Kako se hrvatski tim Top Digital Agency proveo na TechCrunch Disruptu?

Kako se hrvatski tim Top Digital Agency proveo na TechCrunch Disruptu?

Domaći startup Top Digital Agency se nakon posjete TechCrunch Disruptu u San Franciscu okreće novim izazovima.

Svaki startup sanja o pojavljivanju na nekom od velikih svjetskih sajmova i konferencija na kojima bi, u idealnom svijetu, mogao predstaviti svoje ideje zainteresiranim investitorima te impresionirati tehnološke novinare i kolege iz struke, a TechCrunch Disrupt svakako je jedno od najboljih mjesta za to.

Već smo pisali o tome kako je domaći startup Top Digital Agency nakon pobjede na natjecanju u sklopu Spark.me osigurao mjesto na ovom prestižnom događaju, a sada, kada je Disrupt gotov, red je da saznamo i koji su dojmovi tima nakon San Francisca. Upravo o tome razgovarao sam s Goranom Deakom, osnivačem TDA, koji je u San Franciscu bio dio tima koji je prezentirao startup na Startup Alleyu, sa Scottom Colemanom i Domagojem Hruškarom.

Zlatni dani Silicijske doline polako prolaze

Goran je u trenutku našeg razgovora još uvijek uživao u San Franciscu, a kaže mi kako je razlika San Francisca i Zagreba i više nego očita kada ondje odete, kako u mentalitetu, tako i u startup kulturi. Tim TDA imao je priliku vidjeti razliku između europske i američke startup scene, a posjetili su i sve one “obvezne” stanice; Silicijsku dolinu, Google i Facebook kampuse. Dodaje i kako se tijekom Disrupta osjetilo kako su “zlatni dani” Doline polako iza nas, a startupi se sve više okreću drugim mjestima u SAD-u.

Kada je riječ o samoj prezentaciji, Goran je zadovoljan:

Prezentirali smo Top Digital Agency na samom Startup Alleyu zadnji dan, u petak. Pričali smo sa sigurno više od 100 ljudi, sve brošure koje smo isprintali su “nestale” te je cijeli dan prošao veoma pozitivno. Osobno, najviše mi se svidjela činjenica da smo odradili veliki broj detaljnih demo prezentacija za naše potencijalne korisnike – tvrtke koje traže digitalne agencije i same digitalne agencije – s odličnim povratnim informacijama gdje smo imali skoro 100% pozitivni feedback. Vizualno smo se istaknuli pomoću u dresova hrvatske nogometne reprezentacije što se pokazalo kao dobra taktika – rijetko tko je prošao bez uzvika “Go, Croatia!”.

Važno je izdvojiti se od gomile

Upravo je strategija s majicama bila ono što je Top Digital Agency izdvojila iz mora više od 1000 startupa koji su nastojali privući pozornost posjetitelja. Ako vas zanima kako izgleda Disrupt i njegov Startup Alley, Goran kaže kako samo trebate pogledati seriju Silicon Valley. Možda nisu baš sve stvari u seriji točne, ali većina toga što vidite u epizodama s Disruptom je – bliska istini.

Ipak, ako mislite da je TDA doživio istu sudbinu kao i Pied Piper u Silicon Valley, taj dio ipak nije tako jednostavan. Ipak, iako nisu sudjelovali na Startup Battlefieldu, Goran kaže kako im se odlazak na Disrupt isplatio već sada:

Uspjeli smo doći do novih korisnika naše platforme, kao i pronaći nekoliko zainteresiranih VC kompanija i dva potencijalna poslovna anđela. Bitno je naglasiti da nam se javilo i par VC-a koji nisu bili na Disruptu, ali su nas vidjeli na popisu za Startup Alley i zainteresirali se.

Za sada se naši sugovornici nastoje baviti povećavanjem prisutnosti brenda gdje god stignu, pa ih tako do kraja ove godine čeka i posjet Web Summitu te nastup na nekim domaćim startup natjecanjima. Iz Top Digital Agency napominju i kako u planu imaju i meetup za startupe o kojem će više detalja imati uskoro.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Izvještaj

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Digitalni mediji

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Prikaz

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Tvrtke i poslovanje

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?