U Uberu su pripremili niz podataka o korištenju njihovih usluga u Zagrebu i na obali tijekom novogodišnje noći, a podaci pokazuju da su korisnici prosječno čekali 3 minute, najzaposleniji Uberov partner-vozač odradio je čak 34 vožnje u novogodišnjoj noći, a najveći 'partijaner' koristio je Uber te noći čak šest puta.

Nova godina je iza nas, a u Uberu su bili vrijedni te su pripremili niz podataka o korištenju njihovih usluga u Zagrebu te Splitu i Dubrovniku tijekom novogodišnje noći. Tako podaci pokazuju kako je prosječno vrijeme čekanja na vožnju iznosilo 3 minute, odnosno korisnici u Zagrebu čekali su malo duže (3,1 minutu) od onih na dalmatinskoj obali (2,9 minuta). Također, u Uberu znaju i tko je korisnik s najviše Uber vožnji u novogodišnjoj noći, a riječ je o Darku Kontinu koji je Uber tijekom te noći koristio čak šest puta.
Počeli smo slaviti u kući jednog prijatelja, ali kako smo se približavali ponoći odlučili smo otići u neki od klubova na Jarunu. Koristili smo Uber jer se od samog početka novogodišnje noći pokazao pouzdanim i uvijek na raspolaganju kad nam je najviše trebala vožnja. Svaki put smo čekali manje od pet minuta. Još smo nekoliko puta koristili aplikaciju tijekom iste noći.
Na obali je najveći partijaner bio korisnik koji se četiri puta vozio Uberom u svega nekoliko sati.
Cijene vožnje u prosjeku veće i do 3 puta, vozila najtraženija u 21 sat

U novogodišnjoj noći, jedan partner-vozač Ubera odradio je čak 34 vožnje, više od bilo kojeg drugog Uberovog vozača te noći, a riječ o Zoranu Šlosaru. Zoran kaže da je tek drugi dan shvatio koliko je vožnji odradio, ali i da je noć prošla bez ijednog incidenta.
No, velika potražnja za Uberom pokrenula je i dinamično određivanje cijene te su četiri od deset vožnji bilo je po redovnim cijenama. Za vožnje s dinamičnim cijenama multiplikator u prosjeku nije bio viši od tri u Zagrebu, odnosno dva na obali, no što ne znači da u određenim trenutcima nisu bile i veće (ili manje). Najveća potražnja za vožnjama bila je oko 21 sat, kažu u Uberu. Stoga se opravdano postavlja pitanje jesu li korisnici odustajali od vožnje te koliko je takvih vožnji bilo, no na to nismo dobili odgovor.
U Uberu također navode kako se tek 32 korisnika odlučilo podijeliti troškove vožnje s ostalim korisnicima, koristeći ‘split fare’ opciju, što navodi na zaključak kako korisnici Ubera u Hrvatskoj nisu previše skloniti dijeliti vožnje. Uz to, u Uberu navode kako je 61 korisnik stigao na svoje odredište samo nekoliko minuta prije ponoći dok je oko 50 korisnika poslalo članovima svoje obitelji ili prijateljima putem Uberove ‘Share ETA’ opcije informacije o tome gdje se nalaze i koliko im treba da dođu do odredišta. Jeste li i vi koristili Uber u novogodišnjoj noći i kakva su vam iskustva?
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Branimir
04. 01. 2017. u 2:56 pm
U 4 ujutro sam otvorio aplikaciju i surge price je bio 4.9x 🙂
Miroslav
04. 01. 2017. u 3:06 pm
Između 1 i 5 smo nekoliko puta otvarali app i surge nije bio ni blizu 3x kako je navedeno u članku, svaki put je bio iznad 4.5x i skakalo je skroz do 5.5x
Eto i jednog screenshota okinutog u 3:49
https://s29.postimg.org/9pp8qz7pz/Screenshot_20170101_034946.png
Mia Biberović
04. 01. 2017. u 3:37 pm
Da, i meni je bio 4,9 oko 4 ujutro. No, navode da je prosjek bio oko 3.