Večernji popunio svoj Facebook timeline Ćirom, Tuđmanom i 50 godina hrvatske i svjetske povijesti

Večernji popunio svoj Facebook timeline Ćirom, Tuđmanom i 50 godina hrvatske i svjetske povijesti

Večernji list je povodom 50 tisuća fanova svoje službene Facebook fan stranice odlučio popuniti svoj Facebook timeline s preko 50 godina tiskane povijesti Hrvatske i svijeta. Od prvog čovjeka na mjesecu do uspjeha na Svjetskom nogometnom prvenstvu i smrti prvog hrvatskog predsjednika, "Večernjak" je popunio timeline s preko 50 godina sadržaja koje će zanimati i one koje povijest nije zanimala u školi.

Večernjakov arhiv u Facebookovom formatu.

Večernji list je povodom 50 tisuća fanova svoje službene Facebook fan stranice odlučio popuniti svoj Facebook timeline s preko 50 godina tiskane povijesti Hrvatske i svijeta. Od prvog čovjeka na mjesecu do uspjeha na Svjetskom nogometnom prvenstvu i smrti prvog hrvatskog predsjednika, “Večernjak” je popunio timeline s preko 50 godina sadržaja koje će zanimati i one koje povijest nije zanimala u školi.

Dario Markas, glavni urednik internetskog izdanja Večernjeg lista, za Netokraciju je izjavio kako su željeli iskoristiti bogatu arhivu Večernjeg lista što im je bila i jedna od prednosti:

Kao i svi renomirani svjetski listovi, Večernji danas želi biti na svim platformama i mrežama, odnosno svugdje gdje su njegovi čitatelji, pa smo tako dio naše povijesti odlučili podijeliti i s fanovima na Facebooku. Naslovnice su već izašle u tiskanom obliku povodom obilježavanja 50 godina Večernjeg lista, te smo odlučili da je najbolji trenutak za isto učiniti na Facebooku sada kada smo prošli brojku od 50.000 fanova na najpopularnijoj društvenoj mreži. Večernji je ovako prvi od vodećih hrvatskih portala najbolje iskoristio mogućnosti koje Timeline pruža. Htjeli smo i pokazati da smo već 50 godina popratili vjerodostojno i profesionalno sve najvažnije događaje kada su mogli biti objavljeni samo na papiru, te da ćemo nastaviti jednako i u digitalnoj budućnosti. Inače, 50.000 fanova je tek prva letvica koju smo preskočili od mnogih visokih ciljeva koji smo sami pred sebe postavili početkom ljeta jer uskoro želimo postati glavni igrač na tržištu news portala, što Večernji svakako može i mora postati.

O Facebookovom timelineu smo pisali još kada je prvi put predstavljen na Facebookovoj F8 konferenciji, kada se isprva činio kao izuzetno zanimljivo rješenje koje su u nadopunjavanju povijesti iskoristili ne samo pojedinci već i mnogi brendovi. U stvaranju i realizaciji projekta pomogao je Nebojša Grbačić, savjetnik Večernjem listu za društvene mreže, inače član Netokracijine redakcije. Pogledajte Večernjakov timeline na njihovoj Facebook fan stranici, klikajući na desetljeća i godine s desne strane te društvene mreže.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

    • Nebojša Grbačić

      Nebojša Grbačić

      17. 09. 2012. u 2:57 pm Odgovori

      Hej Nakitina. Kao čovjek koji je pokrenuo Facebook/Twitter priču u Jutarnjem i koji sad vodi Večernji, mogu ti reći samo jednu stvar – good luck with that. 🙂 Nije bitan broj fanova, već interakcije koje ti fanovi imaju. Par desetaka tisuća fake fanova vs. par tisuća pravih fanova, uopće se ne može uspoređivati. A i valja imati na umu da je VL tek nedavno krenuo u FB strategiju, pa će biti i tih strašno važnih brojki. 🙂

    • valic

      valic

      17. 09. 2012. u 11:37 pm Odgovori

      jedan od rijetkih portala koji nema ni jednog fake fana 🙂
      osobno sam otvarao profile za FB i twitter Večernjeg, i znam kako je išlo skupljanje fanova
      većinom onom logikom, zrno po zrno pogača,

      a i kako Nebojša kaže, tek se nedavno krenulo sa nekom strategijom za FB
      istina kasnimo malo, ali kvaliteta će ipak biti sve važnija od kvalitete

    • Nebojša Grbačić

      Nebojša Grbačić

      18. 09. 2012. u 11:29 pm Odgovori

      Kakvo je to pitanje? 🙂 Klikovi koji dolaze s Facebooka, statistike koje to potvrđuju, naravno da je in. Posebice kad su mediji u pitanju. Jer konverzija FB fana u slučaju medija je najtransparentnija i jasnija – kliknuo na članak i otišao na portal. Digao čitanost. Zato je divno raditi FB medija i koristiti FB kao medij. 😉

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Društvene mreže

Biste li plaćali za korištenje Facebooka i Instagrama? A YouTubea i X-a?

Nova epizoda Netokracijina podcasta kao da se nije odmaknula od Noći vještica jer strava se nastavlja - big tech ekipa uvodi pretplate na sve strane. No, dogodila se jedna stvar koja nam daje nadu... Elon Musk održao je prvi "all hands" sastanak!

Ekskluzivno

Daytona osigurala 2 milijuna dolara od investitora poput CEO-a Stack Overflowa i Damira Sabola

U najranijoj, pre-seed rundi financiranja, Daytona je osigurala investiciju od čak 2 milijuna dolara, primarno od poznatih američkih i hrvatskih (su)osnivača.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Intervju

Kako esport industrija izgleda danas – iz perspektive partnera, sponzora, igrača i regulatora?

Ovoga prosinca u Zagrebu čeka nas prvo izdanje Beyond Esports konferencije koja se, kao što joj i ime kaže, bavi esport industrijom i svemu onome što ju pokreće.

Mobilne aplikacije

Vinare čeka EU regulativa, ali Kovačević i Drmač imaju rješenje: Craft Technology E-etikete!

Tko god je imao doticaja s EU regulativama zna da nisu jednostavne niti ih se smije shvatiti olako. Jedna takva stiže i u svijet vinara, a hrvatski Craft Technology mogao bi im tu biti od velike pomoći.

Tvrtke i poslovanje

LAQO opet u potrazi za najodrživijim tech rješenjima koja će nagraditi s 18 tisuća eura

Nakon uspješnog prvog izdanja s više od 250 prijava, krenule su prijave za drugo izdanje LAQOthona, nagradnog natječaja idejnih tech rješenja na temu održivosti u organizaciji Croatijinog LAQO osiguranja, prvog 100 posto digitalnog osiguranja.

Netokracija Podcast

Hoće li robotaksiji na ulice Zagreba i – kad?

I je li uopće realno očekivati da će se to dogoditi? U ovoj epizodi Netokracijinog podcasta pretresli smo tu vruću temu i to iz svih kutova - tehnološkog, operativnog, financijskog i komunikacijskog.

Intervju

10 godina Lean Startup Hrvatska: Ekosustav nekad i danas, što je plan za Smion?

Nakon 10 godina i na desetke radionica, edukacija i događaja Lean Startup Hrvatska postaje Smion te se nastavlja još više fokusirati na razvoj poduzetničkog i inovacijskog ekosustava. U velikom intervjuu, komentiramo desetljeće iza njih, kao i okolnosti na domaćoj sceni nekada i danas.

Analiza

Diskriminira li PlayStation Store Hrvate? Popusta nemamo, euro se tek uveo, a plaćali smo bonovima…

Domaće obožavatelje PlayStation konzole ova godina nije nimalo mazila. Štoviše cijelu godinu obilježio ih je osjećaj "zadnje rupe na svirali" jer sve do sredine studenog nisu mogli kupovati karticama. Zašto? PlayStation Store 11 mjeseci nije prešao na euro niti je dvojno iskazivao cijene...