjači CS:GO tim na ovim prostorima. Zanima me samo koliki će biti omjer “poznatih” i “nepoznatih” timova koji prođu u grupe.

Nema sumnje da će Vip Adria League i ove sezone okupiti kvalitetne igrače i timove, a ostaje nam vidjeti koliko će organizatori lige popraviti probleme prve sezone, i unaprijediti ono što je prošle godine bilo dobro.

Za više informacija o Vip Adria League posjetite službene ESL stranice i pratite ligu na društvenim mrežama.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

Netokracija Podcast

Zašto je ovogodišnji Infobip Shift bio za nas najgori, ali i najbolji?

Infobip Shift za nas nije počeo idealno, ali je završio savršeno. Otkrili smo više o umjetnoj inteligenciji i developerskoj produktivnosti te snimili ispovijesti 6 startupa o izazovima, atmosferi među VC-jevima i planovima za iduću godinu.

Tvrtke i poslovanje

16 lekcija koje sam kao suvlasnik digitalne agencije naučio o poslovanju u SAD-u

Pet godina redovito posjećujem SAD, ne bih li upoznao zemlju i proširio poslovanje naše agencije na to tržište. Puno se toga razlikuje od Hrvatske i Europe općenito, a u ovom tekstu dijelim najvažnije lekcije. 

Tvrtke i poslovanje

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Tehnologija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).