Tutotod u App Storeu: Preuzmite iPad aplikaciju za djecu

Stigao TutoTod za iPad: Preuzmite domaću kreativnu aplikaciju za vas i vaše najmlađe

Ako pratite domaće perspektivne startupe, vjerojatno ste već čuli za TutoTod, aplikaciju za roditelje djece od jedne do pet godina, čiji su članovi tima projekt razvijali u sklopu Zagrebačkog inkubatora poduzetništva. Aplikacija je konačno dostupna u App Storeu za iPad uređaje, a ako imate mališana, preuzmite ju i provjerite kakve zabavne i kreativne tutorijale nudi.

tutotod tim 1

Tim koji stoji iza aplikacije, Antonija Horak, Petra Klasić i Tomislav Jurišić, na ideju je došao radeći na projektu “Mali kreativci”, edukativno-kreativnoj radionici za djecu, gdje su osluškivali probleme roditelja u njihovom direktnom radu sa svojom djecom. Odlučili su spojiti svoje struke, marketing, pedagogiju i dizajn, kao i osobno roditeljsko iskustvo, nakon čega je nastao TutoTod. Aplikacija se konačno može preuzeti putem App Storea, a Antonija Horak, CEO, objašnjava zbog čega je bilo potrebno nešto više vremena za njenu objavu:

Od ideje, odnosno ulaska u ZIP, do danas prošlo je 10 mjeseci. Aplikacija je bila spremna i ranije, ali su nas financije kočile. Sad je sve sjelo na svoje mjesto.

Niste kreativni, nemate vremena? TutoTod priskače u pomoć

tutotod-detalj-2

Aplikacija je temeljena na TutoTodovom istraživanju u kojem je sudjelovalo nešto više od 400 roditelja. Istraživanje je pokazalo koji su problemi roditelja kad su u pitanju kreativna igra i izrada rukotvorina sa svojom djecom, a to su nedostatak vremena, nedostupnost materijala, nedostatak ideja, nemogućnost motivacije djeteta na aktivnost i nekreativnost roditelja. TutoTod jednom aplikacijom želi riješiti sve navedene probleme, na jednostavan način – nudi odabir materijala i alata, a korisnik bira ono što u tom trenu ima pri ruci. Na temelju toga, moguće je odabrati tutorijal za čiju izradu su potrebni isključivo materijali i alati koje je odabrao korisnik. Vrijeme izrade pojedine aktivnosti kreće se od 5 do 30 minuta, a jednostavni koraci u obliku slika-tekst, uz dodatne savjete, svakog amatera pretvaraju u iskusnog kreativca. Kako kaže Antonija:

Nema više dugotrajne pretrage tutorijala po internetu i nepotrebnog gubitka vremena. Vrijeme je da roditelji svoje, ionako prekratko, vrijeme provedu kvalitetno sa svojom djecom jer kvalitetno vrijeme s djetetom uključuje rad na svim aspektima razvoja.

Uz tutorijale se vježba motorika i pažnja djeteta, razvija se mašta i kreativnost, dijete uči o svijetu oko sebe, vježba komunikaciju, zabavlja se i zbližava s roditeljem, nadovezuje se Petra Klasić, suosnivačica.

Freemium model

Aplikacija s 9 tutorijala je besplatna, dok se ostalih 40 plaća.
Aplikacija s 9 tutorijala je besplatna, dok se ostalih 40 plaća.

Osim što je prošao inkubatorski i akceleratorski program u ZIP-u, gdje je osigurao prvu investiciju, tim je na prošlogodišnjem Zagreb Connectu osvojio treće mjesto. Također, ostvarili su i državne poticaje HAMAG BICRO-a te poticaje Grada Zagreba. Sama aplikacija je besplatna za preuzimanje i u njoj se nalazi 9 tutorijala. Ukupno ima 49 tutorijala, a 40 plaćenih dostupni su u dva paketa, svaki po cijeni od 2,99 dolara. Antonija smatra da je freemium poslovni model ujedno i dobar marketinški potez:

Vjerujemo da imamo kvalitetan proizvod, pa želimo ljudima dati mogućnost da ga isprobaju prije nego ga kupe.

U tijeku je promocija proizvoda u Hrvatskoj, a u rujnu se planira isto po SAD-u. Želja im je ući u Editor’s Choice na App Storeu, što bi zasigurno pomoglo većem broju preuzimanja aplikacije, a do kraja godine trebala bi biti dostupna i verzija za iPhone, dok je ona za Android na čekanju.

Do tada, ako imate iPad i klinca željnog druženja i razvijanja novih vještina, provjerite zajedno što to nudi TutoTod.

Molimo da prihvatite sve kolačiće kako biste mogli vidjeti ovaj sadržaj

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Tvrtke i poslovanje

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Programiranje

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Tvrtke i poslovanje

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Programiranje

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?