Tin Kadoić je novi kreativni direktor u Five (Minutes) – u New Yorku!

Tin Kadoić je novi kreativni direktor u Five (Minutes) – u New Yorku!

Kako ekskluzivno doznajemo - Tin ‘Blackduke’ Kadoić, priznati hrvatski dizajner interaktivnih medija te suosnivač digitalne agencije Brlog, preuzeo je izazov vođenja njujorškog ureda digitalne agencije Pet minuta (koja iz Five Minutes krati ime u Five) gdje će mu nova "misija" (kako Kadoić sam opisuje) biti pojačavanje dizajnerskih kapaciteta za njihove globalne klijente koji čine preko 90 posto svih projekata. Naglasak će biti u projektima tvrtki iz New Yorka gdje je prisutan i spinoff startup Pet minuta - Shoutem!

Tin 'Blackduke' Kadoić prelazi u Five (Minutes)
Tin Kadoić od “slobodnjaka” postao je jedan od cijenjenih hrvatskih digitalnih dizajnera, što ga je i dovelo do nove pozicije u Fiveu.

Kako ekskluzivno doznajemo – Tin ‘Blackduke’ Kadoić, priznati hrvatski dizajner interaktivnih medija te suosnivač digitalne agencije Brlog, preuzeo je izazov vođenja njujorškog ureda digitalne agencije Pet minuta (koja iz Five Minutes krati ime u Five) gdje će mu nova “misija” (kako Kadoić sam opisuje) biti pojačavanje dizajnerskih kapaciteta za njihove globalne klijente koji čine preko 90 posto svih projekata. Naglasak će biti u projektima tvrtki iz New Yorka gdje je prisutan i spinoff startup Pet minuta – Shoutem!

Kadoić je dizajnerskoj i uopće internetskoj zajednici poznat već više od deset godina pod nadimkom “Blackduke”, a prije više od pet godina pokrenuo je, kao suosnivač i direktor, digitalnu agenciju Brlog u sklopu full service advertising agencije Bruketa & Žinić. U razgovoru za Netokraciju Kadoić ističe kako je u dosadašnjoj freelance i agencijskoj karijeri naučio kako je najbitnije zaista intenzivno raditi na projektima te na sebi.

Trud u akademskoj i profesionalnoj zajednici – se isplati

Potonje se vidi po njegovom dugogodišnjem radu kao predavač na zagrebačkom Studiju dizajna pri Arhitektonskom fakultetu u Zagrebu, gdje je počeo kao gost predavač za interaktivne medije, a danas drži tri kolegija: Uvod u interaktivne medije, Interaktivni dizajn te Interaktivni mediji. Od veljače Kadoić je i “core” član europskog ogranka međunarodne organizacije posvećene profesionalnom dizajnu interakcija IxDA, čiji je je prvi UX Meetup održan 25. veljače ove godine.

Kadoić naglašava kako će kroz prisutnost u New Yorku biti ključno intenzivnije komuniciranje s klijentima po pitanju korisničkog iskustva i dizajna:

Trenutno smo fokusirani na komunikaciju sa ključnim kao i potencijalnim klijentima, organiziranje ‘design sprintova’ i ‘workshopa’ putem predavanja, radionica i sudjelovanja u lokalnoj zajednici. Oblici participativnog dizajna danas aktivni u startup kulturi puno više podrazumijevaju fizičku prisutnost koja omogućava agilnije rješavanje krucijalnih problema digitalnih proizvoda. Takav pristup olakšava sve daljnje faze — razradu cjelokupnog korisničkog iskustva, vizualni dizajn te development.

S time se slaže i suosnivač Fivea, Viktor Marohnić, koji je naglasio za Netokraciju kako već nekoliko godina grade tim specijaliziran za korisničko sučelje te dizajn koji trenutno broji sedam članova što se, po njegovim riječima, vidi iz uspjeha nedavno predstavljene mobilne aplikacije za Ministry of Sound:

Sljedeći korak, nakon što smo izgradili ovakav tim i procese za izradu vrhunskih projekata, je pojačati prisutstvo na američkom tržištu. Tražili smo osobu koja nas može predstavljati na američkom i posebno NYC tržištu, graditi naš brend, brinuti se za ključne klijente i, najvažnije, pobrinuti se da ono sto isporučimo bude bolje od bilo koje slične agencije u NYC. Cilj je ni manje ni više nego da za koju godinu budemo broj jedan mobile development agencija u New Yorku.

Iako se slaže kako je izazov uskladiti dizajnerski i razvojni element svake tvrtke, Marohnić naglašava kako su taj izazov već davno riješili te kako je ‘Five’ tvrtka u kojoj glavnu riječ vode dizajneri.

Daj pet – Fiveovom novom kreativnom direktoru

Po pitanju osobnih pak izazova, Kadoića na novoj poziciji kao Creative Directora najviše vesele nova tržišta, veličine klijenata te ozbiljnosti projekata:

Veseli me rad s proizvodnim firmama, sa startupima i velikim brendovima koji imaju svoje proizvode. Pristup takvim projektima potpuno je različit od ponekad marginaliziranih “digitalnih” projekata u lokalnim kontekstima.

Kadoića veseli i mogućnost sudjelovanja kao predavača na konferencijama i radionicama svjetske razine, a – kaže – ne odmaže ni blizina Bushwicka i Williamsburga (kao kolijevki hipstera). Više o tome kako je Kadoić od “slobodnjaka” postao jedan od cijenjenih hrvatskih “digitalnih” dizajnera što ga je dovelo do pozicije u Fiveu moći ćete pročitati uskoro u opširnom intervjuu na vašoj Netokraciji. Zasad, poželimo sreću Kadoiću u novim, njujorškim izazovima!

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Startupi

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Tvrtke i poslovanje

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Programiranje

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Tvrtke i poslovanje

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Programiranje

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?