TrendMe daje vam priliku da postanete (virtualni) modni kreator
TrendMe društvena je mreža posvećena isključivo modi, no za razliku od većine koja je posvećena onome što ste zadnje kupili, TrendMe je posvećen onome što ste kreirali. Pokrenut 2009., TrendMe je u godinu dana okupio preko 25 tisuća posjetitelja mjesečno te dogovorio suradnju s preko 100 modnih marki, poput Tom Tailor, Guccija, Diora i Lacoste. Osnova TrendMea je alat koji vam omogućava stvaranje vlastitih modnih kombinacija od desetak tisuća modnih artikala. Cipele, košulje, čizme, haljine, hlače itd. TrendMe će se svidjeti svima koji vole modu ili jednostavno žele vidjeti kako izgledaju Dieselove najnovije traperice...
TrendMe društvena je mreža posvećena isključivo modi, no za razliku od većine koja je posvećena onome što ste zadnje kupili, TrendMe je posvećen onome što ste kreirali. Pokrenut 2009., TrendMe je u godinu dana okupio preko 25 tisuća posjetitelja mjesečno te dogovorio suradnju s preko 100 modnih marki, poput Tom Tailor, Guccija, Diora i Lacoste.
Osnova TrendMea je alat koji vam omogućava stvaranje vlastitih modnih kombinacija od desetak tisuća modnih artikala. Cipele, košulje, čizme, haljine, hlače itd. TrendMe će se svidjeti svima koji vole modu ili jednostavno žele vidjeti kako izgledaju Dieselove najnovije traperice…
Kombiniraj!
Iako Nik Praskaton, crtić koji smo imali često prilike vidjeti na HRT-u, nije poznat po istančanom modnom ukusu, TrendMeovom poziv da “kombiniramo” teško je odoljeti. Ugrađeni alat uz nekoliko klikova miša omogućava vam biranje artikala po marki, stilu i boji.

Svakom artiklu možete mijenjati boju, a nakon što ste zadovoljni kombinacjom možete je spremiti i objaviti.
Tražite inspiraciju? TrendMe se pobrinuo uvijek pri ruci imati slike s modnih pista koje također možete pretraživati po modnoj marki, boji i kolekciji. Upravo detaljna organiziranost olakšava korisnicima snalaženje i korisnicima koji inače ne koriste web aplikacije.
Kako je pokrenut TrendMe otkriva Admir Đozović
Admir Đozović voditelj je razvoja poslovanja TrendMea i samo za Netokraciju otkriva kako je projekt pokrenut te kako su uspjeli ostvariti suradnju s poznatim modnim markama. Uz Đozovića, na TrendMeu rade i gospoda Dejan Potočić koji vodi development te Luka Reicher kao dizajner. Modnim brendovima i marketingom se pak bavi Bruno Smiljan.
Je li TrendMe proizašao iz iskustava osnivača odnosno kako ste se baš uhvatili modnog projekta?

Naravno, imati samo info modni portal uz današnju konkurencije nije neka revolucija. Tako da smo se nakon detaljnog istraživanja tržišta, brojnim intervjuima s ljepšim spolom odlučili napraviti nešto što će curama i ženama olakšati život. Znači, odlučili smo im skratiti muke prilikom traženja idealne haljine ili idelnih cipele kao i skratiti muke višesatnog isprobavanja modnih artikala pred vlastitim ogledalom.
Surađujete s velikim brojem poznatih brendova. Kako ste postigli tu suradnju i što mislite da je prednost jednog internetskog projekta pri pregovorima s “offline” tvrtkama?
Budući da modni brandovi još nisu navikli na internetsko oglašavanje i prezentaciju ponude svojih modnih artikala na način na koji to funkcionira u svijetu, moram priznati da je sam proces pregovaranja sve osim lak posao. Danas je i previše trgovačkih centara i dućana, tako da klijenti s vremenom postaju sve svjesniji nužnosti da se istaknu iz mase. Naš je zadatak da ih u to uvjerimo prije drugih te ih i na neki način educiramo o novim i povoljnijim načinima dosega do ciljane publike.
Planovi za širenje? Regija, Europa, svijet…

Naravno, TrendMe.net funkcionirao i na engleskom jeziku te preko 60 posto korisnika dolazi iz inozemstva. Korisnici ne dolaze na trendMe samo zbog ponude lokalnih modnih artikala, njihovih cijena i popisom trgovina, nego kao glavnu prednost trendMe portala vide upravo alat društvenog umrežavanja s ostalim zaljubljenicima u modu širom svijeta. S obzirom da smo od danas krenuli i u realizaciju suradnje s modnim učilištem Profokus u planu imamo i slične modne projekte koji će nam pomoći da zaokružimo ciklus cjelokupne ponude na tržištu modnog dizajna, kostimografije, modnog stilizma i vizažizma.
Iako u svijetu postoji nekoliko portala sa sličnim funkcionalnostima kombiniranja artikala ne postoji ništa slično s poslovnim modelom i s kombinacijom funkcionalnosti i ponude koju smo mi objedinili. Upravo zbog toga sam pozitivan u pogledu činjenice da ćemo i na svjetskom tržištu ubrzo nači svoje mjesto.
Najveća boljka servisa koji istovremeno pokušavaju biti društvene mreže nedostatak je korisnika. Čini se da je TrendMe zasad našao svoju nišu i publiku tako da imaju priliku potpuno razviti svoj alat. Ukoliko ste se ikada htjeli iskušati kao modni kreatori i krenuti stopama Johna Galliana, Marca Jacobsa ili Miuccie Prade, isprobajte TrendMe!
Jeste li već “kombinirali” na TrendMeu? Kako vam se sviđa servis?
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Marina Michal
24. 10. 2010. u 2:05 am
dobro hvala. A ako imam spremnu malu kolekciju koju sama kod kuce izradila.Sve u vuni winter 2010,gdje to mogu objaviti ili plasirati? na kojoj modnoj pisti? postoji li nesto za pocetnike? hvala
Svijetlana
07. 04. 2018. u 9:08 am
Poštovani,
Da li taj portal još uvijek radi, jer polyvore se ugasio i članovi traže nešto novo, a ja mislim da je to novo trendme. Ne mogu ući na svoj profil, jer sam zaboravila lozinku, a ponovno postavljanje zaporke ne reagira.