Prije nekoliko dana započelo je još jedno izdanje studentskog natjecanja TVZ Mobile Challenge Cup za sve koji se žele baviti razvojem mobilnih aplikacija. Dok natjecateljski dio ostaje otvoren samo za studente Tehničkog veleučilišta u Zagrebu, edukacijski se dio, nazvan Bauštela, širi na sve zainteresirane.

Prošle je godine u natjecanju sudjelovalo više od 250 studenata, a ove se godine uključio velik broj partnera – tvrtki koje nagrađuju najbolje i sudjeluju u njihovoj edukaciji. Tu su APIS IT, CISEx, Citus, Codeanywhere, Combis, Croz, drap, Five, IN2, Infinum, Megatrend, Minus5, Mobendo, mStart, Nanobit, Productive, SPAN, TuneIT, RaZa i ZIP. Voditelj natjecanja Milan Jovanović na otvaranju je naveo što sudionike očekuje:
Kroz šest ponedjeljaka u veljači i početkom ožujka, najbolji stručnjaci Fakulteta prometnih znanosti te tvrtki Five, SPAN, Infinum, Nanobit i Mobendo kroz šest povezanih tema – Idea and business case, Design, Development, Project Management, Marketing i Pitch pružit će nam uvid u svoja bogata iskustva, višestruko potvrđena na međunarodnoj sceni. Lineup je to kojeg bi poželjeli mnogi profesionalni organizatori konferencija, a kod nas mogu doći svi koji žele učiti i razmjenjivati iskustva, neovisno jesu li to naši ili studenti drugih fakulteta ili pak profesionalci tih specifičnih područja željni vrhunske edukacije i druženja.
TVZ Mc2 krenuo je kao natjecanje programera, a već druge godine odlučilo se uključiti i dizajnere. Međutim, edukacijski dio, Bauštela, obuhvatit će više od programiranja i dizajniranja. Planira se povezati stručna zajednica, studenti i tvrtke kako bi se kroz šest besplatnih, interaktivnih predavanja prošao kompletan proces razvoja mobilnih aplikacija. Oni koji se nikada nisu susreli s razvojem mobilnih aplikacija imat će priliku naučiti od najboljih, dok će oni s iskustvom moći svoje iskustvo podijeliti s drugima i vidjeti kako njihovi kolege rade onaj dio razvoja aplikacije koji ih zanima.
Više informacija o događaju pratite na službenoj stranici.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.