Urška Sršen najutjecajnija žena startup scene u Srednjoj Europi

Urška Sršen iz Bellabeata najutjecajnija žena startup scene u Srednjoj Europi

Na jučerašnjem finalu Central European Startup Awards (CESA), održanom u ljubljanskom ABC akceleratoru, saznali smo tko su najbolji sredonjoeuropski startupi i istaknute osobe, a najutjecajnijom ženom u regionalnoj startup zajednici proglašena je Urška Sršen iz Belleabeata, ujedno pobjednica hrvatskog finala CESA nagrada, u istoj kategoriji.

urska_abc_cover
Urška nije osobno mogla preuzeti priznanje jer se nalazi u Kini, gdje Bellabeat također ima ured, ali se javila na dodjelu nagrada video pozivom. ABC akcelerator/Siniša Kanižaj

Ljubljanski ABC akcelerator jučer je bio domaćin velikog finala Central European Startup Awardsa (CESA) za najbolje srednjoeuropske startupe i istaknute osobe. Događanju u Ljubljani prethodila su nacionalna finala, a organizatori ističu kako su ove godine zaprimili čak 800 jedinstvenih nominacija u 12 kategorija CESA nagrada. Također, dodaju, kako je posebno ‘jaka’ bila kategorija za najbolji startup u ranoj fazi rasta, gdje se prijavilo gotovo 150 startupa mlađih od godinu dana. Druga iznimno kompetitivna kategorija bila je ona za startupe s najvećim društvenim utjecajem gdje su prikazani različiti koncepti poboljšanja svakodnevnog života, od zdravlja do edukacije i agrikulture.

Urška Sršen, pobjednica u hrvatskom finalu CESA nagrada u kategoriji za najutjecajniju ženu, u Ljubljani je dobila novo priznanje. Naime, proglašena je najutjecajnijom ženom startup scene u Srednjoj Europi.

Poljski Brainly startup godine u Srednjoj Europi

Srednjoeuropski startupom godine proglašen je poljski Brainly, a ujedno je riječ o startupu s najvećim društvenim utjecajem. Najbolji fintech startup je slovenski Invoice Exchange, austrijski sektor5 je najbolji coworking prostor, a priznanje za najbolji studio za razvoj igara otišlo je srpskom Awakening of Heroes.

Investitorom godine proglašen je Andrej Kiška, ulagač iz češkog Credo Venturesa, bloger i gostujući autor za Forbes, The Next Web, Tyinternety.cz, Czechrunch, Startitup.sk. Forbes 30 under 30 te Netokraciju.

Pobjednici iz Ljubljane imaju priliku natjecati se na globalnoj razini s pobjednicima iz drugih regija na događaju Global Grand Finals 2017. Popis svih priznanja može se pronaći na službenim stranicama, a Urški želimo puno sreće u globalnom finalu.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Digitalni marketing

Što zajedničko imaju cajke, McDonald’s i Jack Daniels? Izvrsno targetiranje potreba.

“Zašto su cajke toliko popularne?" pitanje je koje se svako malo vrati "na tapet". Na tom tapetu uz cajke i neke druge ukuse i interese sjede razni brendovi koje određene skupine štuju kao dio njihovog identiteta. Pitanje brendinga proizvoda tako više nije samo marketinško, kao što ni pitanje cajki - nije samo glazbeno.

Što ste propustili

Novost

Google dobio zeleno svjetlo za akviziciju Photomatha

Službeno je - aplikacija Damira Sabola koja pomaže kod učenja matematike postat će dio Googlea.

Intervju

Factory se u potpunosti oprostio s Plavom tvornicom i doživio potpuni rebranding

Iako je Plava tvornica još ranije promijenila ime u Factory, sada ostaje i bez prepoznatljive plave boje doživjevši kompletan rebranding. Koliko je takav korak bio zahtjevan, ali i potreban, otkrila nam je direktorica marketinga Marijana Butorac.

Zabava i zanimljivosti

Kako su Konzumovi plišani Zvjerići uz AR tehnologiju postali virtualne igračke?

Kampanje maloprodajnih lanaca koje potiču pozitivne promjene, ali u isto vrijeme nude zabavne sadržaje za djecu u Hrvatskoj su sve popularnije. Konzum ponovno ide korak dalje i u najnovijoj takvoj kampanji donosi virtualne likove Zvjerića.

Panel

Što Infobip, ReversingLabs i Syntio uče studente na FER-u?

S poznatim hrvatskim tvrtkama razgovaramo o njihovim "vještinama" na FER-u: od osnova kako su koncipirali kurikulum kolegija i što bi savjetovali drugima koji planiraju isto, do toga što im je bio prioritet prenijeti studentima u vezi njihovog područja rada i kako su se polaznici snašli s pojedinom materijom.

Tvrtke i poslovanje

Matija Nakić: Kako u krizi privući investitore i velike klijente, a kako veteranski kadar?

U novoj epizodi Netokracija podcasta, o građenju odnosa s investitorima, privlačenju veterana u tim i investicijskoj klimi iz perspektive jednog startupa pričamo sa su-osnivačicom Farseera, Matijom Nakić.

Intervju

Andrea Knez Karačić: Broj godina iskustva ne određuje nečiji senioritet

U seriji intervjua s iskusnim inženjerima domaće IT industrije otkrivamo kako su izgledali njihovi karijerni putovi, kako se postaje senior i ostaje u tijeku s novim tehnologijama, je li bolje specijalizirati se za određenu tehnologiju ili biti generalist i - što bi savjetovali juniorima.