Tin Kadoić je novi kreativni direktor u Five (Minutes) – u New Yorku!

Tin Kadoić je novi kreativni direktor u Five (Minutes) – u New Yorku!

Kako ekskluzivno doznajemo - Tin ‘Blackduke’ Kadoić, priznati hrvatski dizajner interaktivnih medija te suosnivač digitalne agencije Brlog, preuzeo je izazov vođenja njujorškog ureda digitalne agencije Pet minuta (koja iz Five Minutes krati ime u Five) gdje će mu nova "misija" (kako Kadoić sam opisuje) biti pojačavanje dizajnerskih kapaciteta za njihove globalne klijente koji čine preko 90 posto svih projekata. Naglasak će biti u projektima tvrtki iz New Yorka gdje je prisutan i spinoff startup Pet minuta - Shoutem!

Tin 'Blackduke' Kadoić prelazi u Five (Minutes)
Tin Kadoić od “slobodnjaka” postao je jedan od cijenjenih hrvatskih digitalnih dizajnera, što ga je i dovelo do nove pozicije u Fiveu.

Kako ekskluzivno doznajemo – Tin ‘Blackduke’ Kadoić, priznati hrvatski dizajner interaktivnih medija te suosnivač digitalne agencije Brlog, preuzeo je izazov vođenja njujorškog ureda digitalne agencije Pet minuta (koja iz Five Minutes krati ime u Five) gdje će mu nova “misija” (kako Kadoić sam opisuje) biti pojačavanje dizajnerskih kapaciteta za njihove globalne klijente koji čine preko 90 posto svih projekata. Naglasak će biti u projektima tvrtki iz New Yorka gdje je prisutan i spinoff startup Pet minuta – Shoutem!

Kadoić je dizajnerskoj i uopće internetskoj zajednici poznat već više od deset godina pod nadimkom “Blackduke”, a prije više od pet godina pokrenuo je, kao suosnivač i direktor, digitalnu agenciju Brlog u sklopu full service advertising agencije Bruketa & Žinić. U razgovoru za Netokraciju Kadoić ističe kako je u dosadašnjoj freelance i agencijskoj karijeri naučio kako je najbitnije zaista intenzivno raditi na projektima te na sebi.

Trud u akademskoj i profesionalnoj zajednici – se isplati

Potonje se vidi po njegovom dugogodišnjem radu kao predavač na zagrebačkom Studiju dizajna pri Arhitektonskom fakultetu u Zagrebu, gdje je počeo kao gost predavač za interaktivne medije, a danas drži tri kolegija: Uvod u interaktivne medije, Interaktivni dizajn te Interaktivni mediji. Od veljače Kadoić je i “core” član europskog ogranka međunarodne organizacije posvećene profesionalnom dizajnu interakcija IxDA, čiji je je prvi UX Meetup održan 25. veljače ove godine.

Kadoić naglašava kako će kroz prisutnost u New Yorku biti ključno intenzivnije komuniciranje s klijentima po pitanju korisničkog iskustva i dizajna:

Trenutno smo fokusirani na komunikaciju sa ključnim kao i potencijalnim klijentima, organiziranje ‘design sprintova’ i ‘workshopa’ putem predavanja, radionica i sudjelovanja u lokalnoj zajednici. Oblici participativnog dizajna danas aktivni u startup kulturi puno više podrazumijevaju fizičku prisutnost koja omogućava agilnije rješavanje krucijalnih problema digitalnih proizvoda. Takav pristup olakšava sve daljnje faze — razradu cjelokupnog korisničkog iskustva, vizualni dizajn te development.

S time se slaže i suosnivač Fivea, Viktor Marohnić, koji je naglasio za Netokraciju kako već nekoliko godina grade tim specijaliziran za korisničko sučelje te dizajn koji trenutno broji sedam članova što se, po njegovim riječima, vidi iz uspjeha nedavno predstavljene mobilne aplikacije za Ministry of Sound:

Sljedeći korak, nakon što smo izgradili ovakav tim i procese za izradu vrhunskih projekata, je pojačati prisutstvo na američkom tržištu. Tražili smo osobu koja nas može predstavljati na američkom i posebno NYC tržištu, graditi naš brend, brinuti se za ključne klijente i, najvažnije, pobrinuti se da ono sto isporučimo bude bolje od bilo koje slične agencije u NYC. Cilj je ni manje ni više nego da za koju godinu budemo broj jedan mobile development agencija u New Yorku.

Iako se slaže kako je izazov uskladiti dizajnerski i razvojni element svake tvrtke, Marohnić naglašava kako su taj izazov već davno riješili te kako je ‘Five’ tvrtka u kojoj glavnu riječ vode dizajneri.

Daj pet – Fiveovom novom kreativnom direktoru

Po pitanju osobnih pak izazova, Kadoića na novoj poziciji kao Creative Directora najviše vesele nova tržišta, veličine klijenata te ozbiljnosti projekata:

Veseli me rad s proizvodnim firmama, sa startupima i velikim brendovima koji imaju svoje proizvode. Pristup takvim projektima potpuno je različit od ponekad marginaliziranih “digitalnih” projekata u lokalnim kontekstima.

Kadoića veseli i mogućnost sudjelovanja kao predavača na konferencijama i radionicama svjetske razine, a – kaže – ne odmaže ni blizina Bushwicka i Williamsburga (kao kolijevki hipstera). Više o tome kako je Kadoić od “slobodnjaka” postao jedan od cijenjenih hrvatskih “digitalnih” dizajnera što ga je dovelo do pozicije u Fiveu moći ćete pročitati uskoro u opširnom intervjuu na vašoj Netokraciji. Zasad, poželimo sreću Kadoiću u novim, njujorškim izazovima!

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Panel

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Što ste propustili

Intervju

Andrea Knez Karačić: Broj godina iskustva ne određuje nečiji senioritet

U seriji intervjua s iskusnim inženjerima domaće IT industrije otkrivamo kako su izgledali njihovi karijerni putovi, kako se postaje senior i ostaje u tijeku s novim tehnologijama, je li bolje specijalizirati se za određenu tehnologiju ili biti generalist i - što bi savjetovali juniorima.

Panel

Je li doktorski studij korak na koji se isplati odvažiti – dok radite?

Ivan, Petar, Tomislav i Goran iz Poslovne inteligencije opisali su nam svoj put do doktorske titule: zašto su upisali doktorski studij, što im je pomoglo kad je bilo najteže te koliko im je na kraju donio znanja koja danas mogu koristiti na poslu.

Mobilne aplikacije

Zašto (i) Spotify želi postati TikTok?

Spotify je najavio velike promjene unutar aplikacije koje narušavaju korisničko iskustvo samog slušanja glazbe. Zašto se podigla tolika prašina, što nam donose nove funkcionalnosti i hoće li Spotify izgubiti vjerne korisnike?

Digitalni marketing

ChatGPT je novi makretinški mesija. Ili?

Svake godine, a ponekad, ako smo dovoljno dobri, i dva puta godišnje pojavi se novi mesija marketinga koji je došao odagnati apsolutno sve naše marketinške muke, promijeniti svijet marketinga i dati nam odrješenje svih naših marketinških grijeha. Trenutno, po nekima, to je ChatGPT.

Ekskluzivno

Hrvatska platforma GameBoost osigurala 2 milijuna eura od Fil Rouge Capitala i Feelsgooda

GameBoost planira pobijediti globalnu konkurenciju u ponudi gaming usluga poput treniranja igrača i zajedničkog igranja u popularnim online multiplayer video igrama. Korak bliže tome dovodi ih nova investicijska runda.

Karijere

Infobip imenovao Richarda Krasku na mjesto financijskog direktora

Richard Kraska je iskusni financijski stručnjak, koji je prije dolaska u Infobip obnašao dužnosti financijskog direktora u nekoliko brzorastućih softverskih tvrtki.